Verslas

Į Visorių informacinių technologijų parką nukreips 32 mln. eurų investicijų

Visorių informacinių technologijų parke (VITP) prasideda naujas plėtros etapas: pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Ūkio ministerija (ŪM), pagal kurią parke bus investuota 32 mln. eurų ir sukurta 700 aukštą pridėtinę vertę kuriančių darbo vietų.

Planuojama sukurti ne mažiau kaip 3 mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) centrus, į kurių įgyvendinimą investuos bendrovės „Intersurgical“, „Global BOD Group“ ir viešoji įstaiga „Visorių informacinių technologijų parkas“.

Visas šias investicijas paskatino glaudus VITP bendradarbiavimas su Ūkio ministerija, kuris sudarys tinkamas sąlygas čia įsikūrusioms technologinių įmonėms greičiau kurti inovatyvius produktus, daugiau investuoti į tyrimus. Bendradarbiavimas paskatins naujų įmonių investicijas parke.

 

„Visorių informacinių technologijų parko plėtra ir kartu ateinančios investicijos yra akivaizdus ženklas, kad vis didesnė dalis Lietuvos verslo yra subrendusi ne tik gaminti produktus, bet ir kurti inovacijas tiek remiantis versle dirbančiais tyrėjais, tiek bendradarbiaujant su mokslo bendruomene“, – sakė ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Didžiausią atgarsį sukėlė pasaulinės medicininių priemonių gamintojo „Intersurgical“ apsisprendimas ateiti į VITP ir čia investuoti į savo MTEPI centrą iki 12 mln. eurų.

„Sprendimą statyti naują 5000 kv. m dydžio tyrimų ir plėtros centrą priėmėme šiemet, statybas VITP teritorijoje pradėsime jau 2020 m. Naujajame tyrimų centre kursime ir tirsime naujus produktus, alternatyvias medžiagas, naujausias surinkimo technologijas, tobulinsime kokybės kontrolės metodus“, – sakė „Intersurgical“ direktorius Sigitas Žvirblis. Per 3 metus įmonė šiame centre sukurs iki 100 naujų darbo vietų.

 

Tuo tarpu didžiausia investicija planuoja tapti „Global BOD Group“ grupės bendrovės „Inovacijų ir verslo centro“ iki 14 mln. eurų investicija į tarptautinį mokslinių tyrimų ir inovacijų centrą, kuriame bus plėtojama inovatyvi medicininė optika, tobulinamos plonasienių, daugiasluoksnių dangų technologijos ir tiriamas tokių dangų taikymas atsinaujinančioje energetikoje.

Naujajame inovacijų centre, kuris bus pradėtas statyti 2020 m., bus sukurta iki 200 aukštųjų technologijų darbo vietų.

„Čia bus įkurtas laboratorijų kompleksas, tarp jų ir moderniausia Europoje progresinių lęšių laboratorija, taip pat instrumentinė ir technologinė bazė prototipų konstravimui, inovatyvių produktų testavimui ir bandymams, standartizavimui, bandomajai ir komercinei gamybai“, – sakė „Inovacijų ir verslo centro“ direktoriaus pavaduotojas Vytautas Tuminas.

 

Pasak VITP direktoriaus Sauliaus Arelio, bendradarbiavimas su Ūkio ministerija Visorių IT parke skatina tyrimus, naujų produktų kūrimą ir inovacijas versle, ypač pritraukiant talentus ir investicijas iš šalies.

VITP kartu su įmonėmis „Optogama“, „NanoAvionika, „Ados-TECH“, „Cognitio“, „Optonas“, kuriančiomis produktus kosmoso technologijų srityje, investuos iki 6 mln. eurų į padidintus reikalavimus atitinkančias laboratorijas ir prototipų gamybos patalpas.

Tokios specifinės paskirties patalpos ypač svarbios šioms mūsų kosminių technologijų įmonėms, nes tai viena jų spartaus augimo sąlygų.

 

Mindaugas Grinius (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button