Vilniaus miesto savivaldybė švietimo darbuotojų profsąjungai išdavė leidimą mėnesiui mitinguoti prie Vyriausybės. Tai Eltai patvirtino savivaldybės atstovas Gabrielius Grubinskas.

Pranešama, kad leidimas išduotas mitingui Vinco Kudirkos aikštėje, prie Vyriausybės rūmų. Mitingai galės vykti kasdien nuo rugsėjo 29 d. iki spalio 28 d. Juose galės dalyvauti iki 2000 žmonių, praneša savivaldybė.

Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininko Andriaus Navicko teigimu, rugsėjo 29-ąją prasidėjus tikrajam streikui mokytojai ir mokiniai iš savo mokyklų žygiuos į Vilnių prie Vyriausybės. Vinco Kudirkos aikštėje bus organizuojamos įvairios diskusijos, taip pat bus vedamos pamokos palaikyti pedagogus atvykusiems mokiniams.

Praėjusią savaitę Vilniaus savivaldybė neišdavė leidimo organizuoti piketus dėl pasikeitusių protesto detalių. Pirminiame plane piketai turėjo vykti prie Seimo bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM), tačiau mitingas buvo perkeltas prie Vyriausybės dėl geresnių techninių galimybių.

Pasak A. Navicko, Vinco Kudirkos aikštėje organizuoti mitingą yra saugiau nei prie Seimo ar ŠMSM.

„Derinant detales iškilo klausimas dėl apšvietimo, būti naktį prie Seimo yra sudėtinga, ten nepakankamas apšvietimas. Taip pat užtikrinti tiek mokytojų, tiek mokinių tvarką ir saugumą būtų sudėtinga“, – planuojamo mitingo vietos pakeitimą penktadienį komentavo A. Navickas.

„Kudirkos aikštė yra puikiai apšviesta ir sutarėme, kad ten būtų geriausias, optimaliausias sprendimas organizuoti tą mitingą ir piketą“, – pridūrė profsąjungos vadovas.

ELTA primena, kad nesutarus dėl spartesnio mokytojų atlyginimų kėlimo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) rugsėjo 15 d. jau dalyvavo įspėjamajame streike, o nuo rugsėjo 29 d. praneša planuojantys tikrąjį streiką.

A. Navicko vadovaujamoji švietimo darbuotojų profsąjunga pareikalavo dar šiais metais pakelti mokytojų atlyginimus 20 procentų. Taip pat prašo, kad nuo 2024 m. sausio 1 d. atlyginimai didėtų dar 30 proc. Tokiu atveju, bendras atlyginimų augimas siektų 56 procentus.

LŠDPS taip pat yra išsakiusi poreikį mažinti mokinių skaičių naujai sudaromose klasėse, siūlo numatyti ir kokybiškesnę darbo su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais tvarką.

ELTA (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog Vilniaus oro uostui būtų suteiktas M. K. Čiurlionio vardas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist