Savaitės klausimas

APKLAUSA: Kaip turėtų pasikeisti Vokiečių gatvė po rekonstrukcijos?

Vilniaus miesto savivaldybė, bendradarbiaudama su Lietuvos architektų sąjunga, pranešė paskelbusi tarptautinį vienos pagrindinių senamiesčio gatvių – Vokiečių gatvės – rekonstravimo projekto konkursą.

Savivaldybės teigimu, konkurso dalyviai turėtų sukurti reprezentatyvią erdvę, kuria būtų galima naudotis visais metų laikais. 

Idėjų autoriai turėtų atskleisti ir daugiasluoksnę vietos istoriją, pasiūlyti, kaip ją įamžinti, taip pat pasiūlyti, kaip atnaujinti gatvės želdinius, restauruoti istorines gatvės dangas ir kitus vertingus jos elementus.

 

Be kita ko, konkurso dalyviai turėtų sugalvoti, kaip optimizuoti automobilių, pėsčiųjų ir dviratininkų eismą, išspręsti konfliktines jo situacijas.

Tarp konkurso reikalavimų – numatyti, kaip plėtoti paslaugas gatvėje esančiuose pastatuose ir viešoje erdvėje, taip pat apgalvoti, kaip gatvė galėtų būti naudojama skirtingais metų laikais, įvertinant galimybę čia įrengti laiko kavines, organizuoti įvairius renginius.

Norime paklausti jūsų, kaip turėtų pasikeisti Vokiečių gatvė po rekonstrukcijos?

 

Kaip turėtų pasikeisti Vokiečių gatvė po rekonstrukcijos?

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jonas
Jonas
2 metus

Kas čia tuos apklausos atsakymus sugalvojo? Į pievą visiškai 🙂

Justas
Justas
2 metus

Svajone butu jei vokieciu g atgautu prieskarini vaizda, bet tam manau neturime nei resursu nei valios.
Bet siaip manau ten reikia strukturiniu pokyciu, pvz. vakarineje vokieciu g. dalyje (ta kur is senojo grindinio) panaikinti automobiliu eismo juosta, sulyginti gatves/saligatviu lygi ir pernaudoti erdve miestieciams. Kitoje puseje vokieciu g. puseje, platinti saligatvi, papildomai apzeldinti ir leisti tik parkavima paraleliai, taip sukuriant dar viena barjera nuo eismo pestiesiems tenais.

mindaugas
mindaugas
2 metus
Atsakinėti į  Justas

Jei bandytume “atkurti” buvusį užstatymą, UNESCO griežtai perspėjo, kad galim prarasti Vilniaus senamiesčio kaip paveldo objekto statusą dėl “Disneilendų” kūrimo ir natūralios miesto raidos darkymą.

Petras
Petras
2 metus
Atsakinėti į  mindaugas

Tamstai apie tai Unesco asmeniškai pranešė? Nes daugiau nieks apie tai nežino. Kažkodėl Varšuvos atstatymą Unesco pripažino paveldu

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
2 metus
Atsakinėti į  Petras

Matyt tai turėtų būti tolimos perspektyvos planas nuverčiant pradžioje net ir keletą kapitalinės pokario statybos pastatų bei atkuriant visą sugriautą kvartalą Stiklių gatvės link. Lenkai nebuvo Maskvos komunistų tiesiogiai kultūros reikaluose įtakojami todėl protingai su Varšuvos paveldu ir pasielgė. Valdovų rūmai niekaip nepakenkė senamiesčio vertei! Na mes kol kas džiaugiamės, kad Liejyklos gatvė nebuvo išgriauta tiesiant magistralę nuo Katedros aikštės, Kalinausko gatve, Kauno link.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button