MiestasSavaitės klausimas

APKLAUSA: Ar šildymui turi būti taikomas nulinis PVM tarifas?

Vilniuje itin smarkiai pabrangus centralizuotam šildymui miesto socialdemokratai siūlo laikinai paslaugai taikyti nulinį pridėtinės vertės mokesčio tarifą, taip siekiant sumažinti gyventojų išlaidas.

Šiuo metu centralizuotam šildymui yra taikomas 9 proc., o dujoms ir elektrai – standartinis 21 proc. PVM tarifas.

Gruodį rekordiškai išaugus dujų ir biokuro kainoms, šilumos kaina Vilniuje, palyginti su 2020 metų gruodžiu, išaugo 2,2 karto ir siekė 8,74 cento už kWh (su PVM).

 

Vilniaus savivaldybė ir VŠT dar pernai rudenį priėmė sprendimą fiksuoti sąskaitų augimą iki 35 proc., o likusią mokėjimų dalį leisti atidėti. Pasirinkę atidėjimą gyventojai mokės 35 proc. didesnę sąskaitą nei prieš metus, o likusi suma bus kaupiama iki šildymo sezono pabaigos ir apmokama lygiomis dalimis nuo vieno iki 18-kos mėnesių, priklausomai nuo pasirinkimo.

Norime paklausti jūsų, ar šildymui turi būti taikomas nulinis PVM tarifas?

Ar šildymui turi būti taikomas nulinis PVM tarifas?

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
27 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Romas
Romas
3 mėnesius

Aš nesuprantu vieno. Iš mokesčiu mokėtojų pinigų mokami atlyginimai valstybinių įmonių vadovams ir darbuotojams, tai mes išlaikome komunalines paslaugas teikiančias įmonės. Ir dar už suteiktas paslaugas sumokame+PVM tai reiškia mes du kart jau sumokėjome.. ir vėl sumokame mokesčius. Kažkokia painiava šioje sistemoje. Visiškas mokesčių mokėtojų išnaudojimas. O valstybinės įmonės turėtų būti peržiūrimos ir vadovai pakeisti bei atlyginimai sumažinti.

Vytas
Vytas
3 mėnesius

O ką padarė valdžia, kad kainos ne augtų?
Kodėl Lenkija puikiai susitvarko, bet mes tokie “protingi, viską mokantys ir kitus mokynantys” nesugebame?

zigmus
zigmus
3 mėnesius
Atsakinėti į  Vytas

gal…. smegenų neužtenka?

Jas
Jas
3 mėnesius

Kainos už elektrą,šildymą auga uraganiškai.Metų gale tiekėjai išsimoka. didelius devidentus.Tai jau parodė pastarieji metai.Vilniečiams turėjo būti grąžinti žulikavimo kaštai.Valstybinio sektoriaus kainų politiką turėtų ne tik kainų komitetas formuoti,kurio reputacija jau įsitikinome.

Hmmm
Hmmm
3 mėnesius

Pvm turi būti įprastas 21, kad skatintų žmones renovuotis. Dabar duodam žmonėm lengvatas kad daugiau šildytų ne neapšiltintus namus ir skatiname tiek miškų kirtimą biokurui, tiek dujų naudojimą, kuris naudingas Rusijai.

Alice
Alice
3 mėnesius
Atsakinėti į  Hmmm

Jeigu tą PVM skirtumą valstybė naudotų renovacijai skatinti – aš tikrai bučiau už. Problema su PVM – jis galioja visiems, nepriklausomai nuo pajamų. Manau būtų galima sugalvoti geresnį būdą renovacijai skatinti.

Aidas
Aidas
3 mėnesius
Atsakinėti į  Hmmm

Kas neleido per tiek metų pastatyti biokuro katiliniu? Šitie veiksmai ir yra naudingi Rusijai,ištirti ir pasodinti dalyvavusius aferoje .

zigmus
zigmus
3 mėnesius
Atsakinėti į  Aidas

juk puikiai supranti, kad niekas netirs ir nesodins. Dėve dėve

Gerai
Gerai
3 mėnesius
Atsakinėti į  Aidas

tai ir gerai kad nestatė, nes reiktų į jas rastus vežti tuojaus. Reikėjo jau seniai renovuoti, o jeigu imi kompensaciją už šildymą, tuomet valstybė už tave sprendžia ar renovuoti. Dabar ubagai į orą net ne savo pinigus leidžia. Jokių lengvatų, kol nebus renovuoti visi daugiabučiai Lietuvoje.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button