Vilniaus gatvės

Atskleista, kuriose gatvėse pradės veikti keturi stacionarūs greičio matuokliai

Sostinėje plečiamas stacionarių greičio matuoklių tinklas. Šiuo metu čia veikia 18 tokių greičio matuoklių, o artimiausiu metu planuojama įrengti dar keturis naujus: trys Žirmūnų ir Tuskulėnų g. bei Pilaitės pr.

Nauji matuokliai atsiranda tose vietose, kuriose atnaujinami arba atidaromi tam tikri objektai. Trys matuokliai įrengiami Žirmūnų ir Tuskulėnų g., kur šiuo metu vyksta „Žirmūnų trikampio” modernizavimo projektas.

„Vystant projektą įrengiami dviračių takai ir pėsčiųjų šaligatviai, rekonstruojami šviesoforai, taip pat didinamas eismo dalyvių saugumas ir įvedama papildoma eismo kontrolė – greičio matuokliai čia fiksuos greičio viršijimą ir raudono šviesoforo signalo pažeidimus” – sako Miglė Bielinytė, SĮ „Susisiekimo paslaugos” Komunikacijos vadovė.

 

Dar vienas stacionarus pažeidimų fiksavimo įrenginys pradės veikti Pilaitės pr., kur šiuo metu vyksta naujo prekybos paskirties pastato statybos. Šis matuoklis fiksuos ne tik greičio viršijimą, tačiau ir pažeidėjus viešojo transportoA juostoje”.

„Šiuo metu visi šie su konkrečių objektų mieste vystymu susiję keturi matuokliai yra pradedami derinti, rangovai ir gamintojai vykdys kalibravimo, programavimo, pajungimo į Administracinių nusižengimų registro sistemą ir kitus darbus. Planuojama, jog dalis matuoklių pradės veikti dar šiemet” – priduria M. Bielinytė.

Planuojamas papildomas pažeidimų fiksavimo įrenginių pirkimas. Prieš skelbiant jį vertinami naujausi duomenys – informacija apie juodąsias dėmes, eismo įvykius mieste 2019, kai kur jau ir 2020 m. Taip pat analizuojami rinkoje siūlomi sprendimai. Po atliktos analizės miestas įsigys tokius pažeidimų fiksavimo įrenginius, kurie geriausiai atitinka dabartinę situaciją, saugumo reikalavimus.

 

Naują pirkimą planuojama skelbti iki metų pabaigos. Konkretus pažeidimų fiksavimo įrenginių kiekis ir vietos bus patikslintos vėliau, pats įrengimas numatomas kitąmet.

Greičio matuoklių vietos mieste yra numatomos įvertinus įvairius kriterijus – eismo saugumo, avaringumo mažinimo rodiklius, juodąsias dėmes, pasitaikančius KET pažeidimų atvejus dėl greičio viršijimo, važiavimo A juosta ar esant draudžiamam šviesoforo signalui. Taip pat matuokliai gali būti numatomi ir kompleksinių projektų vystymo metu, kai vystoma ir kita infrastruktūra.

Be stacionarių pažeidimų fiksavimo įrenginių mieste veikia trikojai greičio matavimo prietaisai, priklausantys policijai.

 
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
42 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Mindaugas

Na viskas vadinasi, nebepaskubėsi Žirmūnų g. Tada dar būtų gerai pagalvoti apie šviesoforų sureguliavimą, kad gautum ‘žalią koridorių’ važiuojant leistinu greičiu.

planuojama įrengti dar keturis naujus

žirmūnų ir tuskulėnų gatvėse seni ura keičiami naujais, tose pačiose vietose, o ne naujai įrengiami. klaidinga informacija.

tomas

Daugiau reike

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button