Miesto savivaldybė planuoja iki metų galo nustatyti taršos zonas Vilniuje. Didžiausia tikimybė, kad į taršos zoną pateks dalie miesto senamiesčio. Anot Susisiekimo ministerijos, ribojimas palies senųjų automobilių savininkus.

Pagrindinis artėjančių pokyčių tikslas – mažinti taršių automobilių naudojimą mieste. Savivaldybė iki 2023 metų turi nustatyti ir vėliau periodiškai atnaujinti mažas taršos zonas.

Nors kol kas dar vyksta diskusijos dėl tikslių ribojimų, jau beveik aišku, kad į mažosios taršos zoną pateks senamiestis. Savivaldybė iki šiol neatskleidė, ar tai bus tik jo dalis, ar visa senamiesčio zona. Taip pat neaišku, ar bus renkama rinkliava už įvažiavimą į mažos taršos zonas.

,,Mažos taršos zonas numatyti planuojame iki šių metų galo. Šiuo metu specialistai nagrinėja situaciją ir teikia siūlymus. Viena iš labiausiai tikėtinų teritorijų, pakliūsiančių į mažos taršos zoną yra Vilniaus senamiesčio zona. Kokie bus tikslūs ribojimai kol kas diskutuojama, nagrinėjamos gerosios ir blogosios pasaulinės praktikos, konsultuojamasi su specialistais iš skirtingų pasaulinio lygio bendrovių dėl jų techninių galimybių ir turimos patirties”, – komentuoja Rimantas Baravykas, Vilniaus miesto savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjas.

Senesnių mašinų turėtojai su nekantrumu laukia savivaldybės sprendimo dėl mažos taršos zonų. Šiuo metu Europos Sąjungos šalyse įrengta apie 400 mažos taršos zonų. Pernai rezultatai parodė oro kokybės pagerėjimus tam tikrose vietose. Kai kur mažos taršos zonos įsigalioja tam tikromis dienomis ir valandomis, vykstant didžiausiam automobilių judėjimui.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

64 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist