Vilnius žengia pirmą žingsnį: praeitą savaitę vykusiame Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimtas „Laisvės ir Teisingumo“ frakcijos teiktas projektas ,,Dėl Vilniaus miesto savivaldybės trumpalaikio stovėjimo vietų, skirtų kurjeriams ir kroviniams iškrauti, išdėstymo schemos parengimo“. Šiuo projektu siekiama patobulinti eismo organizavimo sistemą bei pasirengti trumpalaikių stovėjimo vietų, skirtų kurjeriams ir krovinių iškrovimui, naudojimui ir jų žymėjimui.

Problema ypač išryškėja Senamiestyje, kur, jeigu nepastebėsi ženklo, kad parkingas yra rezervuotas, netrukus gali sulaukti baudos. Tokios situacijos pasitaikė jau ne vienam vilniečiui ir, jeigu niekas nepasikeis, baudas gaus dar daugiau žmonių.

„Vilnius privalo progresuoti ir taikytis prie besikeičiančių vilniečių gyvenimo įpročių. Vienas iš ryškiausių – nuolat augantis naudojimasis kurjerių paslaugomis. Tačiau kiek nereikalingo vairuotojų ir pėsčiųjų pykčio sulaukia kurjeriai ir krovinių vežėjai vien dėl to, kad miestas niekaip nesugeba rasti sprendimo. Jau nekalbu apie dėl bandymo „kažkaip kažkur“ sustoti ir išsikrauti susidarančių avarinių situacijų“, – sako šio sprendimo iniciatorius Artūras Zuokas.

Artūras Zuokas tvirtina, jog, įgyvendinus šį projektą, gatvėse bus mažiau pykčio, nesusipratimų ir kur kas daugiau aiškumo bei patogumo.

„Pasaulio ekonomikos forumo (World Economic Forum) pateikiama statistika rodo, kad iki 2030 m. siuntų pristatymo mieste paklausa išaugs 78 %, todėl centrinėse miestų dalyse pristatymo transporto priemonių padidės 36 %, o eismo spūstys padidės daugiau nei 21 %. Pasaulio miestai jau dabar tvarko savo infrastruktūrą, susijusią su kurjerių privažiavimo, logistikos, sandėliavimo klausimais. Deja, bet Vilnius atsilieka“, – tvirtina opozicijos lyderis Vilniaus miesto taryboje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

25 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist