Nekilnojamas turtas

Kitą savaitę pradedami griauti nacionalinio stadiono „griaučiai“

Kitą savaitę bus pradėti griauti „griaučiai“ statybvietėje sostinės Šeškinės rajone, kurioje turi iškilti nacionalinis stadionas.

Vilniaus miesto savivaldybė penktadienį pranešė, kad užkonservuotos nebaigto statyti Nacionalinio stadiono konstrukcijos bus demontuojamos antradienį. Išvalius teritoriją, prasidės naujo Nacionalinio stadiono Vilniuje statybos.

UEFA standartus atitinkantį futbolo stadioną su daugiafunkciniu sporto kompleksu planuojama pastatyti iki 2024-ųjų pabaigos.

 

Apie 160 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono koncesijos sutartį spalio mėnesį pasirašė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, sostinės savivaldybė ir koncesininkas, investicijų bendrovė „BaltCap“. Savivaldybės įsipareigojimai sutartyje siekia apie 100 mln. eurų, valstybės – 53,4 mln. eurų.

Savivaldybė planuoja, kad per metus bus parengtas objekto techninis projektas, o 2022-ųjų pabaigoje prasidėtų ir pačios statybos, kurios galėtų būti baigtos iki 2024-ųjų pabaigos.

Pirmą kartą stadionas teritorijoje šalia Vilniaus „Akropolio“ pradėtas statyti 1987 metais, o 1993-iaisiais užkonservuoti jau pastatyti pamatai bei laikančiosios konstrukcijos. 2008 metais į objektą investavus dar 33,6 mln. eurų, statybos darbai tuomet nutrūko dėl finansavimo trūkumo.

 

Diskusijos dėl stadiono vėl atgimė 2015-aisiais, pastaraisiais metais projektas įstrigo kilus ginčų su teisėsauga ir Viešųjų pirkimų tarnyba, pripažinusia koncesijos konkursą neteisėtu, tačiau teismas šį sprendimą panaikino.

Autorė Milena Andrukaitytė

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
30 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ekas
Ekas
4 mėnesius

Mažai vakcinom pinigų prigrobstė tai dabar dar su stadionų mahinacijų prigalvojo. Pinigų ir taip biudžete nėra, o konservam nei motais. Reikia gi iki rinkimų savo kišenes suspėti pripildyti, nes vėl neišrinks.

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
4 mėnesius

Gera žinia: kažkas pajudėjo, gal sostinės jubiliejus darbus pagreitins? Liūdna žinia: bus trečdaliu mažesnis nei planuota, juk pagal prognozes, dar po 30-ies metų, dainuOsime: “nors mūs tik du milijonai”!

Vytautas
Vytautas
4 mėnesius

Šypsiaus versliukai…

Ddf
Ddf
4 mėnesius

As viena diena pravaziuoju situs griaucius ir galvoju. Prie Zuoko bande statyti ir sustabde , po to prie Imbraso ir visi pinigai prapuole ir stadijonas turejo buti 30tuks. O dabar vel griaus nors griauciai uzkonservioti buvo ir sauhomi 15 metu. Nu apgailetina tiesiog Afrika geriau tvarkosi,o dqbar manau bus eiline Simasiaus afera.galesim dar i vienus griaucius ziureti ti i mazesnius ir uz dar didesne kaina

Romas
Romas
4 mėnesius

Galėsite pamatyti kaip mokesčių mokėtojų milijonai eina velniop ir tai dar ne pabaiga. Manote bus pastatyta? oj ne..pradės…vel pilijonus pasės ir vėl sustos. Šitas projektas kaip Gedimino kalno nuošliaužos arba valdovų rūmų statybos….visame pasaulyje stadionai pastatomi už vieną sumą, Lietuvoje šešis kartus brangiau. Kodėl? nes esame supuvusi, korumpuota pamaskvė.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button