Galimybė pažvelgti į problemą kitu kampu, sunkus ir nuolatinis darbas, mąstymas tvarios plėtros principais – taip pokyčių verslą skatinančių startuolių kūrimą apibūdina jų kūrėjai. Siekis išsaugoti švarią aplinką ir užtikrinti darnų vystymąsi jiems nėra tik tušti žodžiai. Jaunimo verslumo skatinimo programos „Futurepreneurs“ startuolių kūrėjai siekia šias madingas frazes ir idėjas paversti realiai įgyvendinamais verslo modeliais.

„Futurepreneurs“ dalyviai su intriga ir džiaugsmu prisimena savo įspūdžius. Jie vienbalsiai rekomenduotų ją draugams ar visiems, kurie nori ne tik išbandyti savo jėgas, bet ir sukurti tvarų, pasaulį gerinantį verslą ar produktą.

Galimybė dalyvauti neturint pradinės idėjos

Dalyvavimas verslumo skatinimo programoje be savo idėjos? Žinoma, kodėl gi ne? Prisijungdami prie „Futurepreneurs“ programos, dalyviai išreiškia norą ir siekį kurti bei mokytis. Programos organizatoriai dalyviams paruošia konkrečias problemas, su kuriomis susiduria šiandienos verslas ar gyventojai, ir kviečia surasti inovatyvių būdų joms išspręsti.

„Mums pasirodė įdomi galimybė sukurti kažką reikšmingo sprendžiant realią problemą. Ėjome ten be savo idėjų, bet norėdami sužinoti, kas dabar yra aktualu, kur reikia naujų minčių, kas gali pasirodyti patrauklu rinkai ir pramonei“, –  teigia Vilius Benetis, komandos „Tireless“ atstovas. Ši komanda iškėlė ir įgyvendino idėją iš naudotų padangų gaminti batus.

Svarbiausia – komanda

Komandinis darbas itin svarbu, ypač – vystant idėją ar kuriant kažką naujo. Tai įrodė ir „Futurepreneurs“ programa. „Įdomiausias turbūt buvo pats procesas, kai dirbome su komanda“, – teigia Julius Denafas, komandos „Re-Solar“ atstovas, kurie „Futurepreneurs“ metu kūrė patobulintą saulės modulių perdirbimo technologiją, leidžiančią išgauti vertingas, bet paprastai įprastinio perdirbimo metu prarandamas medžiagas ir panaudoti jas dar kartą.

Supratimas, kad kartu galima padaryti daugiau lydėjo ir kitus dalyvius. „Programos metu supratau, kad sujungdami savo komandos narių kompetencijas galime tikrai sukurti naują rinkai reikalingą įrankį, kuris transformuotų dabartines technologijas“, – atvirauja Dovilė Kurpytė, komandos „Autonomous drone surveillance system“, kūrusios  autonomiškai veikiantį droną, skirtą pastatų ir teritorijų apsaugai, atstovė.

Nustebo, kiek daug išmoko

„Tai buvo labai gera patirtis. Prisilietėme prie labai įvairių produkto įvedimo į rinką žingsnių, kurių mes, kaip kūrėjai, o ne verslininkai, tikrai anksčiau nežinojome. Mes net nesitikėjome, kad tiek daug išmoksime“, – teigia V. Benetis.

„Nuspręsdama dalyvauti programoje galvojau, kad pabandysiu vystyti idėją, pritaikyti žinias startuoliui. Tikrai nesitikėjau, kad bus tiek naudingos informacijos ir taip išplėtosime idėją. Įsigilinime į visus verslo kūrimo etapus, taip pat sėmėmės patirties iš profesionalių mentorių. Būtent mentoriai atvėrė akis ir leido kitaip pažvelgti į daugelį situacijų. Tai paskatino naujas idėjas ir inovacijas“, – įspūdžiais dalijasi D. Kurpytė.

