Nekilnojamas turtas

Vilniaus vicemeras: Nacionalinio stadiono konstrukcijų griovimo darbai vyksta pagal planą

Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas tvirtina, kad sostinės Šeškinės rajone prasidėję Nacionalinio stadiono konstrukcijų griovimo darbai vyksta pagal planą. Konstrukcijos, pasak jo, turėtų būti nugriautos per sutartyje numatytą keturių mėnesių terminą.

„Šiuo metu yra nugriauta apie 13 procentų dabartinių konstrukcijų. Viskas vyksta pagal planą ir turėtų suspėti rangovas pabaigti darbus, kaip ir numatyta, per keturis mėnesius. Šiuo metu dirba trys mašinos ir yra nugriautos 9 iš 56 atramų, kurios buvo kažkada pastatytos“, – Eltai sakė V. Benkunskas.

Vicemeras teigė, kad jau netrukus turėtų būti pradėti formuoti pylimai prie Nacionalinio stadiono, taip siekiant sumažinti triukšmą gyventojams.

 

„Pylimai turėtų būti jau netrukus pradėti formuoti, 4–5 metrų aukščio pylimai, ir tada darbai paspartės. Dabar tiesiog dirba 3 mašinos, kad būtų mažiau garso ir mažiau dulkių iš tos suskaldytos betono medžiagos. Tiesiog ji yra dar perdirbama, yra išlupamos metalo konstrukcijos, suformuojamos betono trintys, ir tada bus sustumdyti tie pylimai, tai turėtų būti artimiausiu metu“, – aiškino Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys.

ELTA primena, kad Vilniuje pradėtos griauti nuo 1993 metų nebaigto statyti Nacionalinio stadiono konstrukcijos. Išvalius teritoriją ant sostinėje esančios Šeškinės kalvos, turėtų prasidėti naujo daugiafunkcio komplekso statybos.

Pagal koncesijos sutartį su investicijų bendrove „BaltCap“, šalia prekybos centro „Akropolis“ Vilniuje bus statomas daugiafunkcis sporto kompleksas, kurį, be nacionalinio stadiono, sudarytų dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, 6 krepšinio salės, 3 futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Taip pat suplanuoti sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis. Projektą numatoma baigti iki 2024 m. pabaigos.

 

Spalio pradžioje projektas dėl naujo komplekso susilaukė palaikymo miesto Taryboje, taip uždegus žalią šviesą koncesijos sutarčiai, Nacionalinio stadiono techniniam projektavimui ir statyboms.

Sutartis iki pateikiant Tarybai buvo kiek pakoreguota, atsižvelgus į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pateiktas pastabas. Nekeistas pats finansinis veiklos modelis: liko Vilniaus miesto savivaldybės metinio mokėjimo dydis, numatytas galutiniame pasiūlyme, o projekto vertė, įskaitant kapitalo investicijas, finansavimo kaštus, sudaro 146 mln. 185 tūkst. eurų (be PVM). Daugiau nei pusė šios sumos – projekto kapitalo investicijos.

Vyriausybės nutarime numatyta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos maksimalių įsipareigojimų suma – 53,4 mln. eurų (su PVM). Numatyta, kad stadionas turi būti UEFA IV kategorijos.

 

Nacionalinio stadiono sostinės Šeškinės rajone projektavimas prasidėjo 1985 m., o pačios statybos – 1987 m. Tačiau jau 1993 m. statybos darbai buvo nutraukti. 2008 m. projektui buvo skirta dar 33,6 mln. eurų, tačiau statybos darbai nutrūko ir tą kartą.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
28 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Melagiai
Melagiai
3 mėnesius

Tuoj prasidės betonavimas ir kažkas pastatys dar vieną viešbutį, sau.
Baseiną jau baigėte statyti?

Vytas
Vytas
3 mėnesius

Nesuprantu, kam tuomet tiek metų reikėjo saugoti tas konstrukcijas? Kiek miestui kainavo ta fizinė apsauga?

Petras
Petras
3 mėnesius
Atsakinėti į  Vytas

Nežinau kiek bendrai tai kainavo, bet žiūrint į senas naujienas (2012) buvo prašymas ~3 milijonų EUR konservavimui. 2008 tęsti statyboms (pagal LRT) buvo išleista dar 33.6 milijonų EUR (iki baigėsi pinigai). Pagal (atsitiktinį) infliacijos skaičiuotuvą Lietuvai, tai būtų ~45 milijonai EUR šiandien.

Kinderis
Kinderis
3 mėnesius

Tai, kad nelabai matyti tų griovimo darbų, kaip stovėjo tie griaučiai, taip ir stovi. Jokios technimos judėjimo nesimato 🙁

Virtus
Virtus
3 mėnesius
Atsakinėti į  Kinderis

Tai kad tik pradžioj trys griovimo mašinos ten ir griauna nuo parko pusės, tai jeigu važiuoji keliu tai tikrai nepamatysi.

Vilnietė
Vilnietė
3 mėnesius
Atsakinėti į  Kinderis

Netoli gyvenu, tai lauke girdisi trinksėjimai 🙂

Ddf
Ddf
3 mėnesius

Nespejo net 10 metu nuo statybu sustabdymo praeiti ir del to reike griauti konstrukcijas? Plius buvo objektas saugomas. Pinigus balon tasko.

Petras
Petras
3 mėnesius
Atsakinėti į  Ddf

Jis buvo pradėtas statyti dar 1987 metais (jeigu neklystu) ir nebetenkintu šiandieninių poreikių. Pagal dabartinį planą ten yra ir vaikų darželis, biblioteka, muziejus, neformalaus ugdymo sporto objektai ir pan.

...
...
3 mėnesius
Atsakinėti į  Petras

Tas jau pernai nugriautas buvo. O vietoj naujo, už musų pinigą, išaugo viešbutis.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button