Po 30 metų pertraukos pradėti statyti daugiabučiai 30–60 km nuo didmiesčių nutolusiuose miestuose. Visi šie daugiabučiai nėra statomi už savivaldybės pinigus ar skirti socialiai jautrioms grupėms.

Naujų būstų paklausa Molėtuose, Šalčininkuose ar Prienuose yra – čia yra gan populiaru gyventi daugiabučiuose. Butai minėtuose rajonų centruose kainuoja 15–20 proc. pigiau nei didmiesčiuose.

Štai Šalčininkuose keturiuose daugiabučiuose apsigyvens apie 60 šeimų.

Pasak Šalčininkuose daugiabučius statančios bendrovės „Interresta Development“ vadovo Bernardo Petroševičiaus, butus labiau linkusios rinktis jaunos šeimos, kurioms Vilniaus kainos neįkandamos. Tik nedidelė dalis perka iš santaupų, vienas kitas butas nuperkamas tėvams. B. Petroševičiaus teigimu, jaunimo itin stipriai nevaržo pakilusios „Euribor“ palūkanos, jei būstas perkamas ne investicijai.

Bene 30 km nuo Kauno nutolusiuose Prienuose statomi 3 daugiabučiai, juose bus apie 150 butų.

Molėtuose suplanuoti 4 daugiabučiai namai po 19 butų, pirmasis jau baigiamas statyti. Baigiama ir dešimt 80 kvadratinių metrų vienbučių kotedžų statyba.

Molėtuose statybų pagyvėjimas iš dalies siejamas su atsidariusia „Teltonikos“ gamykla. Pagal pradinį sumanymą atvykėliai iš kitų miestų iš pradžių nuomotųsi butus, o vėliau arba kurtųsi naujuose būstuose, arba statytųsi kad ir individualius kotedžus.

Molėtų meras Saulius Jauneika teigia, kad jaunų žmonių rajonui teikia kaip oro – pasipildytų ir mokyklų klasės, ir darželinukų grupės. Pagaliau padidėtų vidaus vartojimas bei būtų daugiau žmonių tik ką atidarytame baseine.

Skaičiuojama, kad praėjusiais metais Molėtų rajone gyvenamajai statybai išduota 35 leidimai, šiemet jau 65. Kita vertus, Molėtų rajone populiarūs poilsio namai ir vasarnamiai – 2021 metais tokiai statybai išduoti 3 leidimai, o 2022 metais – jau 17. Tokiems pastatams iki 80 kvadratinių metrų saugomos teritorijos statuso neturinčiose teritorijose nereikia leidimo. Tad realiai statybų yra dar daugiau.

Pastebima, kad į dalį naujų butų ir Šalčininkuose, ir Molėtuose turėtų persikelti senjorai. Emigracijoje esantys vaikai tiesiog tėvams nuperka mažesnius ekonomiškus būstus, nes išlaikyti didesnių būstų garbaus amžiaus žmonės tiesiog nebeišgali.

Taip pat pastebima, kad kol kas į Molėtų ar Šalčininkų rajonų atokesnius kaimus jaunimas kurtis neskuba, labiau dairomasi nebent vasarnamių.

Minėtuose daugiabučiuose namuose 1 kv. m kaina su daline apdaila: Šalčininkuose – nuo 1650 eurų; Molėtuose – nuo 2000 eurų; Prienuose – 1750 eurų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

29 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist