LiepkalnisVilniaus gatvės

Liepkalnyje pasirodė pirmoji žalioji rodyklė (atnaujinta)

Po gruodžio 31 dienos, kai iš Vilniaus miesto gatvių dingo visos žaliosios rodyklės, šiandien, Liepkalnio sankryžoje vairuotojai pastebėjo pirmąją kabinamą žaliąją rodyklę.

Dar sausio mėnesį savivaldybė Susisiekimo ministerijai pateikė konkrečių sankryžų sąrašą, kuriose, išanalizavus eismo situaciją, pėsčiųjų bei kitų eismo dalyvių saugumą ir infrastruktūros galimybes, kur siūloma grąžinti šviesoforų lenteles su žaliomis rodyklėmis. Tačiau visas procesas užtruko.

Šią savaitę žaliosios rodyklės bus grąžintos į 6 sankryžas

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, jog pirmiausiai žaliosios rodyklės grąžinamos 6-iose sankryžose, kurias įvertino ir patvirtino Transporto kompetencijų agentūra: Liepkalnio g. – Žirnių g. – Minsko pl., Saltoniškių – Sėlių g., A. Goštauto – Gynėjų g., G. Vilko – Baltupio – Didlaukio g., T. Narbuto – Saltoniškių g., Nemenčinės pl. – Saulėtekio al. Lentelių kabinimo darbai jose pradedami nuo šiandien.

 

„Maksimaliai surinkome visus duomenis, ne kartą teikėme pagal prašymą patikslintą informaciją agentūros vertinimui, ir matydami poreikį jau pereiname prie konkrečių veiksmų – pradedame lentelių grąžinimą ten, kur išvados aiškios. Tačiau norime nedelsti ir su kitomis sankryžomis – laukiame galutinių Transporto kompetencijų agentūros sprendimų. Nuo pat pradžių, kai pradėtas svarstyti lentelių grąžinimo poreikis, turime aiškų planą, kurio svarbiausias tikslas – eismo dalyvių saugumas, sklandus eismas“, – teigė M. Gusarovienė.

M. Gusarovienė priduria, kad dalyje sostinės sankryžų taip pat jau yra numatytos ir papildomos šviesoforų sekcijos į dešinę. Planuojama, kad lentelės jose atsiras laikinai, iki infrastruktūros pakeitimų.

Šviesoforų lentelių su žaliosiomis rodyklėmis įrengimas numatytose sankryžose miestui papildomai nekainuos. Šiuos darbus rangovai atliks pagal SĮ „Susisiekimo paslaugos“ šviesoforų priežiūros paslaugų sutartis. Bus montuojamos tos pačios lentelės, kurios mieste jau buvo naudotos.

 

Vilniaus miesto savivaldybė Susisiekimo ministerijai sausio viduryje pateikė 24 konkrečių sankryžų sąrašą, kuriose, išanalizavus eismo situaciją, pėsčiųjų bei kitų eismo dalyvių saugumą ir infrastruktūros galimybes, norima grąžinti šviesoforų lenteles su žaliomis rodyklėmis. Vėliau Transporto kompetencijų agentūrai savivaldybė pateikė ir  papildomą eismo srautų informaciją apie pėsčiųjų, dviračių, automobilių ir sunkiasvorių transporto priemonių kiekius kiekvienoje sankryžoje bei visose jos kryptyse.

Iki šiol agentūra išanalizavo ir išvadas pateikė dėl šių sankryžų, kuriose nuo šiandien pradedami lentelių kabinimo darbai:

  • Liepkalnio g. – Žirnių g. – Minsko pl. (nuo Žirnių g. link Liepkalnio g.)
  • Saltoniškių – Sėlių g. (nuo Saltoniškių g. link Sėlių g.)
  • Goštauto – Gynėjų g. (nuo Goštauto g. link Gynėjų g.)
  • G. Vilko – Baltupio – Didlaukio g. (nuo G. Vilko g. link Baltupio)
  • T. Narbuto – Saltoniškių g. (nuo Narbuto g. link Saltoniškių Vytauto g. kryptimi ir nuo Saltoniškių g. (nuo Panorama) link Narbuto g.)
  • Nemenčinės pl. – Saulėtekio al. (nuo Saulėtekio al. link Nemenčinės pl.)

Likusias sankryžas iš savivaldybės sąraše pateiktų Transporto kompetencijų agentūra analizuos toliau ir pateiks galutines išvadas.

 

Mieste priimami eismo valdymo sprendimai yra grindžiami duomenimis, todėl ir toliau bus stebima eismo situaciją ne tik įvardintose, bet visose sostinės sankryžose, o esant poreikiui priimami reikalingi programiniai šviesoforų reguliavimo ar infrastruktūros sprendimai.

Nuotr.: Artūras Šalnauskas‎ (Facebook „Reidas Vilniuje“)
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
###
###
2 metus

Jai daugiau nei per savaite buvo nuimtos visos lentelės tai užkabinti truks ilgiau nei nuimti, tikras apsurdas. Reliai galėtu gražinti visas žalias lenteles ir Vilniui eismas vėl sumažėtu. (Toks jausmas, kad valdžia pirmiausiai daro, o poto galvoja, bet žmoniu nuomonė nereikalinga).

jau
jau
2 metus

nebesistebiu, kad pas mus TESLAGALVIU valdzia… 🙂

AVD
AVD
2 metus

Dar mažiausiai pusę tiek sankryžų galima grąžinti rodykles, bet svarbiau matyt paišsidirbinėti iš gyventojų.

Mare
Mare
2 metus
Atsakinėti į  AVD

Nezinau kokie valstieciai valdo kituose miestuose, bet ten jau seniai susitvarke. Na sostines valstieciai patys pavyzdingiausi biurokratai, net ministerija giria: liepiem nuimt – nesigincijo – nueme, leidom grazint – nesigincija – grazina. Vezlio greiciu, nes musu kompetenciju centriukas darbo kruvi kuriasi…
Beje VMS eismo ekspertai turi progos pareguliuoti pesciuju sviesoforu veikimo trukme sankryzose, kur buvo irengtos papildomos sekcijos i desine ir yra pesciuju saleles. Ten dabar raudona ir automobiliams, ir pestiesiems. O pestieji galetu eiti..

Zigmas
Zigmas
2 metus

O,kodėl negražins iš Savanorių į Račių???

Tomas
Tomas
2 metus
Atsakinėti į  Zigmas

O kam? Tau iš kiemo kad geriau išvažiuoti būtų?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button