Nekilnojamas turtas

Kultūros komitetas: griauti Vilniaus oro uosto pastatą būtų primityviausias sprendimas

Praeitą savaitę Seimo Kultūros komiteto posėdyje buvo aptartas Vilniaus oro uosto atvykimo terminalo pastato klausimas, parlamentarams siekiant daugiau sužinoti apie šio objekto apsaugą po to, kai viešumoje pasklido kalbos, jog senąjį terminalą reikia griauti arba modernizuoti.

Komiteto posėdyje dalyvavęs Kultūros paveldo departamento direktorius Vidmantas Bezaras sutiko, kad dabartinis oro uosto pastatas funkciškai nėra pritaikytas šiuolaikiniams keleivių poreikiams, tačiau tuo pačiu ragino ieškoti būdų, kaip priderinti dabartinį pastatą prie naujų reikmių ir kartu išlaikyti laikmečio, kuriuo buvo pastatytas šis statinys, liudijimą.

„Vilniaus oro uostas yra vienas blogiausiai funkciškai surėdytų oro uostų šioje Europos dalyje. Ir jį tikrai reikia keisti, bet ar tai būtinai turi būti susieta su esamų statinių griovimu“, – klausimą parlamentarams kėlė V. Bezaras.

 

Jis mano, kad galima ieškoti būdų, kaip oro uosto pastatą atnaujinti, kartu išsaugant ir sovietinio laikmečio architektūros bruožus.

„Aišku, oro uostas yra mūsų šalies vartai, norime jį matyti funkcionalų, modernų, pristatantį Lietuvą. Tuo, ką dabar turime, tikrai džiaugtis negalime, bet ar yra galimybė išsaugoti tą laikotarpį, kurį atspindi oro uostas, ir kartu pertvarkyti“, – sakė Kultūros paveldo departamento vadovas.

Pasak V. Bezaro, jo siūlomas kelias yra sudėtingesnis, tačiau atneštų kur kas geresnį rezultatą.

 

„Pats primityviausias sprendimas būtų imti ir nugriauti, o pats kūrybiškiausias reikalauja šiek tiek laiko, galbūt truputį daugiau lėšų, bet turėtume visai kitą rezultatą“, – tikino jis.

Tuo metu Kultūros komiteto posėdyje dalyvavęs susisiekimo ministras Marius Skuodis aiškino, kad senąjį pastatą sudaro trys terminalai, o šiuo metu planuojama statyti ketvirtą. Tačiau, pasak ministro, oro uostą modernizuoti yra gan sudėtinga, kadangi ankstesni objekto plėtros etapai buvo atlikti netinkamai.

„Problema yra ta, kad oro uosto plėtra, kai ji kažkada buvo daryta, ji daryta neteisingai, kai terminalai statyti ne palei kilimo-tūpimo taką, o į tako pusę. Pastačius naują terminalą kairėje pusėje, mes tikrai pertvarkysime iš to senojo pastato iš trijų terminalų du. Tuos, kurie arčiausiai tako. Tam, kad padarytume naują, modernų didelį atvykimo terminalą“, – sakė posėdyje dalyvavęs M. Skuodis.

 

„Ieškome sprendimų, kad geležinkelis, kaip daugelyje Vakarų Europos šalių, galėtų privažiuoti prie pat oro uosto“, – pridūrė jis.

Ministro vertinimu, galima svarstyti apie idėją išsaugoti tik dalį pastato architektūros bruožų.

„Pagrindinis klausimas: ar tikrai iš tos saugotinos erdvės visą 100 proc. būtina saugoti. Galbūt iš to 150 kolonų ne visas reikėtų saugoti“, – teigė M. Skuodis.

 

ELTA primena, kad Vilniaus oro uosto atvykimo terminalo pastatas yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Terminalas pastatytas 1954 metais.

Diskusiją, ar senąjį Vilniaus oro uosto pastatą reiktų griauti ir jo vietoje statyti modernų terminalą, praėjusią savaitę vėl įžiebė susisiekimo ministras M. Skuodis. Anot ministro, iki pandemijos Vilniaus oro uostas aptarnavo daugiau keleivių, nei yra pritaikytas, o atvykę keleiviai neturėtų matyti sutrupėjusių laiptų, skilinėjančių sienų ir griūnančio stogo.

„Atėjęs laikas pasakyti, kad sovietinis okupacinio laikotarpio pastatas neatitinka šiandienos modernios ir šiuolaikinės Lietuvos įvaizdžio ir, kas svarbiausia, šiandieninis pastatas nebeatitinka tų funkcionalumų, kurie reikalingi šiuolaikiniam oro uostui“, – praėjusią savaitę sakė M. Skuodis.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
23 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
aaa
aaa
14 dienas (-ų)

Ka ten saugoti toki sovietini palikima. Griauti ir viskas.

