Lietuvoje veikia apie 100 nelegalių gyvūnų kapinių. Tiesa, jų skaičius dar iki Naujųjų sumažės. Valdininkai jau kyla į kovą prieš kelias dešimtis kapinių vien sostinėje. Šie planuoja tiesiog nušluoti nelegalias gyvūnų laidojimo vietas. Bet gyventojai protestuoja ir iš valdžios prašo legalizavimo, praneša LNK.

Vienos iš nelegalių gyvūnų kapinių – Karoliniškėse, šalia Televizijos bokšto. Pirmieji gyvūnai čia pradėti laidoti dar prieš 50 metų. Žmonės prašo legalizuoti šias kapines. Jie pasakojo, kad atbėgančios lapės paimdavo gyvūnų kūnelius, juos sudraskydavo, išsinešdavo ir panaudodavo kaip grobį. Todėl žmonės prašė čia statyti tvoreles ir kapines legalizuoti. Tačiau panašu, kad valdininkai neįsiklausė į šiuos prašymus. Per kelis mėnesius šioje vietoje nieko nebeliks. Vilniaus savivaldybė planuoja nušluoti šias kapines.

Plačiau papasakojo Komunalinio ūkio poskyrio vedėja Judita Nauckuvienė.

– Kaip čia taip yra, kad stovi net keli ženklai su nurodymais perlaidoti gyvūnėlius į legalias gyvūnų kapines, tačiau šios kapinės vis dar veikia iki šiol?

– Kažkas pašmaikštavo su senuoju ženklu ir vėl jį pastatė. Gyventojai turėjo pasiimti palaikus arba nusirinkti atminimo ženklus iki lapkričio 30 d. Tai neįpareigojo nieko daugiau daryti. Tačiau matome, kad yra kaip yra. Niekas nenusirinko. Dabar duotas įsakymas įmonei ir mes sutvarkysime tą viršutinę dalį.

– Tai reiškia, kad kapinės bus nušluotos nuo žemės paviršiaus. Galima sakyti, kad valdininkams baigėsi kantrybė ir nebestatysite naujo ženklo.

– Neplanuojame statyti naujo ženklo. Drastiškai mes tikrai nesielgsime, nurinksime tik antžeminę dalį. Nurinksime žvakeles, tvoreles, paminklus.

– Kaip atsiranda nelegalios kapinės? Vilniuje jų yra tikrai ne vienos.

– Neskaičiuojame, kur palaidoti po vieną. Iš didesnių žinome penkias. Yra Naujojoje Vilnioje, prieš Žirmūnų paplūdimį, prie Kairėnų kapinių.

– Gyventojai protestavo, kad šios kapinės turėtų būti legalizuotos. Valdininkai sakė, kad negali taip padaryti. Kodėl nelegalios kapinės kelia problemas? Kodėl jos negali būti išmėtytos įvairiose miesto vietose?

– Mano supratimu, kapinės turi turėti legalią savo vietą, tikrai ne miesto centre, ne parkuose. Dėl to mes ir rūpinamės. Pirklių gatvėje yra tam skirta vieta. Yra legalios kapinės. Siūlome nusivežti savo augintinius ir ten juos palaidoti. Mes juk nevažiuojame, nelankome kiekvieną dieną. Atminimui pakanka kartą per mėnesį ar metus ten nuvažiuoti.

– Kokia tvarka galioja naujose kapinėse? Kaip galima palaidoti savo augintinį? Ar imamas kažkoks mokestis?

– Mokestis neimamas. Prižiūri mūsų įmonė. Yra budintis darbuotojas, kuris parodo vietą ir pasirūpina gyventojų prašymais.

– Kaip suprantu, piniginę paploninti reikėtų, jei nelegaliai laidojame savo augintinius? Gresia baudos iki 500 eurų.

– Paprastai tie laidojimai atsiranda po nakties, nematomu laiku. Nepastatysi čia policijos ir neprižiūrėsi. Matome, kad kai kurios kapavietės nunyksta, praranda savo vaizdą. Tačiau atsiranda ir naujų. Vyksta judėjimas.

– Kokiose vietose dygsta naujos kapinės? Ką planuojate daryti su jomis?

– Gerovės parke yra tokia didesnė vieta. Po vieną, po kitą tiesiog užlyginama ir viskas.

– Kaip atrodys visas procesas čia, Karoliniškių nelegaliose gyvūnų kapinėse? Kada jis vyks?

– Nurinksime tik tvoreles. Davėme laiko iki lapkričio 30 d. Atvažiuos įmonė ir nurinks antžeminę dalį. Tikrai nekasime, tikrai nieko nedarkysime. Liks švari miško paklotė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

24 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist