Vilniaus gatves prižiūrinti bendrovė „Grinda“ savo sandėliuose turi vos 300 tonų druskos atsargų. Tokio kiekio neužtektų miestui net parai, jei pradėtų smarkiai snigti. Tiesa, bendrovės atstovai tikina, kad druskos atsargos jau pildomos. Tuo metu buvęs „Grindos“ vadovas Algimantas Vilūnas teigia, kad tai – miesto apsileidimas.

„Jei reikia blogos naujienos – taip, druskos yra mažiau nei prieš prasidedant žiemai, jos nėra labai daug. Bet gera naujiena, kad ji jau atvežama ir kritinės situacijos neturime“, – portalui LRT.lt kalbėjo „Grinda“ Rinkodaros ir komunikacijos specialistas Egidijus Steponavičius.

Jis teigė, kad šiuo metu bendrovė turi apie 300 tonų druskos. Taip pat turima šiek tiek kalcio chlorido ir magnio chlorido techninės druskos.

Portalui LRT.lt pasidomėjus, kiek tokio kiekio užtektų, E. Steponavičius atsakė: „Normaliai pabarstyti – maždaug parai. Čia mes kalbame apie intensyvų snygį. Bet druska jau atvežama, kaip tik pravažiavo sunkvežimis. Vadinasi, druskos kiekis nuolat papildomas.“

Pasak E. Steponavičiaus, iki pirmadienio į sandėlius turėtų būti atvežta dar iki 600 tonų druskos.

„Ši žiema prasidėjo daug anksčiau, pradėjome barstyti spalio 17-ąją. Šie metai buvo išties įspūdingi. Ši žiema buvo daug intensyvesnė ir druskos kiekiai išseko anksčiau. Mokam sekti orų prognozę. Galime pasakyti, kad yra buvę ir sunkesnių situacijų. Galime taikyti daug skirtingų taktikų. Druskos barstymas yra vienas dalykas, bet jei staigiai pradėtų snigti, naudotume ne druskos tirpinimo būdą. Be to, turime didžiulį kaupą smėlio ir druskos mišinio, kuris paruoštas naudoti“, – teigė E. Steponavičius.

A. Vilūnas: tai – katastrofa

Buvęs ilgametis bendrovės „Grinda“ vadovas A. Vilūnas teigia, kad jei pradėtų stipriai snigtų, parai reikėtų bent 800–900 tonų druskos.

„Jie nieko neturi – nulį. Čia yra katastrofa ir man skaudu, kad taip apsileidę. Miestas turi pirkti druską ir smėlį. Savivaldybė skelbia konkursą ir perka medžiagą, o „Grinda“ teikia tik paslaugą – valymą, barstymą. Čia juokinga, ką jie turi. Buvo tradicija sandėliuose sukaupti iki 9 tūkst. tonų druskos, o vėliau pagal sutartis ir poreikį sandėliai buvo pildomi“, – LRT.lt aiškino A. Vilūnas.

LRT.lt pasiteiravus, kiek atsargų reikia turėti po Naujujų, A. Vilūnas kalbėjo: „Įsivaizduokit, jei standartiškai per sezoną išberiama 15 tūkst. tonų druskos ir 15–16 tūkst. kubinių metrų druskos ir smėlio mišinio, tai jei iki Naujųjų reikia iki 9 tūkst. tonų, po Naujųjų gali reikėti apie 6 tūkst. tonų. Šiemet reikėtų daugiau.“

Naujienų portalas 15min.lt šią savaitę rašė, kad Vilniaus savivaldybė iš anksto nepasirūpino paskelbti pirkimą ir įsigyti tiek druskos bei smėlio ir žvyro mišinio, kad užtektų visam sezonui. Pirkimas paskelbtas tik lapkričio 10 dieną, vokai atplėšti prieš pat Kalėdas – gruodžio 23-iąją.

Kaip rašė 15min.lt, po įvykusių pirkimų sausį Vilniaus savivaldybė tvirtina pasirašiusi 3 metų sutartis su bendrovėmis „Žvyro karjerai“ (dėl 25 tūkst. t smėlio tiekimo) ir „Keluva“ (dėl 350 t magnio, kalcio chloridų ir vakuuminių druskų). Artimiausiu metu planuojama pasirašyti sutartį su bendrove „Baltkalis“ (dėl 17 tūkst. t natrio chlorido techninės druskos).

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist