Vilniaus gatvės

Prie Gariūnų numatomi eismo pokyčiai: bus naikinama šviesoforinė sankryža, kils nauji pėsčiųjų ir automobilių viadukai

Vilniaus miesto savivaldybė prie Gariūnų planuoja visiškai pertvarkyti eismo organizavimą. Šią vietą jau dabar keiksnoja daugelis, nes eismo srautai šioje vietoje kasmet vis auga. Sostinės savivaldybė įmonei UAB „SRP Projektas“ pavedė pateikti siūlymus, kuriuose būtų numatytas eismo perorganizavimas prie Gariūnų.

Siūloma naikinti šviesoforinę sankryžą bei įrengti pėsčiųjų viaduką

Projektiniuose siūlymuose nurodoma, jog esama šviesoforinė sankryža bus panaikinta, o dėl to išnyks ir visi kairieji posūkiai ir bus galima sukti tik į dešinę. Panaikinus sankryžą, būtų užtikrintas nepertraukiamas eismo srautas. Abiejuose šonuose siūloma įrengti dvi žiedines sankryžas, o virš buvusios sankryžos, per įrengtus žiedus, būtų įrengtas pėsčiųjų viadukas.

4 papildomi eismo žiedai ir naujas viadukas automobiliams

Kaip jau buvo minėta, jog buvusios Gariūnų sankryžos priešingose pusėse būtų įrengiamos dvi žiedinės sankryžos, dar dvi naujos žiedinės sankryžos planuojamos kitoje vietoje: viena ties Pikeliškių ir Kuro gatvių sankryža, kita – kitoje pusėje, ties Gariūnų akligatviu. Šias dvi žiedines sankryžos sujungtų viadukas automobiliams per Gariūnų gatvę.

 

„Po projekto įgyvendinimo, vairuotojams norintiems patekti į kitus Gariūnų gatvės pusėje esančius objektus, reikės vykti naujai suprojektuota trasa: žiedais ir virš Gariūnų g. įrengtu viaduku. Pėstiesiems – numatomi nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, taip pat pėsčiųjų viadukas su laiptais ir pandusais. Pėsčiųjų viadukas leis išvengti pėsčiųjų ir automobilių srautų sankirtų, o tiek pėstieji ,tiek automobiliai mazgą kirs daug saugiau ir greičiau“, – rašoma projektiniuose siūlymuose.

Tiesa, projektiniuose mįslingai užsimenama apie viso transporto srautų pakeitimo reorganizavimą, rašoma, jog tai „gatvių tinklo infrastruktūra iki 2040 metų“.

Projekto techniniai parametrai

  • Planuojamo objekto adresas – susisiekimo komunikacijos ties Gariūnų gatve;
  • Automobilinio viaduko ilgis – 189,71 m;
  • Projekto vystytojas – Vilniaus miesto savivaldybė;
  • Projektinius siūlymus ruošė UAB „SRP Projektas“, projekto vadovas – Tadas Kasperavičius.

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki rugsėjo 16-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected] Projekto viešas svarstymas numatomas trečiadienį, rugsėjo 16 d. Diskusijų pradžia 18.15 val. Projektiniai siūlymai bus aptariami nuotolinės vaizdo transliacijos būdu. Nuoroda pateikta čia.

 
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
49 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tadas
Tadas
1 metus

Tai MELOji savyvaldyne, bukit mieli, atsakykite kiek metų reikia pravesti dviračių takelį iki maximos bazės? Kiek dar laiko nieko nevyks, o greitkelis “uždarytas” bus, tai jau naglumo viršūnę.., ido kitų sužinoti kiek šis spektaklis kainuoja..

Rokas
Rokas
1 metus

Uzdarykite Gariunus ir ramu. Vis tiek ten niekas mokesciu nemoka

Grigiškeenas
Grigiškeenas
1 metus

Visa vasa dviračių takelio negalite padaryti, jau rugsėjo 8a,o autostrada uždaryta dėl takelo į maximos bazė, gėda, bl geda

Grigiškeenas
Grigiškeenas
1 metus

Po velnių, neišsisukinekite, neesme tie Gariūnai, Girteka dar nestato logistikos centro. KADA PO ELNIŲ UZBAIGSITE TA APSURDA PRIE MAXIMOS BAZES

Algis
Algis
1 metus

Pastatai perskyrimo atitvarus ir pasibaigia bardakas gal tuneli pestiesiems perkasi ir sutaupai simtus milijonu euru kuriuos zada sufakint praktiskai lygioje vietoje ner ten nei gamyklu nei ten miesto centras. Jei korona gerai prispaus neliks ir to turgaus kam tada ten sukist milijonus i pieva? Nors pas mus visi projiektai dabar is lempos litam nurasyt

hmmm
hmmm
1 metus
Atsakinėti į  Algis

juokingiausia, kai tokius kliedesius parašo rimtai įsitikinęs, kad kažką labai protingo ir esminio sugebėjo pasakyt… šimtus milijonų :DD buvo tas turgus 40 metų, dar 40 metų bus ir toliau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button