Tebesitęsiant neterminuotat „Vilniaus viešojo transporto” (VVT) vairuotojų streikui, VVT vadovybė ir profsąjunga aiškina, kad derybos juda link „proveržio“, tačiau kada streikas bus nutrauktas – nežinoma.

VVT komunikacijos ir rinkodaros vadovė Giedrė Buivydaitė tvirtina, kad po ketvirtadienio derybų tikimasi penktadienį pasiekti proveržį. Visgi galutinio susitarimo ir streiko pabaigos dar šiandien, VVT atstovė pažadėti negalėjo.

„Artėjant savaitgaliui labai tikimės proveržio, bet tuo pat metu nenorime kelti lūkesčių keleiviams ir miestiečiams, kad streikas pasibaigs iki savaitgalio“, – Eltai teigė G.Buivydaitė.

„Mes iš tikro labai norime kuo greičiau pasirašyti kolektyvinę sutartį ir kuo greičiau susitarti dėl streiko nutraukimo, bet visada derybose yra dvi šalys“, – pridėjo ji.

A. Markevičius: ketvirtadienio derybose su VVT vadovybe pasikeitėme pasiūlymais, dėl jų šiandien kalbėsime

Tuo tarpu VVT profsąjungos vadovas Algirdas Markevičius paminėjo, kad ketvirtadienį vykusiose derybose galutinis susitarimas dar nebuvo pasiektas. Pasak jo, būtent penktadienį bus kalbama apie aktualius pasiūlymus kuriais buvo apsikeista ketvirtadienio derybų metu.

„Tam tikrais klausimais, vakar šalys pasikeitė pasiūlymais ir būtent šiandien dėl jų bus kalbama ir sprendžiama“, – Eltai komentavo A. Markevičius.

Daugiau informacijos tikimasi visuomenei pranešti penktadienio popietę.

ELTA primena, kad pirmadienį prasidėjo neterminuotas „Vilniaus viešojo transporto“ (VVT) darbuotojų streikas. Skaičiuojama, kad streike dalyvauja apie 35 proc. VVT vairuotojų.

VVT teigimu, streikuojančiųjų darbuotojų skaičius nuo darbo savaitės pradžios iki dabar išlieka arti 500.

Pagal teismo nutartį VVT ir profesinės sąjungos atstovai, atsakingi už streiko organizavimą, turi užtikrinti ne mažiau kaip 50 proc. minimalių paslaugų teikimą miestiečiams. Kilus grėsmei dėl šios nutarties neįvykdymo, profesinė sąjunga įsipareigojo bendrovei nedelsdama reaguoti į susidariusią situaciją ir garantuoti reikiamą skaičių darbuotojų, kad būtų susisiekimas mieste keleiviams būtų užtikrintas.

VVT sostinėje aptarnauja 76 iš 105 maršrutų: penkis greituosius, 17 troleibusų ir 54 autobusų. Nuo ketvirtadienio užtikrintas 50 proc. autobusų ir daugiau nei 50 proc. troleibusų kursavimas.

Streikas turėjo vykti spalio mėnesį, bet buvo atidėtas, nes buvo pasiektas susitarimas nuo lapkričio vidurio VVT darbuotojų atlyginimą kelti 10 proc. Bet nebuvo sutarta dėl reikalavimo įtraukti darbo apmokėjimo sistemą į kolektyvinę sutartį.

Žygimantas Šilobritas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate, jog buvo atsisakyta įgyvendinti grandiozinį Baltojo tilto rekonstrukcijos projektą?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.