PramogosTeatras

Šiuolaikinio cirko spektaklio „Aš esu…” premjera

Šių metų vasario 17, 23 ir kovo 18 dienomis, Vilniuje, „Menų spaustuvėje” įvyks spektaklio „Aš esu…” premjera. Įspūdingą garsų, šviesų ir žongliravimo spektaklį publikai dovanoja šiuolaikinio cirko trupė „Antigravitacija“.

Spektaklio istorija prasideda, kai du draugai pamato skelbimą, kuriame ieškoma mokslininkų darbui Pietų Ašigalyje, meteorologijos stotyje. Nieko nelaukę jie užpildo paraiškas, nors kelios varnelės buvo padėtos netinkamoje vietoje, jų pačių nuostabai, jie buvo atrinkti. Istorija nutyli, kad daugiau savanorių neatsirado… Sėkmingai pasiekę tolimą kraštą ir praleidę ten pusmetį, vaikinai nusprendė pasikviesti draugą! Vienintelis kelias į stotį – tai kartą per mėnesį juos aplankantis pašto sraigtasparnis. Drąsuolis vis dėlto ryžtasi aplankyti draugus. Kas nenorėtų pamatyti pingvinų?! Neįtikėtinus draugų nuotykius Antarktidoje pamatysite spektaklyje „Aš esu…“.

 

Pastaruoju metu šiuolaikinio cirko trupė „Antigravitacija“ itin daug dėmesio skiria garsams, kuriuos skleidžia žongliravimo įrankiai. Ar susimąstėte, kad į orą išmestas ir pagautas kamuoliukas skleidžia tam tikrą garsą? O kas nutinka išmetus kelis kamuoliukus? Atsakymas paprastas – atsiranda ritmas. O jei ritme atsirastų melodija? Naudodami garsų įrašinėjimo ir momentinio įrašo paleidimo (angl. looping) technologiją, trupės nariai kuria muziką iš šių keistų, neįprastai atsirandančių garsų.

„Garso įrašų studijoje mėtėme, gaudėme ir ridenome įvairius žongliravimo įrankius ir įrašėme daugiau nei 80 skirtingų garsų!“, apie naują projektą pasakoja idėjos sumanytojas Mantas Markevičius. Spektaklio atlikėjas ir kompozitorius Kastytis Žukauskas, papildo, kad spektaklyje naudojama žongliravimo muzika atliekama gyvai bei įrašoma realiu laiku. Pasitelkiant šiuolaikines technologijas sukuriama unikali muzika, kurią apjungia gyvi ir įrašyti žongliravimo garsai. Nuo atmosferinio „ambiento“ iki „afrobyto“ bei „arcticbyt’o“.

 

Šiuolaikinio cirko trupė „Antigravitacija“ pirmą spektaklį „Stebuklingas medis“ sukūrė 2011 metais ir sulaukusi didelio žiūrovų palaikymo, tęsė darbus – taip gimė spektaklis „Laiko nėra“. Jo metu artistai pasakojo apie didelę meilę kūrybai ir kaip netikėtai pradingsta laikas ką nors kuriant. „Antigravitacijos“ nariams patinka keliauti, tiek autostopu, jachtomis ar lėktuvais, tiek klajoti kūrybiniais keliais. Dar vienas spektaklis, kuriame trupės nariai atiduoda dalelę savęs ir pasakoja apie keliones kūrybiniais klystkeliais – „Kelionė“. Ketvirtasis, pats naujausias, kitaip į pasaulį priverčiantis pasižiūrėti, spektaklis „Aš esu…“ pasakoja, kas nutinka, kai mus nugali smalsumas.

Vieta: Menų spaustuvė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius), Juodoji salė

 

Laikas: Vasario 17 d. 19:00 val., Vasario 23 d. 18:30 val., Kovo 18 d. 19:00 val.

Žanras: Šiuolaikinis cirkas
Trukmė: 60 min.
Amžiaus grupė: N-7
Kaina: 7-10€
Bilietus platina: Tiketa.lt
Idėjos autorius: Mantas Markevičius

Režisieriai: Adrian Schvansteiger, Mantas Markevičius
Artistai: Urtė Šimkonytė, Kastytis Žukauskas, Gediminas Jurgelevičius, Mantas Markevičius
Kompozitorius: Kastytis Žukauskas
Kostiumai: Gediminas Jurgelevičius
Apšvietėjas: Vilius Vilutis
Garso operatorius: Dalius Lapinskas
Organizacija: Všį „Žongliravimo menas“

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button