„Žengėme milžinišką žingsnį su savo projektu, neseniai nutiko nuostabiausia, kas tik galėjo nutikti“, – džiugiai pokalbį pradėjo verslininkas Marius Marcinas.

Kartu su žmona Kristina prieš kelerius metus užsimoję pastatyti 12 namų, kurie bus projektuojami ant 36 metrų aukščio kolonų, o patekti į juos bus galima tik asmeniniu liftu.

Projektas įnoringas, neeilinis. Tai nėra sodyba, kurią supa didelė teritorija ir kuria reikės rūpintis. Čia bursis bendruomenė, kuri turės panašių poreikių, pomėgių. Namų plotai dideli – 350 kv. m, du aukštai, 210 kv. m ploto terasa.

O tas žingsnis, dėl kurio Marius labai džiaugiasi – pasirašyta sutartis su jungiklių ir protingų namų sistemų įmone „JUNG Vilnius“. Tai reiškia, kad futuristinės architektūros projektas, kurio statybos prasidės jau šiemet, virsta dar inovatyvesniu.

Visuose namuose bus diegiama protinga namo sistema, o vienas namas – nuspręsta šviežiai – liks parodomasis, nebus pardavinėjamas.

Į debesis besiglaustančių būstų rezervacija vyksta jau daugiau nei metus, šiais milžinais domisi ne tik mūsiškiai, bet ir svetur gyvenantieji.

Projektą Jarmališkėse, Elektrėnų savivaldybėje, Marcinai ir jų įsteigta bendrovė „Nubes project“ plėtoja nuo 2018 metų, o statybas nori pradėti šiemet.

„Laukiame, kol bus patvirtintas bendrasis Elektrėnų miesto planas ir tuomet, tikimės, jog jau gausime leidimą satybai“, – portalui lrytas.lt sakė verslininkas.

Idėja kilo ieškant namų sau

Vietą būsimajai gyvenvietei jis rinkosi ypač atsakingai, tačiau galiausiai papirko įspūdingas kalvotas reljefas, teritoriją supanti pelkė, tekantis upelis, Pipiriškių piliakalnis, kurį norima paversti patrauklia lankymui vieta, pažintiniai takai, o kaimynystėje – „Sostinių golfo klubas“.

Namų virs medžių viršūnių idėją pozityviai sutiko ir Elektrėnų savivaldybė. Anot pašnekovo, jis varstė skirtingų institucijų duris, išgirdo daugybę „ne“, „negalima“, kol galiausiai Elektrėnuose išgirdo: „taip“.

Idėja imtis šių statybų kilo Mariui pačiam pagyvenus skirtinguose būstuose: viešbutyje, kotedže, name, bute, apartamentuose, rūsyje, kuriame buvo įrengtos patalpos su pirtimi, baseinu, tačiau be langų. Galiausiai jam norėjosi gyventi kitaip, atvirai, matyti horizontą, o ne būti uždarytam mažoje „dėžutėje“.

Pradėjęs ieškoti namo, nuolat nusivildavo: atrodo, gražus, tačiau nusuktas į vakarus arba šiaurę, todėl nuolat trūksta saulės – ir panašių variantų daugybė. Subūręs komandą jis ėmė svarstyti, kaip suprojektuoti, o vėliau ir pastatyti namus, įspūdingame aukštyje – viskas pavyko. Šis projektas unikalus, jo dizainas patentuotas, tad panašių pastatų daugiau nėra.

Iššūkių – ne vienas

Iškelti didžiulį tūrį į 36 metrų aukštį – nemenkas iššūkis, teko priimti išties sudėtingų konstrukcinių sprendimų. Namus ateityje sups miškai, mat planuojama dalį teritorijos apsodinti medžiais, tad kolonos atspindės medžių kamienus, o virš jų – tarsi pakibęs dviejų aukštų namo su panoramine terasa tūris.

Ne mažiau sudėtingas sprendimas – liftas.

Viena vertus, liftai šachtose montuojami kone kiekviename daugiabutyje, bet šiuo atveju liftas bus sumontuotas atvirame lauke.

Apatiniame pastato aukšte numatytos 2 automobilių statymo vietos su elektrinio transporto įkrovimo stotelėmis, lauke – 3 papildomos vietos ant metalinių segmentų tako. Asmeninei erdvei – hobiui, pramogų ir laisvalaikio inventoriui – numatyta daugiau nei 40 kv. m.

Projektas neliks tik idėja

Anot Mariaus, kone pagrindinė užduotis komandai buvo, kad projektas būtų įgyvendinamas, o ne atsidurtų stalčiuje, neliktų tik idėja: „Buvo priimti realūs, apčiuopiami sprendimai, kuriuos įmanoma realizuoti. Nupiešti vizualizacijų galima įvairių, tačiau labai svarbu, kad tai būtų įgyvendinama.“

Surenkamosios konstrukcijos, kurios vadinamos statybų ateitimi, pasirinktos neatsitiktinai, o rūpinantis tvarumu. Projekto plėtotojams norėjosi pastato, statant kurį būtų kuo mažiau atliekų. Pastato konstrukcijos ir laikančiosios kolonos lengvai transportuojamos ir surenkamos pasirinktoje vietoje.

Konstrukcijos montuojamos ant polinių pamatų, tad nepažeidžiama natūrali žemės paviršiaus paklotė. Vidaus ir išorės apdailos detalės – jau pagaminti fragmentai, kurie montuojami statybos metu. Daugiau nei 440 kv. m ploto saulės energijos moduliai bus integruoti į pastato stogą. Pagaminta energija bus naudojama pastato elektros įrenginiams veikti ir teritorijai apšviesti.

Atstumai tarp namų maždaug 100 metrų, jų neskirs tvoros. Taip pat bus įrengta metalo segmentų pasivaikščiojimų takų, apžvalgos ir poilsio zonų visiems atvykstantiems. Planuose netgi turizmo ir verslo informacijos centras. Projektu besidomintys verslininkai šį objektą laiko patraukliu investicijai.

Kaip juokavo pašnekovas, daugybė statytojų giriasi vaikų žaidimų aikštelėmis ar poilsio zonomis, o jis – būsimąja sraigtasparnių nusileidimo aikštele. Šalia – „Sostinių golfo klubas“, ne vienas jo klientas pageidautų galimybės nusileisti sraigtasparniu. Šia aikštele galės naudotis visi gyventojai, priimti svečius, verslo partnerius. Patogu ir lankytojams. Privačių sraigtasparnio aikštelių poreikis didelis – šią nišą ir norima užpildyti.

Namo kaina?

Vystytojas žada, kad ji neperlips 2 milijonų eurų ribos.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

79 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist