Žinomi vyrai – Marijonas Mikutavičius ir Algirdas Kaušpėdas, kartu su Labdaros ir paramos fondo „Padėk gatvės vaikams“ vadovu Gediminu Tvarijonu Vilniuje žada atgaivinti futbolą, kuris būtų prieinamas visiems norintiems jį žaisti vaikams. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitikimo metu užtikrino, kad jau kitąmet Vilniuje bus atnaujintas pirmasis stadionas, jis bus ir su kupolu, kuris leis kamuolį spardyti ir žiemą.

„Futbolas vaikams“ – tokiai iniciatyvai M.Mikutavičius, A.Kaušpėdas ir G.Tvarijonas nuo pavasario ieško pritarimo Vyriausybėje ir Vilniaus miesto savivaldybėje. Birželio gale Vilniaus miesto vicemeras Linas Kvedaravičius žadėjo, kad savivaldybė skirs dalį reikalingų lėšų pirmam stadionui renovuoti, jeigu bus rasta, kas kofinansuos likusią investicijų dalį. Iniciatyvą palaikė ir Ministras Pirmininkas pažadėjęs, kad Vyriausybė numatys Vyriausybės investicijų programoje lėšas pirmo apleisto mokyklos stadiono renovacijai Vilniuje pagal iniciatyvą “Futbolas vaikams”. Stadionas bus su pripučiamu kupolu, kuris uždedamas šaltuoju metu, kad vaikai galėtų treniruotis ir žaisti visus metus.

„Tai nėra vien futbolas, tai yra puiki priemonė pasirūpinti vaikų užimtumu, ypatingai tų vaikų, kurių tėvai neturi pinigų ir galimybių vežioti vaikų į būrelius kituose miesto rajonuose. Mes tiesiog privalome pasirūpinti vaikais“, – susitikimo su S.Skverneliu metu teigė M.Mikutavičius.

„Padėk gatvės vaikams“ vadovas G.Tvarijonas sako, kad yra labai maloniai nustebęs, nes buvo įsitikinęs, kad nuo projekto sukūrimo iki pristatymo Vyriausybėje gali praeiti net keli metai. O čia dar nėra trijų mėnesių ir pirmieji rezultatai jau yra.

„Atgaivinus sostinės mikrorajonuose pamirštas futbolo aikštes ir prikėlus jas naujam gyvenimui, į šį sportą bus galima įtraukti tūkstančius vaikų ir paauglių“, – teigia G.Tvarijonas.

Anot jo, artimiausiu metu planuojamas tarpinstitucinis susitikimas dėl Vilniaus mokyklų sporto aikštynų platesnės renovavimo programos, kuriame dalyvaus Švietimo ir mokslo, Finansų ministerijų, Vilniaus savivaldybės, Kūno kultūros ir sporto departamento atstovai.

Graži Iniciatyva gimė, kai vaikų futbolo mokykla „Ataka“, kurios veiklą remia Labdaros ir paramos fondas „Padėk gatvės vaikams“, susidūrė su neišsprendžiama problema – nėra sąlygų kur treniruoti vaikus, nors norinčių lankyti treniruotes vaikų vis daugėjo.

„Mokyklų sporto salės yra praktiškai 100% užimtos, o stadionai apleisti. Birželio mėnesį FM „Ataka“ treniruotes lankė beveik 200 vaikų, tarp jų ir iš vaikų globos namų. Prognozuojame, kad  rudenį vaikų padaugės iki 300. Ir tai tik per pirmus veiklos metus!“, – apie veiklą pasakoja G.Tvarijonas.

LPF „Padėk gatvės vaikams“ apmoka už globos namų, nepasiturinčių šeimų vaikų treniruotes, nuperka sportinę aprangą. Fondo tikslas – sudaryti sąlygas tūkstančiams vaikų sportuoti savo mokykloje arba šalia namų už prieinamą kainą arba nemokamai. Vykdomas vaikų užimtumas yra skirtas alkoholio, narkotikų vartojimo, nusikalstamumo prevencijai, nes užsiėmę ir turintys gerą trenerių pavyzdį vaikai neieško nuotykių gatvėje, yra laimingesni ir socialiai labiau integruoti.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist