Viešasis transportas

Į gatves išriedėjo naujieji „Scania“ autobusai

Šiandien į miesto gatves išvažiavo pirmieji nauji autobusai, kurie nuo kovo 10 d. Vilniuje dalį šiuo metu kursuojančių viešojo transporto autobusų palaipsniui pakeis 50 naujų švedų gamintojo „Scania“ autobusų, kurie aptarnaus 4 maršrutus. Trečiąjį sostinės viešojo transporto atnaujinimo etapą, bendradarbiaudamas su SĮ „Susisiekimo paslaugos“, įgyvendina  Lietuvos ir Latvijos privačių vežėjų –  UAB „Transrevis“ ir „Rigas mikroautobusu satiksme“ (RMS) – konsorciumas, laimėjęs Vilniaus miesto savivaldybės viešojo transporto paslaugų konkursą.

Nuo kovo 10 d. 18 naujų  „Scania Citywide LF“ triašių autobusų, kuriuose yra 48 sėdimos ir 88 stovimos vietos, pradės kursuoti 4G maršrutu (Pilaitė–Konstitucijos pr.–Saulėtekis). Kiti naujieji „Scania Citywide LF“ autobusai perims dar trijų maršrutų – 7, 55 ir 43 – aptarnavimą Vilniuje.

 

„Praėjusį rudenį prasidėjęs rekordinis Vilniaus viešojo transporto atnaujinimas įgauna pagreitį – iš viso iki šių metų pabaigos sostinėje važiuos net 250 naujų autobusų ir 41 troleibusas. Gatvėse pasirodžius 50 visiškai naujų „Scania“ autobusų, o taip pat atnaujinimui tęsiantis ir toliau, tikimės, kad vilniečiai ir miesto svečiai pastebės pokyčius ir vis dažniau savo kelionėms rinksis viešąjį transportą, kurio atnaujinimas yra svarbi modernaus Vilniaus dalis“, –  sako Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius, kovo 9 d. susitikęs su iš Švedijos atvykusiais „Scania“ atstovais.

Į naujuosius „Scania“ autobusus Lietuvos ir Latvijos vežėjų konsorciumas investavo daugiau kaip 10 mln. eurų. Praėjusių metų lapkritį UAB „Transrevis“ ir RMS, kaip numatyta 7 metų sutartyje su Vilniaus miesto savivaldybe, sėkmingai įgyvendino pirmuosius sostinės visuomeninio transporto atnaujinimo etapus: į sostinės gatves išriedėjo  52 nauji vidutinės talpos „Isuzu Citibus“ autobusai, kurie šiuo metu aptarnauja 18 maršrutų. Investicija į šias transporto priemones siekė 6,8 mln eurų.

 

„Užbaigus trečiąjį Vilniaus viešojo transporto atnaujinimo etapą,  22 iš 85 Vilniaus privežamųjų ir pagrindinių maršrutų bus aptarnaujama naujais „Isuzu Citibus“ ir „Scania Citywide LF“  autobusais. Mūsų parkas išaugs iki daugiau kaip 100 naujų autobusų – tikimės, kad naują  kelionių kokybę ir komfortą moderniu transportu teigiamai įvertins vilniečiai bei miesto svečiai. Per artimiausią mėnesį mūsų vairuotojų kolektyvą papildys dar 50 darbuotojų, kurie aptarnaus 4G maršrutus naujaisiais „Scania Citywide LF“ autobusais. Vairuotojams siūlome darbą moderniuose autobusuose, o taip pat ir konkurencingą atlygį bei galimybę nuolat tobulinti darbo įgūdžius“, – sako UAB „Transrevis“ direktorius Vladas Dapkus.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ Bendrųjų reikalų departamento vadovas, vykdantis direktoriaus funkcijas, Vaidotas Meškauskas priduria, jog viešojo transporto atnaujinimas vyksta sėkmingai. „Praėjusį rudenį pradėję Vilniaus viešojo transporto atnaujinimą, jį sėkmingai tęsiame ir šiemet. Naujų autobusų perėmimas ir išleidimas į sostinės gatves vyksta sklandžiai ir pagal planą, o nuo pavasario vilniečiai matys vis daugiau naujų viešojo transporto priemonių, kas šiemet iš esmės pakeis sostinės viešojo transporto veidą “, –  teigia V. Meškauskas.

 

Maršrutai, kuriuos Vilniuje aptarnauja nauji autobusai:

Eil. Nr. Maršruto numeris Maršruto  pavadinimas
Privežamieji maršrutai
1 1 Stotis–Vikingų g.–Oro uostas
2 11 Žvėrynas–SenamiestisUžupis
3 13 Žemasis  Pavilnys–Markučiai–Stotis–Vilkpėdė
4 14 Grigaičiai–Parko–Arimų g.
5 15 Žolyno g. –Antakalnis–Turniškės
6 20 Žemieji Paneriai–Mūririnė Vokė–Lazdynai
7 26 Ozo–Kalvarijų–Bajorai–Didžioji Riešė–Didieji Gulbinai
8 28 Žemieji Paneriai–Grigiškės
9 38 Antakalnis–Dvarčionys–Šilėnų g.
10 41 Stotis–Eišiškių pl. –Užusienis
11 51 Žemieji Paneriai–Trakų Vokė–Daniliškės
12 57 Fabijoniškės–Ateities  g. –Jeruzalė-Bajorai
13 61 Stotis–Nemėžis–Kuprioniškės
14 65 Ožkiniai–Naujieji Verkiai–Balsių g.–Pagubė
15 88 Oro uostas–Centras–Europos aikštė
16 88N Oro uostas–Centras–Europos aikštė
17 114 Antakalnis–Mileišiškių –S.Kerbedžio g.–Dvarčionys–Vinciūnišės
18 116 Žvėrynas–Gudelių šilas–Lazdynai–Ungurių g.
Pagrindiniai maršrutai ( 2018 m. pavasarį)
19 4G Pilaitė–Konstitucijos pr.–Saulėtekis
20 7 Šiaurės miestelis–Verkių g. –Viršuliškės–Lazdynai
21 43 Justiniškės–Šeškinė–Žaliasis tiltas –Centras
22 55 Lazdynai–Laisvės pr. –Fabijoniškės –Santariškės

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button