Lapkričio 24-27 dienomis Vilniuje įvykusi taikomojo meno mugė „Craft Vilnius“ plečia savo geografiją ir kuria naujas tradicijas. Renginys tampa vis labiau tarptautinis ir drąsiai imasi nelengvos misijos – sujungti  į vieną darnią grandį gamybos įmones, prekybininkus ir menininkus. Ši partnerystė padeda gražiausioms idėjoms virsti realybe, o meno kūriniams – rasti kelią pas vartotoją.

Keturias dienas Vilniaus Rotušėje savo darbus pristatė 102 menininkai iš Lietuvos bei užsienio šalių. Mugės programa suteikė galimybę susipažinti su naujausiomis taikomosios dailės ir dizaino tendencijomis, tiesiogiai pabendrauti su autoriais, įsigyti vertingą meno kūrinį, o kai kam – ir pasisemti idėjų artėjančių didžiųjų švenčių sutikimui.

Keisis ir studentais, ir idėjomis

Mugės atidaryme dalyvavo Lietuvos garbės konsulė Filadelfijoje Krista Bard, kuri kartu su buvusia kultūros atašė Švedijoje Saule Mažeikaitė inicijavo lietuvių menininkų kūrybos pristatymą 2013-ųjų „Filadelphia Craft Show“ mugėje. Čia ir gimė „Craft Vilnius“ idėja.  Į iškilmes taip pat atvyko Turkijos ambasadorė Lietuvoje Aydan Yamancan, buvęs Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Valstijose Žygimantas Pavilionis, dalyvavęs atidarant  „Philadelfia CraftShow 2013“, bei Vilniaus miesto savivaldybės mero patarėja Dalia Bardauskienė.

Išskirtiniu šiųmetės mugės įvykiu tapo garbingų svečių iš Kinijos vizitas.  Meno ir dizaino akademijos (Academy of Art and Design, Tsinghua University) vadovas, tarptautinės pluošto meno bienalės „Nuo Lozanos iki Pekino“ organizatorius prof. Lin Le Cheng skaitė paskaitą, lankė menininkų dirbtuves, bendravo su mugės dalyviais ir svečiais. Delegacijos iš Kinijos apsilankymas, pasak Vilniaus dailės akademijos prorektorės studijoms Eglės Gandos Bogdanienės, labai svarbus įvykis ir reikšmingas mugės įvertinimas: „Pekino paroda iš Lozanos perėmė misiją permąstyti šiuolaikinės tekstilės plėtrą, jos vystymosi tendencijas. Džiugu, jog užsimezgė draugystė su mūsų akademija. Pradėsime dėstytojų ir studentų mainus, bendradarbiausime ir rengiant parodas“.

Vizito metu su kinais aptarti bendradarbiavimo planai rengiant mugę „Craft Vilnius“. Svečiai iš Kinijos pakvietė šiuo metu Turkijoje kuriančią ir dėstančią menininkę Jovitą Sakalauskaitę-Kurnaz surengti parodą Pekine.

Tikslas – suartinti meno kūrėją ir vartotoją

Daugiausiai lankytojų kasmet sutraukia mugėje rengiamos menininkų parodos.  Šiemet mugės rengėjai pakvietė  į 7-ąją tarptautinę knygrišystės parodą „Knyga / Book“, kurioje odos meistrai iš Estijos, Latvijos, Kanados, Japonijos, Vokietijos ir Lietuvos eksponavo miniatiūrinius autorinius Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ įrišimus.

Buvo atidaryta personalinė Per-Anders Hubner (Švedija) autorinių knygų paroda „Scandinavian lines-bookbindingsmby Per_anders Hubner“, Gisoo Kim „Siuvinėti nuotraukų koliažai“, taip pat J.Sakalauskaitės-Kurnaz ir Elvan Özkavruk Adanir „Išsižadant baimės ir nevilties. Marškiniai-talismanai“, J.Sakalauskaitės-Kurnaz „Adatų siena“, Ryčio Kostantinavičiaus „Kūnas, struktūra, linija“, Beno Staškausko „Daugiau yra dabar“ parodos.

Mugės lankytojai galėjo tiesiogiai bendrauti su kūrėjais, sužinoti, iš ko ir kaip pagaminti dirbiniai, kokios jų pritaikymo galimybės.  Išskirtine „Craft Vilnius“ tradicija tapo ir kūrybinės menininkų dirbtuvės, šiemet jos surengtos ir krygrišystės profesionalams. Jose dalyvavo  Vilniaus, Kauno, Šilalės, Rygos, Liepojos menininkai. Paskaitų programa šįkart buvo skirta tekstilės menui.

Mugės rengėjai džiaugiasi sulaukę didelio verslininkų, dirbančių su užsienio rinkomis, dėmesio bei noro bendradarbiauti.  Mugėje tekstilės tema paskaitą skaičiusi E.G.Bogdanienė mano, jog „Craft Vilnius“ – renginys, turintis didžiulį potencialą ir labai svarbu, kad jis tampa vis labiau tarptautinis. „Linkiu organizatoriams plėstis ir į plotį, ir į gylį, taip pat kūrybiškumo ir išminties stiprinant ryšį tarp gamintojų, prekybininkų ir meno kūrėjų. Toks bendradarbiavimas yra naudingas visoms trims grandims, o taip pat meno gerbėjams ir vartotojams“, – įsitikinusi E.G.Bogdanienė.

„Craft Vilnius“ šiemet sulaukė ne tik vietos žiniasklaidos, bet ir kaimynų dėmesio. Renginį filmavo ir reportažą parengė Latvijos televizijos naujienų kanalo žurnalistai.

„Craft Vilnius” pasiryžo ne tik skatinti taikomojo meno sklaidą, akcentuojant jo svarbą, bet ir šviesti visuomenę, keisti požiūrį į profesionalią dekoratyviąją ir buityje naudojamą taikomąją dailę, padaryti ją prieinamą kiekvienam.

Daugiau informacijos: www.craftvilnius.eu

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist