Nekilnojamas turtas

Vyriausybės kancleris pasakė, kas nutiks su LEU pastatais

Tikėtina, kad į Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) centrinius rūmus turėtų persikelti Vilniaus kolegija, bendrabučiai taip pat atitektų kolegijai, dalyje pastatų įsikurtų trys institutai, o dar dalis komplekso statinių būtų privatizuota. Taip LRT RADIJUI sako vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis. Anot jo, idėjos LEU pastatus paversti ministerijų miestelių jau atsisakyta.

Klausimas dėl LEU pastatų bus svarstomas trečiadienį. Kaip teigia A. Stončaitis, galutinis sprendimas turėtų būti priimtas šiame vyriausybės pasitarime. Pašnekovas pabrėžia – kol kas teikiami keli pasiūlymai, pavyzdžiui, į vieną iš pastatų atkelti tris institutus.

„Tai labai didžiulis pastatų kompleksas su didele teritorija miesto centre. Buvo atliktos investicijos į vieną iš didžiųjų pastatų, vadinamąjį bibliotekos pastatą. Viskas visiškai atnaujinta, todėl kaip galimybė (pabrėžiu, galimybė) yra svarstoma, kad ten galėtų įsikurti trys institutai: Lietuvių kalbos, Istorijos ir Kultūros tyrimo“, – nurodo A. Stončaitis.

 

Dalies kitų pastatų, anot vyriausybės kanclerio, nenumatoma panaudoti: „Bet kokiu atveju tai turbūt bus privatizuoti pastatai, gauti pinigėliai tikrai bus nukreipti bendrabučių remontui, aukštojo mokslo pertvarkos reikmėms finansuoti.“

Dėl centrinių rūmų, tvirtina A. Stončaitis, vyriausybė svarstys dvi galimybes: sukelti į juos Vilniaus kolegijos padalinius arba rūmus privatizuoti. Pašnekovas sutinka, kad privatizacijos idėja gyventojams gali nepatikti, nes LEU rūmai daug kam kelia sentimentų, tačiau priduria – tai mažiau tikėtinas variantas.

„Galiu pasakyti, kad viena iš realesnių svarstomų versijų yra ta, kad į centrinius rūmus būtų naudinga ir finansiškai, ir, galų gale, organizuojant studijas, sukelti Vilniaus kolegiją, kuri tikrai didžiulė, svarbi, ruošia daug profesijų“, – nurodo A. Stončaitis.

 

Jo aiškinimu, su LEU priklausančiais bendrabučiais padėtis kiek sudėtingesnė: vienas bendrabutis beveik visiškai privatizuotas, antras – privatizuotas dalinai, o likusieji priklauso valstybei. A. Stončaičio teigimu, jeigu į LEU centrinius rūmus įsikeltų Vilniaus kolegija, būtų svarstoma bendrabučiuose apgyvendinti šios kolegijos studentus.

„Visi kiti pastatai būtų parduoti, o gautos lėšos nueitų studentų bendrabučiams ir aukštojo mokslo jungimo procesui finansuoti“, – sako vyriausybės kancleris.

Jo tvirtinimu, anksčiau tarp galimų variantų buvo nurodoma ir galimybė kurti ministerijų miestelį. A. Stončaičio teigimu, tokio pasiūlymo atsisakyta, nes LEU pastatai ir jų patalpos pritaikytos mokslui, todėl dalį pastatų tektų griauti ar rekonstruoti: „Buvo atlikta kaštų naudos analizė ir dėl objektyvių priežasčių toks variantas atidėtas.“

 

Pagal LRT RADIJO laidą „Ryto garsai“ parengė Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button