Vilniaus gatvės

Ekspertas iš Olandijos: Vilniaus kryptis tiesiant dviračių takus – pavyzdys kitiems miestams

Gegužės 23-25 d. sostinėje vyksta „Interreg Europe“ programos projekto „“ partnerių pažintinis vizitas ir mokymai. Jų metu aptariami pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros iššūkiai bei sprendimai kuriant darnesnį susisiekimą. Vienas sostinėje viešinčių projekto partnerių, ekspertas iš Olandijos Lennartas Noutas (Lennart Nout), teigia, kad Vilniuje naujai įrengiama ir planuojama infrastruktūra daugeliu aspektų prilygsta tam, kas įgyvendinama dviračių sostine tituluojamuose Nyderlanduose.

„Džiugu, kad Vilnius stengiasi dviratininkams sukurti kuo patogesnes sąlygas ir taip skatina šį judėjimo mieste būdą. Nors tiesiant naujus takus dar laukia daug darbų – pasirinkta kryptis, mano nuomone, yra teisinga. Svarbu suprasti, kad tinkamos infrastruktūros sukūrimui, o dar labiau – įpročių keitimui reikia laiko, ir tai, ką Vilnius padarė per keletą metų – tikrai daro įspūdį. Kiekvienas miestas susiduria su skirtingais iššūkiais, tad nereikėtų bijoti eksperimentuoti, net ir daryti klaidų bei atrasti savitus sprendimus – būtent tai ir daroma visame pasaulyje gerinant pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūrą“, – sakė L. Noutas.

Projekto „CYCLEWALK“ partneriai Vilniuje dalyvauja praktiniuose mokymuose, kuriuose aptariami pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros, saugių ir patogių sankryžų dizaino klausimai bei susisiekimo dviračiu ar pėsčiomis tinklo planavimo, atsižvelgiant į skirtingus poreikius, metodikos.

 

Gegužės 24-25 d. dvidešimt projekto partnerių susipažįsta su Vilniaus pėsčiųjų infrastruktūra – jie apžiūri kasdienio susisiekimo pėsčiomis su pagrindiniais miesto traukos objektais bei mokyklomis infrastruktūros sprendimus, vertina jų saugumą, atkreipia dėmesį į sprendimų pritaikymą specialių poreikių turintiems žmonėms. Projekto partneriai leidosi į kelionę dviračiais, kurios metu diskutavo apie dviračių infrastruktūros patogumą bei iššūkius, su kuriais susiduria miestas.

Projekto „CYCLEWALK“ partnerių pažintinių vizitų tikslas – pasidalinti skirtingų miestų patirtimis ir projekto pabaigoje parengti kokybinių kriterijų bei praktikų rinkinį miestams, siekiantiems užtikrinti geresnes sąlygas judėti dviračiu ir pėsčiomis.

 

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuo 2017 m. sausio 1 d. dalyvauja „Interreg Europe“ programos projekte CYCLEWALK  „Dalijimasis gerąja praktika ir patirtimi dėl duomenų kaupimo ir apdorojimo bei vartotojų įtraukimo, siekiant pagerinti kelionių planavimą dviračiais ir pėsčiomis kaip vieną iš judumo būdų apgyvendintose miesto teritorijose“.

„Interreg Europe“ programa, finansuojama Europos regioninės plėtros fondo (ERPF), yra skirta skatinti politikos mokymąsi tarp valdžios institucijų, siekiant pagerinti regioninei plėtrai skirtų politikų (veiklos krypčių) ir programų vykdymą. Projekto konsorciumas sudarytas iš vietinių bei regioninių valdžios institucijų, mokslinių tyrimų centrų ir transporto įmonių iš 7 Europos Sąjungos miestų: Oradėja, Olbija, Sardinija, Goricija, Burgenlandas, Vilnius, Amsterdamas. Pagrindinis projekto partneris –  Oradėjos miestas.

 

„CYCLEWALK“ projekto tikslas yra skatinti gyventojų norą atsisakyti asmeninių automobilių ir vietoj jų rinktis nemotorizuotus keliavimo būdus, judant mieste dviračiu ar pėsčiomis  ir taip prisidedant prie išmetamųjų dujų mažinimo apgyvendintose miesto teritorijose.

„CYCLEWALK“ projekto trukmė: 2017 m. sausis – 2021 m. gruodis.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button