Teatras

„Kultūros naktyje“ atrasti naujus takus į Vilniaus geležinkelių stotį kvies „Teatrų stotelė“

Menu, muzika ir kultūra geriausia mėgautis tamsoje. Juk prieš filmą kino teatre užgęsta visos šviesos, prieš spektaklį teatre išjungiamos visos lempos, aptemsta ir koncertų salės prieš orkestro ar grupės pasirodymą. Tik tamsa leidžia pasinerti į kultūrą, išlaisvinti savo fantaziją ir mėgautis aplink vykstančiais procesais. Įjunk šviesą ir magija dings“, – teigia „Kultūros nakties“ organizatoriai.

Šiais metais vienos nakties festivalis „Kultūros naktis“ šviesų nejungs ir pakvies pasimėgauti kultūra ir menu nakties tamsoje. Įvairiausi projektai ir renginiai Vilniaus mieste vyks naktį iš birželio 15 į 16 d. nuo 18 val. iki 02 val. nakties.

Tamsoje atrasti naujus kelius į Vilniaus geležinkelio stotį kvies specialiai įrengta erdvė, pavadinta „Teatrų stotele“. Čia galės stabtelėti visi vizualinių menų mylėtojai, kuriuos į vidines keliones ves teatralizuoti, šokio ir muzikiniai pasirodymai.

 

Tarp jų išvysime ir Vilniaus kultūros centro teatro studijos „Elementorius“ poetinį spektaklį „Mano Vilnius“.

Vakaro programa:

19:00 – 19:45 Spektaklis „Mano Vilnius”

 

Tai įvairių poetų, rašytojų, istorikų, žurnalistų ir dainų autorių kūryba apie VILNIŲ – mūsų gyvenimo miestą.

20:30 – 21:00 Judesio spektaklis „Kažkur ten“

Judesio spektaklis „Kažkur Ten“ kalba apie šiuolaikinį žmogų, jo jausmus ir vidinius išgyvenimus bei prigimtinius norus, kurie yra visai nepriklausomi nuo žmogaus protinių ar fizinių gebėjimų. Štai šiandien pagarba žmogui – mūsų kilimo sąlyga – yra pavojuje. Braškantis dabartinis pasaulis mus stumia į tamsą. Iškylantys klausimai yra padriki, sprendimai – prieštaraujantys vieni kitiems.
„Kažkur mes išklydome iš kelio. Žmonių knibždėlynas dabar prakuto. Dabar esame turtingi, daugiau turime laisvo laiko, tačiau kažko labai svarbaus mums stinga… Mes jaučiamės nebe tokie žmogiški – mes praradome slaptingąjį savo pranašumą.” Saint-Exupery.
Spektaklis statomas remiantis vokiečių psichoterapeuto, filosofo Mathiaso Jungo įžvalgomis iš knygos „Mažasis princas mumyse”.

 

21:30 – 22:10 Šokių spektaklis „Raibuliai“

Grupės „Spokšok“ šokių spektaklyje „Raibuliai“ plėtojama vandens metafora, pasirinkta kaip būdas pažvelgti į žmonių santykius vyksmų ir judėjimų mūsų visuomenėje įtakoje. Vilniaus geležinkelio stotyje, žmonių srautų pasiskirstymo vietoje, bus šokami šokiai. Jie išreikš laukimo ir santykių ilgesio, troškimo įsilieti į gyvenimo sroves bei atskirties – kai esi „išmesta(s) ant kranto“ – būsenas ir jausmus. „Raibuliai“ į paviršių iškels klausimus apie atgaivą, ap(si)valymą – senas bendražmogiškas praktikas. Kaip jas iš naujo atrasti susvetimėjimo ir fragmentacijos sąlygomis?

22:30 – 24:00 Spektaklis – koncertas „Graži ir ta ir kita“

 

Koncerto-spektaklio metu kalbama apie moterų ir vyrų santykius, abiejų lyčių stereotipus, problemas, kurios, pasak kūrėjų, vieniems yra neišsenkančios, kitiems – nesuprantamos, o viską suprasti būtina tiek, kiek ir visai nereikalinga. Dabartiniame #metoo judėjimo kontekste koncerto autorės siūlo atkreipti dėmesį ne tik į priešingos lyties klaidas ir problemas, tačiau ir į pačias moteris. Muzikine forma išreiškiamos skirtingų merginų mintys kuria painų ir sudėtingą paveikslą, kuriame gausu ironiškos ir smagios kritikos ne tik vyrams, bet ir sau pačioms.
Koncerto-spektaklio metu žaidžia instrumentai ir temos, o muzikos spalvos keičiasi taip greitai, kaip ir moterų nuotaikos bei norai. Muzikinio žanro aktorės neapibūdina, jis kinta greitai ir neprognozuojamai – išgirsite nuo psichodelinio reivo iki progresyvaus roko, nuo nekultūringo repo iki seksualaus funk’o, nuo gražaus iki to kito…

Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra NEMOKAMI. Tai menininkų, kultūros ir švietimo organizacijų dovana Vilniaus miestui ir jo svečiams.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button