Nekilnojamas turtas

Lietuvos bankas apie Vilniaus butų rinką: teigti, kad rinka perkaitusi, būtų ankstyva

Nors praėjusių metų pabaiga ir šių metų sausis buvo gana sėkmingi naujų butų Vilniuje pardavėjams, Lietuvos bankas sako, kad teigti, jog rinka perkaitusi, būtų ankstyva. Visgi LB pripažįsta, kad nerimą kiek kelia tai, kad, nepaisant pandemijos, vyrauja optimistiniai lūkesčiai ir Vilniuje nemažą paklausos dalį sudaro pirkėjai, įsigyjantys būstą nuomai.

„Nors praėjusių metų pabaiga ir šių metų sausis buvo gana sėkmingi naujų butų Vilniuje pardavėjams, teigti, kad rinka perkaitusi, būtų tikrai ankstyva. 2020 metais nauji butai sudarė maždaug 40 proc. visų sandorių sostinėje, tačiau jų dalis bendrame būsto fonde yra itin maža. Be to, keičiasi žmonių poreikiai, Vilniuje daugėja gyventojų, ir pastaraisiais metais Vilniuje butų kainos didėjo lėčiau negu vidutinės pajamos, todėl teigti, kad kainos pervertintos, būtų per drąsu“, – komentare Eltai teigia LB valdybos pirmininko patarėjas Tomas Garbaravičius.

„Tačiau nerimą kiek kelia tai, kad, nepaisant pandemijos ir jos galimų makroekonominių padarinių, vyrauja optimistiniai rinkos dalyvių lūkesčiai ir Vilniuje nemažą paklausos dalį sudaro pirkėjai, įsigyjantys būstą nuomai. Jei būstas nuomai įsigyjamas skolintomis lėšomis, didėja rizika tiek bankams, tiek patiems investuotojams“, – sako LB valdybos pirmininko patarėjas.

 

Pasak jo, centrinis bankas stebi situaciją ir, prireikus, būtų galima nustatyti griežtesnius reikalavimus.

„Lietuvos bankas atidžiai stebi situaciją Vilniaus būsto rinkoje ir, prireikus, tokioms paskoloms, kai Vilniuje įkeičiamas būstas yra ne pirmasis paskolos gavėjo būstas, būtų galima nustatyti griežtesnius Atsakingojo skolinimo nuostatų reikalavimus, – pavyzdžiui, reikalauti didesnio pradinio įnašo“, – sako T. Garbaravičius.

Bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis Eltai teigė, kad būstų Vilniuje paklausa pastaruoju metu viršija pasiūlą, o tai sudaro prielaidas NT kainų kilimui netolimoje ateityje.

 

Sausio pradžioje Registrų centras skelbė, kad bendras įregistruotų NT pirkimo-pardavimo sandorių skaičius praėjusiais metais nedaug atsiliko nuo ganėtinai aktyvių 2019 metų, o atskirose NT objektų kategorijose netgi fiksuotas išaugęs sandorių skaičius.

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Uzsienietis
Uzsienietis
1 mėnesį

Vis dar bando pagristi toksiska NT rinka. O lietuviai vis dar megsta padovanot savo pinigus statytojams. Bet anksciau ar veliau zaidimas baigsis.

Back to top button