MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Teatras

Apmaudi vagystė nenukels LNOBT numatytos „Turandot” premjeros

Sausio 17-osios naktį Vokietijos teritorijoje, netoli Giutersloho miesto Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje buvo išplėštas vilkikas, gabenęs kostiumus bei butaforiją žiūrovų itin laukiamai Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro premjerai – pasaulinio masto žvaigždės Roberto Wilsono režisuotai Giacomo Puccini operai „Turandot”.

Pasaulinė šio pastatymo premjera 2018 m. lapkričio 30 d. įvyko Madrido Karališkojo teatro („Teatro Real”)  scenoje, kurioje spektaklis buvo rodomas iki praėjusių metų pabaigos. Vilniuje „Turandot” premjeriniai spektakliai numatyti 2019 m. kovo 1, 2, 8 ir 9 ir balandžio 6 dienomis.

„Nepaisant sudėtingos situacijos, norime patikinti visus Lietuvos operos gerbėjus, kad daroma viskas, jog R. Wilsono režisuota „Turandot” premjera Vilniuje kovo pradžioje įvyktų ir nauji, identiški pavogtiesiems scenos kostiumai būtų pasiūti laiku. Jau netrukus Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre prasidės intensyvios būsimosios premjeros repeticijos. Kartu su teatro žiūrovais tikimės nepamirštamo scenos reginio, kurį padės sukurti puikūs Lietuvos atlikėjai”, – teigia LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

R. Wilsono režisuota G. Puccini opera „Turandot” – tai bendras Madrido Karališkojo teatro, LNOBT, Toronto „Canadian Opera Company” ir Hiustono „Grand Opera” pastatymas. Šiuo atveju spektaklio scenografija bei kostiumai nėra gaminami kiekvienam iš projekte dalyvaujančių teatrų, o yra pervežami iš vienos šalies į kitą.

Vilkikas, gabenęs „Turandot” kostiumus, buvo apiplėštas Vokietijoje pakeliui iš Madrido į Vilnių. Dingo maždaug 600 kg svorio krovinys, kurio didžiąją dalį sudarė brangiausi, operos solistams skirti kostiumai. Juos R. Wilsono pastatymui sukūrė italų dailininkas Jacques’as Reynaud. Daug sudėtinių dalių turintys kostiumai buvo gaminami Vokietijoje, Ispanijoje ir Italijoje.

LNOBT skirto krovinio vagystę iš vilkiko ėmėsi tirti Vokietijos policija. Lietuvos policija apie įvykį informuota.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Vietoj „Turandot” skambės „Madam Baterflai”

Evaldas Činga

LNDT pakvies į penkias premjeras

Evaldas Činga

Apdovanojimai „Zenonas 2019” pažymės Keistuolių teatro atsinaujinimo pradžią

Evaldas Činga

Paskutiniai italo godojimai Vilniuje

Evaldas Činga

Merūnui Vitulskiui opera „Toska“ – ypatingas debiutas, svajonės išpildymas

Evaldas Činga

„Brangus žiūrove, viskas Tau!“ – kviečia festivalis „LMTA Teatro dienos“

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika