RajonasVilniaus gatvės

Skandalingu tapęs apšvietimas Vilniaus rajone: kam kaime su 60 žmonių nauji šviestuvai?

Pirmą kartą apie naujais įrengtus šviestuvus Kenos kaime, Rukainių seniūnijoje pirmą kartą prabilo Vilniaus rajono tarybos narys, socialdemokratas Robert Duchnevič. Apšvietimas, anot Vilniaus rajono savivaldybės, buvo įrengtas atsižvelgus į gyventojų prašymą. Jų čia gyvena apie 60.

Kaip portalui pakomentavo Vilniaus rajono savivaldybė, kaimo gyventojai tai vyresni žmonės bei jaunos šeimos su vaikais. Kenos kaimo atkarpa buvo apšviesta 2019 metais, atsižvelgus į gyventojų prašymus ir jų skaičių.

,,Verta pabrėžti, kad dauguma minėtos vietovės gyventojų naudojasi viešuoju transportu ir tamsiuoju paros metu grįžta namo būtent per tą apšviestą kelio ruožą. Projekto užsakovas yra Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Rukainių seniūnija”, – komentuoja Vilniaus rajono savivaldybės atstovai.

 

Politiko R. Duchnevič žodžiais, seniūnė nesupranta situacijos, kuri yra Kenos kaime. ,,Pašnekovė sako, kad vos ne visi ėjo prašė. Kas skambino, kas rašė. Tačiau prieš tai bent keli gyventojai žurnalistams visai kitaip sakė. Dabar seniūnė vėl mini laukinius gyvūnus, bet jau ne vilkus, net kai jos prašo patikslinti. Prieš tai motyvavo, jog žmonės skundėsi būtent dėl vilkų.  Aptariamoje atkarpoje 10-15 gyventojų – sako seniūnė. Kaip tokiam skaičiui tai nemenkas neatitikimas”, – savo feisbuke rašo politikas.

Verta pažymėti, kad tai ne vienintelė vieta, kur nauji šviestuvai apšvies rajono gatves. Šiemet, vykdant apšvietimo gerinimo programą, visoms seniūnijoms Vilniaus rajono savivaldybė iš savo biudžeto skyrė 2 mln. 679,1 tūkst. eurų.

,,Vilniaus rajono savivaldybės administracija taip pat vykdo gatvių apšvietimo modernizavimo projektus Buivydžių, Juodšilių, Dūkštų, Kalvelių, Marijampolio, Medininkų, Nemenčinės, Mickūnų, Nemėžio, Pagirių, Riešės, Rudaminos, Rukainių, Šatrininkų ir Bezdonių seniūnijose”, – vardina savivaldybė.

 

Programos pabaiga numatoma 2023 metais. Tvarkant apšvietimą Vilniaus rajonuose, bus siekiama pašalinti nusidėvėjusią infrastruktūrą, montuojamos naujos atramos, įrengiami šviestuvai su LED lempomis. Pagal naujausius standartus, projektas siekia sumažinti energijos sunaudojimą.

Projektai finansuojami Europos regioninės plėtros fondo lėšomis. Bendra projektų vertė apie 4 mln. Eur. Vilniaus rajono savivaldybė skirs apie 2 mln.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
39 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Apolinaras
Apolinaras
1 mėnesį

Parašykite kuris “veikėjas” arba “žymus žmogus ” ten gyvena.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button