Vilniaus gatvės

Justiniškėse atnaujinamas apšvietimas

Vienoje mažiausių, bet tankiausiai gyvenamoje Vilniaus seniūnijoje – Justiniškėse atnaujinamas gatvių apšvietimas. Kviečiame visus Justiniškių (ir ne tik) rajono gyventojus vakarais pasivaikščioti rudens lapais nuklotomis ir puikiai apšviestomis rajono gatvėmis, užsukti į alėja, pralėkti dviračiu takais, pastebėti, kaip keičiasi ir atgyja rajonas.

Laisvės prospekto, kurio dalis priklauso Justiniškių seniūnijai, apšvietimą „naujam gyvenimui“ prikėlėme vieną pirmųjų, nes kokybiškas apšvietimas tokioje judrioje gatvėje kaip Laisvės prospektas turi įtakos tiek pėstiesiems, tiek ir automobilių eismui. Laisvės prospekte daugiausiai elektros energijos suvartojančius natrio šviestuvus pakeitė ekonomiški LED šviestuvai su integruota pritemdymo funkcija,  tad sumažėjus eismo intensyvumui nakties metu, šviestuvai yra pritemdomi. Dėl šviestuvų galingumo ir pritemdymo funkcijos, papildomai yra sutaupoma elektros energijos. Gatvėje,  tiek ant kontaktinio tinklo , tiek ant demontuotų esamų senų ir sumontuotų naujų atramų, sumontuota daugiau nei 400 naujų LED šviestuvų, kurie ženkliai pagerina matomumą. Kokybiškas atnaujintas apšvietimas arterinėje miesto gatvėje, kurioje per parą pravažiuoja tūkstančiai  automobilių,  pagerina matomumą visiems eismo dalyviams – dabar pėstieji galės saugiai kirsti gatvę esančiose pėsčiųjų perėjose, vairuotojai įsitikins pagerėjusiomis eismo sąlygomis. Šalia Laisvės prospekto nusidriekė ir naujai įrengtas ir apšviestas dviračių takas, kuris darniai įsilieja į bendrą sostinės dviračių takų tinklą.

Rygos g. ir Laisvės pr.  sankryžoje susitinka Viršuliškės, Šeškinė ir Justiniškės. Pasukę pro architektūrinius vartus patenkame į ilgiausią rajono  – Taikos gatvę, kurioje elektra į naujus šviestuvus keliauja bemaž 3 km. ilgio naujai paklotu elektros kabeliu, o vakarais sužimba beveik 300 naujų LED šviestuvų.  

 

Daugiau kaip 20 tūkstančių vilniečių, kasdien važiuojančių per tris Pašilaičių, Justiniškių ir Viršuliškių rajonus besidriekiančią Justiniškių gatvę, pastebi kaip į gerąją pusę pasikeitė šioje gatvėje matomumas, o kartu padidėjo ir saugumas. Gatvę, kurioje, beje, yra ir aukščiausi Justiniškių monolitiniai „dangoraižiai“ apšviečia virš 150 modernių LED šviestuvų. Vilniaus dviračių takų tinklas tankėja – naujai apšvietėme ir  dviračių taką, besidriekiantį palei Justiniškių gatvę (tarp Laisvės pr. ir Rygos gatvės).

Naujai nušvito ir „Sietuvos“ progimnaziją su turgumi ir Justiniškių prekybos centru jungianti alėja bei Sigito Gedos vardu pavadinta pėsčiųjų alėja, kuri jungia rajono centrą su sporto aikštynu ir Mykolo Biržiškos gimnaziją. Greičiausiai nerasime žmogaus, kuris HBO seriale „Černobylis“ neatpažino šios alėjos su trykštančiu fontanu.

Beje, ar žinojote, kad visas Justiniškių mikrorajonas išaugęs iš dviejų – Lūžių ir Justiniškių kaimų? Vos porą šimtų metrų ilgio Lūžių ir apie pusę kilometro ilgio Talino gatvėse įrengtas energiją taupantis, modernus LED apšvietimas, gatvėse virš 40 vnt. senų šviestuvų pakeitė nauji – LED šviestuvai. Turime puikių naujienų – esame parengę ir pateikę Vilniaus miesto savivaldybei įvertinimui ir pritarimui – Lūžių parko takų apšvietimo įrengimo projektą. Tad tikimės, kad visai netrukus vakarais čia sužibs naujai įrengti šviesos taškai.

 

Pėsčiųjų perėjos modernėja ir tampa vis saugesnės. Specialus kryptinis apšvietimas, mirksiukai, iškiliosios salelės – tuo gali pasigirti vis daugiau sostinių pėsčiųjų perėjų.  Nuo šiol ir Justiniškių rajono gyventojai galės saugiau ir patogiau pasiekti darbus, ugdymo įstaigas, viešojo transporto stoteles. Nauju kryptiniu apšvietimu apšvietėme 3 pėsčiųjų perėjas.

Moksleiviai, būrelių auklėtiniai ir visi Justiniškių gyventojai turi puikias sąlygas sportuoti ir kokybiškai leisti aktyvų laisvalaikį naujai apšviestame L. Karsavino mokyklos sporto aikštyne, stadionui apšviesti sumontuoti 8 nauji šviestuvai.

Planuojama, kad pabaigus apšvietimo modernizavimo darbus didžiosiose seniūnijos – Taikos, Rygos, Justiniškių  gatvėse, apšvietimo atnaujinimo darbai kelsis į mažesnes gatves bei namų kiemus, o iki kitų metų pabaigos apšvietimas visose seniūnijos gatvėse bus pilnai modernizuotas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button