Nekilnojamas turtas

Savivaldybė kreipsis į prokuratūrą dėl planuotos parduotuvės vietoje kuriamų laidojimo namų

Pašilaičiuose, Medeinos g. 12 iškilęs laidojimo namų pastatas atsidūrė savivaldybės akiratyje. Sklypo savininkams 2016 metais buvo išduotas leidimas statyti būtent prekybinės paskirties pastatą, o ne laidojimo namus.

„Leidimas buvo išduotas parduotuvei statyti. Tačiau projekte šalia prekybos patalpų atsirado ir ritualinių paslaugų patalpos, kurioms reikalingas atskiras leidimas, išduodamas pagal kitus kriterijus“, – sako vicemeras V. Benkunskas.

Registrų centro pažymoje taip pat nurodoma, jos pastatas yra dar „nebaigtas statyti“. Vadovaujantis Statybos įstatymu, pastato paskirtis gali būti keičiama tik deklaravus statybų pabaigą, be to, prieš priimant paskirties keitimo nuosprendį klausimas teikiamas viešam svarstymui.

 

„Matome, kad yra Statybų inspekcijos išduota pažyma, kurioje pasakyta, kad pastatas neturi esminių nukrypimų nuo projekto. Bandėm skubiai aiškintis situaciją telefonu, tačiau gavom atsakymą, jog į žodines užklausas nebus reaguojama, tad tęsiam bendravimą oficialiu keliu“, – teigia V. Benkunskas.

Vilniaus miesto savivaldybė kreipėsi į Statybų inspekciją bei Registrų centrą su prašymu patikrinti išduotas pažymas bei paaiškinti, kokiu pagrindu buvo registruotas naujas turtinis vienetas – ritualinių paslaugų patalpos.

Statybų inspekcija teigia atšaukusi išduotą leidimą šarvojimo salės veiklai. Šiuo metu įstaigoje atliekamas tyrimas, ar inspektorius turėjo teisę išduoti deklaraciją apie pastato statybos užbaigimą, nepaisant to, jog pastate atsirado kitos paskirties, projekte nenumatyta patalpa.

 

Nors laidojimo namai planavo veiklą pradėti jau poros savaičių bėgyje, savivaldybės žiniomis Statybų inspekcija kreipėsi į Registrų centrą prašydama laidojimo namų neregistruoti kaip baigto pastato. Tokiu atveju įstaigos veiklos pradžia būtų atidedama mažiausiai mėnesiui, kol būtų išspręsta susiklosčiusi situacija.

„Jei reikės – dėl galimo dokumentų klastojimo kreipsimės ir į prokuratūrą. Pavojinga praktika, nes jeigu toks precedentas taptų „legalus“, statybų situacija mieste būtų nebekontroliuojama“, – pažymi V. Benkunskas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytautas
Vytautas
7 dienas (-ų)

Tokios betvarkės, kokia vyksta Vilniuje, manau sutiktum tik kokioj Rusijos ar Rumunijos provincijoj.
Dalinami leidimai statyboms, per viešuosius svarstymus savivaldybės atstovas kažkodėl gali pradėti įkalbinėti žmones pritarti projektui… O paskui tokios situacijos ir niekas nieko nežino.
Tokie objektai apskritai turi būti statomi kur nors už miesto. Bet verslininkų interesai svarbesni už gyventojų?

Nereikalingas
Nereikalingas
8 dienas (-ų)

Ir kaip žinot, ar tas mistinis inspektorius egzistuoja ir ar tas vidinis tyrimas galimai kažkieno žentui apskritai vyksta? Prokuratūra tirt nesiruošia?

Lordas
Lordas
8 dienas (-ų)

Lietuvoje dabar jeigu turi tą mirtininkų pasą gali daryti ką nori,esi atleidžiamas nuo baudžiamumo ,nes ir taip tau lieka nedaug šitoje žemėje gyventi tai va.

Žmogus
Žmogus
8 dienas (-ų)

Tai labai patogu uzejei į parduotuvę nusipirkai seno maisto numiriai ir čia pat sarvavimo salė patogiau nebuna…

Skaitytojas
Skaitytojas
8 dienas (-ų)

Kas tas Benkunskas ir kur dingo profesionalūs žurnalistai?

Urte
Urte
8 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Skaitytojas

o tai gal laikas išmokti skaityti? Aiškiai parašyta

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button