Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) dėl pernai sausio 14 d. įgriuvusių beveik 6700 kv. m bendro ploto pastato konstrukcijų, vykdant statybas Vilniuje, Mokslininkų g. 6, dviem fiziniams asmenims pritaikė poveikio priemones, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Kaip skelbia SSVA, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos sudaryta avarijos tyrimo komisija nustatė, kad avarija įvyko dėl statybos dalyvių kaltės, kai esant nepalankioms meteorologinėms sąlygoms buvo išjudinta kolona ir įvyko dalinė konstrukcijų griūtis.

Nustatyta, kad statybos darbų vadovas faktiškai nedalyvavo statybos procese, nevykdė techninės priežiūros vadovo ir projekto vykdymo priežiūros vadovo nurodymų. Tuo metu statinio statybos techninės priežiūros vadovas nesustabdė statybos dėl daugybinių rangovo pažeidimų.

Avarijos tyrimui pasibaigus, praėjusių metų kovo 14 d. Statybos inspekcija kreipėsi į SSVA dėl statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovų veiklos įvertinimo. SSVA, atlikusi tyrimą, nustatė, kad statybos darbai objekte vyko su grubiais pažeidimais, nebuvo laikomasi statybos darbų technologijos projekto, tik laimingo atsitiktinumo dėka nenukentėjo žmonės.

Už nustatytus pažeidimus šių metų vasario 24 d. SSVA panaikino ypatingojo statinio statybos vadovo kvalifikacijos atestatą, o ypatingojo statinio statybos techninės priežiūros vadovo kvalifikacijos atestato galiojimą sustabdė 6 mėnesiams.

Šių metų vasario 24 d. SVVA panaikino dar vieno daugiabučio gyvenamojo namo Vilniuje, Krivūlės g. 9, neteisėtai statybos techninę priežiūrą vykdžiusio vadovo kvalifikacijos atestatą.

Atlikus techninės priežiūros vadovo veiklos patikrinimą, nustatyta, kad jis neturėjo teisės vykdyti savo veiklos statiniuose, esančiuose kultūros paveldo objekto teritorijoje. Jam taip pat panaikintas statinio statybos techninės priežiūros vadovo kvalifikacijos atestatas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.