SENASIS TERMINALAS
SENASIS TERMINALAS
14 dienas (-ų)

APSKRITAI NESUPRANTU NORO GRIAUTI…TIEK IS ESTETINES PUSES TIEK IS FUNKCINES SIS TERMINALAS SAVO DARBA ATLIEKA. BEJE SENASIS TERMINALAS TERA TIK PASITIKIMO SALES IR TESUDARO APIE 5-10 % VISO ESAMO TERMINALO..KA LAIMESIME NUGRIOVE PASITIKIMO SALES ????? NIEKO…..JEI NORIMA KEISTI IS ESMES REIK STATYT NAUJA TERMINALA IR NE TOJE VIETOJE KUR DABAR STOVI ORO UOSTO PASTATAI NES CIA IS ESMES NEBERA ERDVES …PRIVAZIAVIMO KELIAI SIAURI,ERDVES PRIES ORO UOSTA NERA, PARKINGAMS VIETOS PLESTI NEBERA KUR ….NAUJAS TERMINALAS TURETU BUT KITOJE ORO UOSTO PUSEJE KUR PLYT ISTISI LAUKAI NUO LIEPKALNIO GATVES PUSES O SENAJI TERMINALA GALIMA BUTU PALIKTI UZSAKOMIESIEMS SKRYDZIAMS, AVIACIJOS MUSIEJUI AR DAR… Skaityti daugiau

OkKaren
OkKaren
14 dienas (-ų)
Atsakinėti į  SENASIS TERMINALAS

Paspausk mygtuka ant kurio parasyta CapsLock.

Ddf
Ddf
14 dienas (-ų)

Islaikyti laikmeti kuriame buvo pastatytas Sovietu sajungoje?) Nesuprantam kur tikrai grazus pastatai griauna o sovietini pacelda palieka

SENASIS TERMINALAS
SENASIS TERMINALAS
14 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Ddf

SOVIETAI VISKA MEGO GRIAUTI KAS NEATITIKO KOMUNISTU PARTIJOS IDEOLOGIJOS…MES SEKMINGAI NUGRIOVEME PUSE VILNIAUS SENAMIESCIO NES MAT JIS BUVO NEMODERNUS IR NEVERTINGAS IR NEATITIKO HIGIENOS REIKALAVIMU…DABAR ATEJUSI NAUJA NEPRIKLAUSOMYBES KARTA ELGIASI LYGIAI …VIENS PRIE VIENO KAIP IR TIE KOMUNIAGOS TIK JAU GRIAUNA TAI KA JIE STATE…PO 100 METU , ATEINANCIOS KARTOS NETURES NEI VIENO PASTATO REPREZENTUOJANCIO TA LAIKMETI NES MES KAIP BARBARAI VISKA BUSIME SUNAIKINE….KAI KAS PAPRIESTARAUS NES SAKYS : O TAI PASTATE OKUPANTAI…TAIP OKUPANTAI …BET GI DYDZIOJI DALIS VILNIAUS SENAMIESCIO PASTATYTA AR REKONSTRUOTA TAI VIENU TAI KITU OKUPANTU…VISAS GEDIMINO PROSPEKTAS ( PASTATAI) PASTATYTAS OKUPANTU TIK CARINIU AR MES JI IRGI… Skaityti daugiau

Paulius
Paulius
14 dienas (-ų)

Šiaip, man visai patinka kaip estai elgiasi su sovietinio laikotarpio “paveldu” – jie negriauna visų okupacinių pastatų, bet kažkaip įterpia juos į miesto architektūra – taip, kad jie nebado akių ir tiesiog pabrėžia tam tikra laikotarpį. Nežinau kaip jiems tai pavyksta – tiesiog toks mano pastebėjimas po kelionų Estijoje.

Nereikalingas
Nereikalingas
13 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Paulius

Nes estai toliau nuo slaviskos kulturos toliau nei mes. Varom ant rusu, kai patys ne ka nutole ir analogiskai barbariskai elgiames.

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
14 dienas (-ų)

Mano manymu galima būtų paradinę, 1954 m. pastato priešakinę sieną paversti naujo stambesnio šiuolaikinio pastato istoriniu fragmentu.

hmmm
hmmm
14 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Arvydas Norkūnas

o prasmė?

SENASIS TERMINALAS
SENASIS TERMINALAS
14 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Arvydas Norkūnas

SENASIS TERMINALAS TESUDARO 5-10 % VISO TERMINALO IR JAME IRENGTOS TIK PASITIKIMO SALES..VISKAS. REIK PALIKT VISKA KAIP YRA O JEI REIK NAUJO JI STATYT NAUJJE VIETOJE IS LIEPKALNIO GATVES PUSES.TEN DABAR LAUKAI….

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button