Nekilnojamas turtas

„Technopolio“ apyvarta pernai 172,1 mln. Eur, Lietuvoje – 8,63 mln. Eur

2016 m. Suomijos NT investicijų ir valdymo įmonių grupės Technopolis  konsoliduota apyvarta siekė 172,1 mln. Eur. Palyginti su 2015 m., ji augo 0,9 proc. Technopolis“ šiuo metu valdo 20 verslo parkų ir daugiau nei 120 pastatų šešiose Europos valstybėse, apyvartą sparčiausiai didino Skandinavijoje (Švedijoje ir Norvegijoje) bei Baltijos šalyse valdomos bendrovės, tarp kurių ir Lietuva.

Grupės EBITDA apyvarta didėjo 0,1 proc. bei siekė 93,1 mln. Eur.

„Technopolio“ įmonių grupė itin sėkmingai vykdė plėtrą Skandinavijoje, čia valdomų bendrovių konsoliduota apyvarta pernai pasiekė 22 mln. Eur (17,4 proc. augimas), taip pat labai sėkmingos buvo Baltijos šalių (Lietuvos ir Estijos) bei Rusijos rinkos, jose konsoliduota apyvarta siekė 29,5 mln. Eur (10,1 proc. augimas). Suomijoje konsoliduota apyvarta pernai pasiekė 120,5 mln. Eur (3,6 proc. mažiau nei ankstesniais metais).

 

Įžengė į Švedijos rinką

Palyginti su ankstesniais metais, pagrindiniai pokyčiai susiję su įmonių grupės geografine plėtra Europoje.

„Technopolis“ ir toliau auga didindamas biurų skaičių valdomuose verslo parkuose – per pastaruosius dvejus metus Suomijoje, Estijoje, Lietuvoje investavome į keturių naujų projektų statybas. 2016 m. įžengėme į Švedijos rinką įsigydami verslo parką antrajame pagal dydį mieste Geteborge. Atitinkamai, vykdant įmonės strategiją, Suomijoje pardavėme verslo parką Tamperės ir padalinį Lapenranta miestuose“, – teigia „Technopolio“ generalinis direktorius Keithas Silverangas.

„Technopolio“ įmonių grupė šiuo metu valdo 20 verslo parkų: Suomijoje – 15, Norvegijoje, Švedijoje, Estijoje, Lietuvoje ir Rusijoje – po 1 verslo parką.

 

Bendras įmonių grupės patalpų užimtumas 2016 m. pabaigoje siekė 93,4 proc., atitinkamai Vilniuje, Sankt Peterburge, Geterborge – 100 proc., kituose miestuose – nuo 89,6 iki 99,3 proc. Patalpų užimtumas ilguoju periodu (2006-2016 m.) siekė 94,3 proc.

Nauji statomi projektai – Helsinkyje ir Taline

2016 m. pabaigoje „Technopolio“ grupės investicijų į šiuo metu statomų projektų esamuose verslo parkuose plėtrą vertė sudarė 82,2 mln. Eur.

Daugiausia investicijų teko Vilniui, kur šiemet jau oficialiai atidarytas projektas „Delta“ – 35,4 mln. Eur, taip pat 2018 m. bus pabaigti du nauji projektai Helsinkyje ir Taline – investicijos į šiuos objektus atitinkamai sieks 33,2 mln. Eur ir 13,6 mln. Eur.

 

„Šiemet planuojame plėtrą tiek esamose rinkose, tiek žvalgomės naujų įsigijimų. Pagrindinis mūsų paieškų regionas – visos Šiaurės ir Baltijos šalių rinkos“, – teigia „Technopolio“ generalinis direktorius Keithas Silverangas.

„Technopolio“ apyvarta Lietuvoje pernai – 8,63 mln. Eur

2016 m. „Technopolio“ Lietuvoje valdomų įmonių konsoliduota apyvarta siekė 8,63 mln. Eur. Palyginti su 2015 m., ji augo net 8,2 proc. (ankstesniais metais buvo 1,38 proc.).

„2016 m. buvo vieni svarbiausių metų grupės veiklai Lietuvoje – buvo sėkmingai pabaigtas mūsų savarankiškai statytas dviejų pastatų biurų projektas „Delta“. Tai yra viena iš didžiausių grupės organiškos plėtros investicijų per pastaruosius kelerius metus. Labai džiugu, kad ne tik sklandžiai vyko darbai, pavyko laikytis tiksliai numatytų terminų, bet ir nepaisant padidėjusios konkurencijos rinkoje naujasis „Delta“ projektas visuomenei pristatytas beveik pilnai užpildytas – patalpų užimtumas sudaro daugiau nei 90 proc.“, – teigia „Technopolis“ Lietuva vadovė Lina Paukštė.

 

Iš viso greta „Siemens“ arenos Vilniuje esančiame didžiausiame Lietuvoje biurų mieste„Technopolis“ šiuo metu veikia jau 6 biurų pastatai – „Alfa“, „Beta“, „Gama“ ir „Delta“ („Beta“ ir „Delta“ – po du pastatus).

Bendras pastatų nuomojamas patalpų plotas – apie 64.000 kv. m, juose jau dirba beveik5.500 darbuotojų. Palyginti su ankstesniais metais, matomas itin spartus augimas. 2013 m. čia dirbo apie 2.400 darbuotojų, pastaruosius trejus metus – apie 3.600.

Įvertinusi „Technopolio“ verslo koncepcijos modelio sėkmę Lietuvos rinkoje, rinkos potencialą bei verslo efektyvinimo galimybes, bendrovė ir toliau planuoja plėtrą, plečiant valdomą verslo parką iki maždaug 100.000 kv.m nuomojamo ploto dydžio. Įgyvendinus plėtrą, čia įsikūrusiose įmonėse dirbtų apie 8.000 darbuotojų.

 

Daugiau dėmesio mažoms įmonėms

Užbaigus „Delta“ pastatą, bendrovei pavyko suformuoti didžiausią užsienio investuotojų biurų miestą Lietuvoje, kuriame įsikūrę SEB bankas, „Western Union Processing Lithuania“, „CSC Baltic“, „Barclays Group Operations Limited“ Lietuvos filialas ir kiti užsienio investuotojai. Taip pat, įgyvendinant „Technopolio“ verslo modelį ir strategiją, šiame biurų mieste jau pavyko įkurdinti ir daugiau nei 30 smuklių bei vidutinių įmonių.

„Šių metų pradžioje „Delta“ pastate startavo „Technopolio“ bendradarbystės ir mažų biurų erdvė „UMA“. Nors investuoti į nedidelius verslus visuomet yra didesnė rizika, tačiau mes tikime, kad tai ilgalaikė investicija į augančius talentus ir verslus“, – teigia „Technopolio“ Lietuvoje vadovė Lina Paukštė.

Biurų mieste kvies įsikurti universitetą

Nuo šių metų biurų mieste bus aktyviau diegiamas bendruomenių modelis – analizuojant kompanijų poreikius bus plėtojami bendri projektai.

„Remiantis mūsų patirtimi kitose šalyse, matome galimybę, kad verslo parke galėtų įsikurti aukštojo mokslo įstaiga, kuri plėtotų sinerginius projektus su jame esančiomis kompanijomis. Šiuo metu vyksta derybos dėl tokių ir panašių švietimo projektų integracijos. Tikimės, kad pavyks rasti sprendimų, kaip verslui aktyviai bendrauti su švietimo įstaigomis. Tai padėtų užsienio investuotojams augintis tikslinius specialistus“, – teigia „Technopolis“ Lietuva vadovė Lina Paukštė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button