Greitai ir lengvai čia nieko nebus

Sukurti verslą nėra greita, paprasta ir lengva. Tai tikriausiai pagrindinis leitmotyvas, kurį girdėjo ir įsisąmonino programos dalyviai. Norint sukurti perspektyvų verslą ar įgyvendinti idėją, reikia ne tik daug dirbti, bet taip pat ir atlikti daug namų darbų.

„Tireless“ komandos atstovai teigia tik pasibaigus programai suvokę, kiek daug ir koks sunkus darbas dar laukia jų. Nors jie prisipažįsta žinoję, kad dirbti reikės daug, visgi tikėjosi lengvesnio proceso. „Kūrėme tikrą parduoti paruoštą produktą – batus. Taigi tai yra daug sudėtingiau nei tik idėja ar prototipas“, – teigia „Tireless“ atstovai.

„Futurepreneurs“ dalyviai sako vertinantys dalyvavimą seminaruose ir mokymuose, kurių metu kartu su mentoriais jie tobulino savo verslo idėjas, braižė ir dėliojo verslo planus, atliko kitus skaičiavimus „Greitai ir lengvai čia nieko nebus“, – tokį požiūrį į startuolio kūrimą dėsto J. Denafas.

Juliaus dalyvavimas programoje buvo, galima sakyti, šiek tiek netikėtas. Pradžioje prisijungęs prie programos kaip mentorius, jis nusprendė suburti komandą ir savo kailiu išbandyti „Futurepreneurs“. „Mane sudomino pati idėja ir tai, kad programoje buvo švariųjų technologijų kategorija, skirta verslo idėjoms, susijusioms su ekologija, atsinaujinančia energija. Iki to nebuvau girdėjęs ar dalyvavęs panašiose programose, todėl pagalvojau, kad tai kažkas naujo, išskirtinio. Taigi reikia sudalyvauti“, – prisiminimais dalijasi J. Denafas.

Nauji dalyviai vėl laukiami

Programą įgyvendinančio Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorė Laima Kaušpadienė teigia, kad didžiulio jaunimo susidomėjimo sulaukusi programa ir vėl tęsiama. Kvietimas dalyvauti „Futurepreneurs“ ir registracija startuos iš karto po Naujųjų metų – sausio 4-ąją dieną.

„Pasiekę pirmosios programos finišą, supratome, kad tokių renginių ir mokymų jaunuoliams labai reikia. Taigi tęsiame iniciatyvą ir šiemet kviesime jaunuolius kurti verslą bei sutelkti dėmesį į socialiai atsakingas ir pokyčius skatinančias idėjas. Šiemet jaunuoliai savo jėgas galės išbandyti trijose kategorijose: švariosios, informacinės ir komunikacinės technologijos bei socialinės inovacijos. Ir vėl tikimės programoje dalyvausiančių jaunų žmonių, kurie išdrįs įgyvendinti savo svajonių verslo idėją ir sukurti tokį startuolį, kuris keistų pasaulį. Galbūt prieš Naujuosius metus duotas pažadas bus įgyvendintas „Futurepreneurs“ metu – visko gali būti“– teigia L. Kaušpadienė.

Prisijungti prie „Futurepreneurs“ programos kviečiami jaunuoliai iki 29 metų visoje Lietuvoje. Per 3 mėnesius truksiantį projekto laikotarpį jų lauks 5 mokymų sesijos, kuriose patyrę profesionalai suteiks visą reikalingą teorinę medžiagą ir skirs specialias praktines užduotis. Su kiekviena jaunųjų verslo kūrėjų komanda kiekviename žingsnyje dirbs patyrę mentoriai, kurie padės išgryninti idėją ir pasirinkti teisingą kelią jai realizuoti. Tie, kas negalės atvykti į mokymus Vilniuje, paskaitas galės stebėti tiesiogiai internetu arba peržiūrėti vėliau.

Plačiau apie programą

„Futurepreneurs“ – tai tarptautinė verslumo skatinimo programa, kviečianti jaunimą iki 29 metų kurti ateities startuolius ir pokyčių verslą. Programa Lietuvoje įgyvendinama antrąjį kartą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar girdėjote kaukiančias perspėjimo sirenas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist