Aukcione buvo parduoti Vyžulionių dvaro rūmai su priklausiniais. Aukcione varžėsi trys dalyviai, o istorinis objektas atiteks pirkėjui pasiūliusiam 515 tūkst. eurų sumą. Didžioji dalis lėšų, gautų už šį objektą, bus nukreipta valstybės turto atnaujinimo projektams, likusi dalis – pervesta į valstybės biudžetą.

Vos 30 minučių kelio nuo Vilniaus,  žalumos apsuptas dvaras išsidėstęs Vyžulionių kaimo pakraštyje, vaizdingoje Vyžulėnų ežero pakrantėje. Aukcione buvo parduoti 944 kv. m ploto centriniai dvaro rūmai, garažas–dirbtuvės, dezinfekavimo blokas, ūkinis pastatas ir kiemo rūsys. Pradinė šio turto kaina buvo 338 048 eurai.

Naujasis rūmų šeimininkas įgyja teisę 16 metų terminui išsinuomoti daugiau nei 8 ha ploto žemės sklypą, kuriame plyti dvaro parkas, trys tvenkiniai ir minėti pastatai. Naujieji dvaro savininkai prieš imdamiesi jo tvarkymo darbų turės atlikti istorinius fizinius tyrimus.

Daugiau nei šimto metų istoriją skaičiuojantys moderno stiliaus Vyžulionių dvaro rūmai sulaukė nemenko rinkos dalyvių, ypač fizinių asmenų susidomėjimo, įvyko daug apžiūrų.

„Šis dvaras išsiskiria savo autentiškumu, jis gana geros būklės, tačiau pagrindinis privalumas – neabejotinai vieta. Tokie objektai pasiūloje pasitaiko nedažnai ir tai lėmė tiek fizinių, tiek juridinių asmenų susidomėjimą. Potencialūs pirkėjai matė skirtingas galimybes, kaip būtų galima vystyti šį objektą: vieni kaip privačią rezidenciją, kiti prabangiems senelių namams įrengti ar kitai verslo veiklai vykdyti“, – teigia Guoda Gurauskaitė, Turto banko Pardavimų departamento direktorė.

Pasak jos, dar vienas išskirtinis šio objekto potencialių pirkėjų bruožas, leidžiantis tikėtis, kad dvaras bus prikeltas naujam gyvenimui, tai, kad jie buvo gerai susipažinę su jo istorija.

XX a. pradžioje statyto dvaro šeimininkai buvo garsus baudžiamosios teisės profesorius Bronislovas Vrublevskis, 1925–1927 m. ėjęs Vilniaus Stepono Batoro universiteto rektoriaus pareigas, ir jo žmona Kristina Vrublevska. Po Antrojo pasaulinio karo dvare įkurta sanatorija nuo tuberkuliozės besigydantiems ligoniams, vėliau tuberkuliozės ligoninė, kuri 2003 m. prijungta prie VšĮ Respublikinės tuberkuliozės ir infekcinių ligų universitetinė ligoninės. Nuo to laiko dvaras liko tuščias ir buvo naudojamas nebent filmavimams ar fotosesijoms. Čia 2014 m. „Artbox Production House“ filmavo šiurpią Vokietijos prekybos paštu įmonės „OTTO“ reklamą „Fearless“ (liet. bebaimė).

Nuo 1992 m. dvaro sodyba ir jos pastatai įtraukti į Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Dvaro sodybą sudaro: centriniai dvaro rūmai, sodininko namas, tvartas ir parko fragmentai. Centriniame rūmų pastate išlikę vertingų fasadų architektūrinių ir vidaus interjero elementų, sienų ir lubų tapybos fragmentai, marmuro laiptai su augalinio motyvo kalto metalo laiptų turėklais, originali grindų danga – keraminių plytelių mozaika, inkrustuoto parketo fragmentai ir kt. Sodininko namas ir tvartas sunykę.

1906 m. prie dvaro įkurtas mišraus plano parkas, kuris XX a. viduryje buvo paskelbtas valstybės saugomu gamtos paminklu. Vyžulionių dvarą Turto bankas 2022-ųjų gegužę perėmė iš specialiųjų socialinės globos namų „Tremtinių namai“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

22 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist