Nekilnojamas turtas

Į naujos statybos butus žvalgomasi vis dažniau ir ne tik dėl taupumo

Mažesnių sąskaitų už šildymą argumentas dažnai būna lemiamas svarstant apie būsto pirkimą naujai išdygusiuose daugiabučiuose, tačiau tikrai nėra vienintelis. Daliai pirkėjų ne mažiau svarbi yra galimybė būti aktyvesnių gyventojų bendruomenių dalimi, tikina NT ekspertai. Anot jų, pastaraisiais metais lietuvių akys vis labiau krypsta nuo senesnės statybos daugiabučių, o šią tendenciją lemia ne tik šiuolaikinių butų pranašumai, bet ir nuolat auganti jų dalis gyvenamojo būsto rinkoje.

Pasiūla stiebiasi į viršų

Apie 1,5 proc. – tiek kiekvienais metais išauga Vilniaus būsto fondas. Tai reiškia, jog kasmet prie sostinėje esančių apie 250 tūkst. butų atsiranda po papildomus 2500–4000 butų, teigia Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) vadovas Mindaugas Statulevičius.

„Viskas priklauso nuo to, ką laikysime naujos statybos butu, – paklaustas, koks šiuo metu yra senų ir naujų butų santykis Lietuvos didmiesčiuose, sakė M. Statulevičius, – jeigu tik nesenesnius kaip dviejų metų, tai,  be abejo, skirtumai būtų milžiniški. Bet jeigu į naujų butų kategoriją įtrauktume visus ne anksčiau, kaip 2000 m. statytus butus, kuomet buvo pradėti diegti naujesni, inovatyvesni statybos sprendimai, skaičius būtų visiškai kitoks. Remiantis šiuo atskaitos tašku, skaičiuojama, kad naujos statybos butai Vilniuje sudaro nuo 10 iki 15 proc.“

 

M. Statulevičiaus teigimu, pastebima, jog pirkėjai, kurie būstui įsigyti reikalingą pinigų sumą skolinasi iš bankų, dažniau renkasi butus naujos statybos pastatuose arba dar tik planuojamus statyti butus, esančius brėžiniuose. Senesnės statybos butai, savo ruožtu, labiausiai domina mažesnę paskolą nusprendusius imti pirkėjus. Tai nestebina, nes ir jų vertė rinkoje yra gerokai mažesnė.

„Pirkėjų pirmenybė naujam būstui yra itin aiškiai išreikšta ne tik dėl jo ekonomiškumo, bet ir gerokai patogesnio būsto erdvių išplanavimo“, – aiškina LNTPA vadovas.

Rinktis skatina ir vaikų saugumas

Tai, kad ne tik mažesnės išlaikymo sąnaudos lemia buto naujos statybos name pasirinkimą, teigia ne kartą įsitikinusi ir Vilniaus Naujamiestyje statomo daugiabučių namų komplekso „Birželio namai“ pardavimų vadovė Violeta Jezerskienė. Anot pašnekovės, pirkėjus rinktis tokį butą skatina ir naujuose daugiabučiuose vis dažniau įsikuriantys tvarkingesni gyventojai bei jų suburtos aktyvios namo bendruomenės.

 

„Kitas svarbus aspektas yra tokių butų statybų kokybė. Naujausi techniniai sprendimai leidžia gerokai padidinti juose įsikūrusių pirkėjų gyvenimo komfortą – nejausti karščio vidurvasary, net ir buto langams esant į pietinę pusę, išeikvoti mažai šildymo energijos spaudžiant speigui ar kvėpuoti šviežesniu oru dėl įdiegtų rekuperatorių“, – dažniausiai gyventojų vardijamus argumentus už naujos statybos butus pateikia V. Jezerskienė.

Dar vienas motyvas, kodėl žvalgomasi į neseniai pastatytus daugiabučius, – didesnio saugumo bei estetikos poreikis. Šiuolaikiškai įrengtos laiptinės ir šalia namo esančios viešosios erdvės didina paties buto vertę ir kaskart džiugina akį, o teritorijoje įdiegtos vaizdo stebėjimo kameros užtikrina saugumą.

„Pagaliau jau atžalų turinčios arba tik pagausėjimo laukiančios šeimos, pirkdamos naujovišką butą, dažnai pamąsto ir apie vaiko gerovę. Retas kuris senesnio daugiabučio kiemas yra rakinamas ir turi naujai įrengtas žaidimų aikšteles, todėl tėvams tokios vietos suradimas tampa tikru galvos skausmu“, – sakė „Birželio namų“ pardavimų vadovė.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button