Vilniuje itin smarkiai pabrangus centralizuotam šildymui miesto socialdemokratai siūlo laikinai paslaugai taikyti nulinį pridėtinės vertės mokesčio tarifą, taip siekiant sumažinti gyventojų išlaidas.
Šiuo metu centralizuotam šildymui yra taikomas 9 proc., o dujoms ir elektrai – standartinis 21 proc. PVM tarifas.
Gruodį rekordiškai išaugus dujų ir biokuro kainoms, šilumos kaina Vilniuje, palyginti su 2020 metų gruodžiu, išaugo 2,2 karto ir siekė 8,74 cento už kWh (su PVM).
Vilniaus savivaldybė ir VŠT dar pernai rudenį priėmė sprendimą fiksuoti sąskaitų augimą iki 35 proc., o likusią mokėjimų dalį leisti atidėti. Pasirinkę atidėjimą gyventojai mokės 35 proc. didesnę sąskaitą nei prieš metus, o likusi suma bus kaupiama iki šildymo sezono pabaigos ir apmokama lygiomis dalimis nuo vieno iki 18-kos mėnesių, priklausomai nuo pasirinkimo.
Norime paklausti jūsų, ar šildymui turi būti taikomas nulinis PVM tarifas?
Aš nesuprantu vieno. Iš mokesčiu mokėtojų pinigų mokami atlyginimai valstybinių įmonių vadovams ir darbuotojams, tai mes išlaikome komunalines paslaugas teikiančias įmonės. Ir dar už suteiktas paslaugas sumokame+PVM tai reiškia mes du kart jau sumokėjome.. ir vėl sumokame mokesčius. Kažkokia painiava šioje sistemoje. Visiškas mokesčių mokėtojų išnaudojimas. O valstybinės įmonės turėtų būti peržiūrimos ir vadovai pakeisti bei atlyginimai sumažinti.
O ką padarė valdžia, kad kainos ne augtų?
Kodėl Lenkija puikiai susitvarko, bet mes tokie “protingi, viską mokantys ir kitus mokynantys” nesugebame?
gal…. smegenų neužtenka?
Kainos už elektrą,šildymą auga uraganiškai.Metų gale tiekėjai išsimoka. didelius devidentus.Tai jau parodė pastarieji metai.Vilniečiams turėjo būti grąžinti žulikavimo kaštai.Valstybinio sektoriaus kainų politiką turėtų ne tik kainų komitetas formuoti,kurio reputacija jau įsitikinome.
Pvm turi būti įprastas 21, kad skatintų žmones renovuotis. Dabar duodam žmonėm lengvatas kad daugiau šildytų ne neapšiltintus namus ir skatiname tiek miškų kirtimą biokurui, tiek dujų naudojimą, kuris naudingas Rusijai.
Jeigu tą PVM skirtumą valstybė naudotų renovacijai skatinti – aš tikrai bučiau už. Problema su PVM – jis galioja visiems, nepriklausomai nuo pajamų. Manau būtų galima sugalvoti geresnį būdą renovacijai skatinti.
Kas neleido per tiek metų pastatyti biokuro katiliniu? Šitie veiksmai ir yra naudingi Rusijai,ištirti ir pasodinti dalyvavusius aferoje .
juk puikiai supranti, kad niekas netirs ir nesodins. Dėve dėve
tai ir gerai kad nestatė, nes reiktų į jas rastus vežti tuojaus. Reikėjo jau seniai renovuoti, o jeigu imi kompensaciją už šildymą, tuomet valstybė už tave sprendžia ar renovuoti. Dabar ubagai į orą net ne savo pinigus leidžia. Jokių lengvatų, kol nebus renovuoti visi daugiabučiai Lietuvoje.