Oro uostas

Premjeras: tiesioginiai skrydžiai Vilnius – Praha pagyvintų bendradarbiavimą

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Čekijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje V?tu Korseltu ir aptarė dvišalių santykių raidos perspektyvas. Lietuvą ir Čekiją vienija panaši istorija, pradedant nuo valstybingumo ištakų 1918 – ųjų, abi valstybės šiemet mini nepriklausomybės atkūrimo 100-metį.

Susitikimo metu akcentuota, kad valstybes sieja geri ekonominiai santykiai, matomas potencialas toliau plėtoti dvišalę prekybą, investicijas ir Čekijos įmonės galėtų aktyviau investuoti mūsų šalyje.

Paminėtas sėkmingas bendradarbiavimas mokslo, švietimo srityse. Premjero manymu, abiejų šalių tyrėjai ir mokslininkai galėtų kooperuotis vykdant tarptautinius, regioninius projektus – sekti bendradarbiavimo lazerių srityje pavyzdžiu. Ypač didelis bendradarbiavimo potencialas regimas gyvybės mokslų srityje.

 

„Lietuvos turizmo sektorius vystosi labai sparčiai ir mes turime daug ambicijų ateičiai. Manau, kad Čekijos žmonės žymiau daugiau pažintų ir atrastų Lietuvą, pajūrį, jei Vilnių ir Prahą sujungtų tiesioginiai oro skrydžiai. Todėl kviečiame Čekijos avialinijas atkurti tiesioginį reisą į Vilnių. Tai tikrai būtų rimta prielaida glaudesniems ekonominiams ir turistiniams ryšimas“,- sakė premjeras.

Pabrėžtas Čekijos indėlis stiprinant Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumą – karių dislokavimas NATO priešakinių pajėgų batalione. 2019 m. antroje pusėje laukiama Čekijos oro pajėgų NATO oro gynybos bazėje Šiauliuose. Tai atspindi Čekijos solidarumą ir pasirengimą kartu spręsti regionines saugumo grėsmes. Svarbu toliau stiprinti ES ir NATO valstybių narių bendradarbiavimą kovojant su hibridinėmis grėsmėmis, derinant mūsų išteklius, keičiantis patirtimi ir geriausia praktika.

Konstatuota, kad Rytų partnerystė yra vienas Lietuvos užsienio politikos prioritetų, derėtų skirti daugiau dėmesio Rytų partnerystės šalių europiniams siekiams.

 

Pasak S. Skvernelio, Šiaurės ir Baltijos šalių aštuonetuko bei Vyšegrado keturių šalių formatas –  puiki bendradarbiavimo platforma keistis nuomonėmis visais svarbiais klausimais.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button