Šiandien, rugpjūčio 19 d., 12:00–17:00 val. Vilniaus Vingio parke vyks „Gyvūnų gerovės diena“– gyvūnų mylėtojų festivalis, kuriame laukiamas kiekvienas, neabejingas gyvūnams. Šventė aktuali tiek gyvūnų augintojams, tiek planuojantiems įsigyti katiną, šunį, jūrų kiaulytę ar kitą namus akimirksniu jaukesniais paverčiantį gyvūnėlį.

Festivalio organizatoriai – nevyriausybinė organizacija VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (GGI) šventės dalyviams parengė turiningą programą. Dalyvių su loterijomis, konkursais, prizais lauks daugybė gyvūnais besirūpinančių įmonių ir organizacijų. Šventės dalyviai su gyvūnų specialistais galės pasikonsultuoti rūpimais klausimais, užmegzti kontaktus, o specialiai tam įrengtose palapinėse vyks diskusijos naminių gyvūnų auginimo klausimais.

Festivalį vainikuos jau tradicinėmis tapusios šunų augintojų bėgimo su savo keturkojais lenktynės, kurių dalyviai bus apdovanoti vertingais prizais.

„Tokios lenktynės – tai tiek šuniuko savininkui, tiek ir pačiam gyvūnui smagi patirtis – savotiškas ištikimybės ir paklusnumo išbandymas. Juk tam, kad gyvūnas bėgtų kartu su savo šeimininku tikslo link – visų pirma turėtų būti stiprus abipusis ryšys, o tokios lenktynės kaip tik ir leidžia šį ryšį „pasimatuoti“ ir sustiprinti“ – lenktynėse dalyvauti ragina organizacijos GGI vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė-Pliuskė.

Pernai metais lenktynių dalyviai bėgo už Ukrainą, šiemet už gyvūnų gerovę – bėgimu kviečiama atkreipti dėmesį į beglobius gyvūnus, kurie savimi pasirūpinti negali ir kuriems labai reikalingos visų mūsų rankos ir širdys. Taigi, renginiu taip pat siekiama atkreipti dėmesį į beglobių gyvūnų problemą šalyje pagalvojant, ką kiekvienas iš mūsų galėtume padaryti, kad jų būtų mažiau.

Bėgimo su šunimi lenktynės vyks trijose kategorijose – atskirai varžysis maži, vidutiniai ir dideli šunys, kurie kartu su savo šeimininkais turės įveikti 25 metrų trasą. Dalyvių laukia atminimo dovanėlės, vertingi prizai, o lenktynes nugalėję šuns šeimininkas kartu su savo augintiniu bus paskelbti kitų metų lenktynių ambasadoriais.

Registruotis gali visi norintys išbandyti savo ir augintinio tarpusavio ryšio stiprumą ir kojų miklumą. Kaip teigia šventės organizatoriai – specialaus pasirengimo nereikia, tačiau būtina susipažinti su taisyklėmis, kurių organizatoriai, siekiant užtikrinti dalyvių saugumą, prašys laikytis visų lenktynių metu.

Anot GGI vadovės Beatričės Vaitiekūnaitės-Pliuskės, šių metų „Gyvūnų gerovės dienos“ šventė – tiek dėl bėgimo su šunimi lenktynių, tiek ir dėl pačios renginio koncepcijos – ypatinga, todėl organizatoriai kviečia nepraleisti progos joje sudalyvauti: „Jau ne vienerius metus Vingio parke rengėme GGI gimtadienio šventę, kuri buvo skirta daugiau pristatyti mūsų partnerius, rėmėjus, draugus, atstovaujančius gyvūnų gerovę. Turime ambiciją šiais metais šventę maksimaliai atverti visuomenei, kad visi turėtų progą susitikti vienoje vietoje ir tame smagiame šurmulyje susipažinti, pasidalinti patirtimi, pasikonsultuoti. Tad šiemet šventės lankytojų su savo stendais lauks kaip niekad daug įmonių ir organizacijų, jų įsteigtų prizų, nemokamų konsultacijų, produktų mėginių, paskaitų, pramogų“.

GYVŪNŲ GEROVĖS DIENOS PROGRAMA

12:00 Renginio atidarymas

Konsultacijos su įvairiais specialistais apie gyvūnų priežiūrą, prizai, dovanos, loterija, vaikų erdvė – Visą renginį

Paskaitų palapinė
12:10 Kačių išleidimo į lauką pasivaikščioti grėsmės
(Gyvūnų auklė į namus Aliona Krištopaitienė)
13:00 Viskas, ką reikia žinoti apie “griežtus” antkaklius (LSMU Kinologijos centro atstovai Ugnė Nedzinskaitė ir Mindaugas Sėjūnas bei “Šuniukų fėja” Skaistė Svidraitė)
13:50 Ar esi pasirengęs būti atsakingu šeimininku? (Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Mockevičienė)
14:15 K9 Detektor Lietuva. Kas tai? (Kinologas Rolandas Eidininkas)

15:00 Šunų lenktynės „Bėk už beglobius gyvūnus!”
16:15 Lenktynių nugalėtojų apdovanojimai

16:45 Vaišinsimės kavinės „Chaika” skanumynais

17:00 Renginio pabaiga

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist