Jau šiandien vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti nemokamame renginyje „Vilnius dainuoja“ Rotušės aikštėje. Ruošiantis šimtmečio Dainų šventei „Kad giria žaliuotų“, renginio metu bus dainuojamos žinomiausios dainos, mokomasi naujų kūrinių.

„Vilnius visus metus intensyviai ruošiasi šimtmečio Dainų šventei, kuri sostinėje šurmuliuos pirmąją liepos savaitę. Pajusti Dainų šventės nuotaiką ir teigiamas emocijas galima būnant ne tik jos dalyviu, bet ir aktyviu, kartu dainuojančiu bei šokančiu žiūrovu. Tai skatindami, kviečiame vilniečius ir miesto svečius į Rotušės aikštę, kur visą dieną bus galima mokytis žinomiausiais Dainų švenčių dainas ir šokius. Džiaugiuosi, jog švęsdami tradicinę Gatvės muzikos dieną, susitiksime ir vienysimės pasitikdami šimtmečio Dainų šventę“, – sako Vilniaus miesto vicemerė Simona Bieliūnė.

Pirmąkart Dainų diena surengta 1924 m. Kaune. Prieš du dešimtmečius UNESCO paskelbė Estijos, Latvijos ir Lietuvos Dainų švenčių tradiciją žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru.

„Vilnius dainuoja“ programoje atsikartos pagrindinės Dainų šventės dalys – folkloro diena, ansamblių vakaras, šokių diena ir dainų diena. Prisijungti prie pastarosios dalies, kurioje dainuos chorai, buvo kviečiami ir vilniečiai – per kiek mažiau nei savaitę laiko buvo užpildytos visos 50 vietų.

„Vilnius dainuoja“ programa:

  • 14.00 – 15.10 Pasidainavimai su folkloro ansambliais
  • 15.10 – 16.10 Ansamblių vakaro ir šokių dienos pasirodymai
  • 16.20 – 18.00 Pasidainavimai su chorais
  • 18.30 – 19.30 Ansamblių vakaro šokių pasirodymai

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist