Teatras

Atvirai apie gyvenimą: Vilniaus teatras „Lėlė“ kviečia į spektaklio „Antis, Mirtis ir tulpė“ premjerą

Lapkričio 16 d. 12 val. bei 17 d. 12 ir 14 val. Vilniaus teatro „Lėlė“ Mažojoje salėje įvyks antroji šio sezono premjera – lėlių spektaklis vaikams „Antis, Mirtis ir tulpė“ pagal vokiečių rašytojo ir dailininko Wolfo Erlbrucho to paties pavadinimo knygą. Spektaklio režisierė – lėlininkė Jūratė Trimakaitė, dailininkė – Cerise Guyon, kompozitorius – Thomas Demay, šviesų dailininkas – Felix Bataillou, spektaklyje vaidina: Lijana Muštašvili, Asta Stankūnaitė, Deivis Sarapinas, Elvyra Piškinaitė, Erika Gaidauskaitė, Sigita Mikalauskaitė.  

Paveikslėlių knygelėje „Antis, Mirtis ir tulpė“, pasirodžiusioje 2007 m., Wolfas Erlbruchas paliečia vaikų literatūroje neįprastą, bet labai svarbią – gyvenimo pabaigos – temą. Vieną dieną antį pradeda persekioti keista nuojauta, kuri ir yra mirtis. Šios dvi būtybės – Antis ir šalia jos dėl viso pikto (jeigu kas blogo atsitiktų) atsidūrusi Mirtis – šnekasi egzistencinėmis temomis, dalinasi savo keistomis mintimis, užsiima įvairiausia nuotaikinga veikla ir taip pamažu susidraugauja. Knygelės autorius 2006 m. buvo apdovanotas Hanso Christiano Anderseno medaliu, o 2016 m. pelnė ir svarbiausią tarptautinį vaikų literatūros apdovanojimą – Astridos Lindgren premiją. „Antis, Mirtis ir tulpė“ išversta daugiau nei į 20 kalbų, o 2018 m., vertėjos Rūtos Jonynaitės dėka, tapo pasiekiama ir Lietuvos skaitytojams.

Pasak spektaklio režisierės, lėlininkės Jūratės Trimakaitės: „Kalbėdami apie mirtį, dažniausiai mes kalbame apie gyvenimą, jo vertę. Tad ir statydama šį spektaklį mirtį norėjau parodyti kaip natūralų gamtos procesą, cikliškumą, gyvybei reikalingą kaitą. Juk jeigu patys visko nekomplikuotume, gerokai lengviau išgyventume tam tikrus dalykus, turėtume daug mažiau fobijų… O Erlbrucho knygelėj man labiausiai patinka tai, kad ji neduoda jokių atsakymų, juk iš tiesų kalbėdami šia tema mes galim tik pasvarstyti, padiskutuoti.“

 

Jūratė Trimakaitė, buvusi „Lėlės“ teatro aktorė, 2014 m. baigė prestižinę Šarlevilio-Mezjero nacionalinę lėlių teatro mokyklą Prancūzijoje. Kaip režisierė, menininkė savo kūrybinę veiklą pradėjo spektakliu „Neišvengiami žvėrys“, kuris, pristatytas kaip diplominis darbas Prancūzijoje, iškarto buvo pastebėtas ir pakviestas dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose  teatro festivaliuose. 2015 m. J. Trimakaitė pastatė spektaklį „Kas tu?“ Klaipėdos lėlių teatre, 2016 m. „Mirtis, ja netikiu“ Amjene, Prancūzijos mieste, kuriame šiuo metu ir gyvena. 2017 m. kaip režisierė su spektakliu „Kryptis“, nominuotu Auksiniam scenos kryžiui, J. Trimakaitė prisistatė ir Vilniaus teatro „Lėlė“ žiūrovams. 

Visus savo spektaklius menininkė kūrė su ta pačia dailininke Cerise Guyon bei kompozitorium Thomu Demay: „man regis, režisieriui labai svarbu susirasti s au artimus žmones, kurių būtų panašus skonis, vizija… Man patinka, kad Cerise nieko nedaro vien dėl to, kad taip yra gražu ar madinga. Jos idėjos kyla iš dramaturginio veiksmo, ji ieško to, kas padėtų kuo geriau papasakoti istoriją. O kompozitorius Thomas Demay nuo pat pirmojo spektaklio mane patraukė savo muzikiniu talentu…“ – teigia J. Trimakaitė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button