Reivo kultūrai Lietuvoje perkopus trisdešimtmetį, sostinės naktinis gyvenimas sparčiai vejasi garsiojo Berlyno klubinę kultūrą. Čia klubuose lankytojui siūlomas ne tik muzikinis meniu – į bilieto kainą įeina ir meniniai performansai, klubai tampa meno ir diskusijų erdvėmis. Tiesa, dažnas klubinėtojas prisipažįsta, kad šis gyvenimo būdas įtakoja tiek kūno, tiek emocinę savijautą – savaitgalį miego grafikas apsiverčia aukštyn kojomis. Dažnai naktiniuose klubuose geriausi atlikėjai pasirodo apie 3-4 valandą ryto, tad energijai išlaikyti pasitelkiamos įvairios substancijos.

Ieškantiems kitaip – RayDay

RayDay iniciatyva skatina sveiką gyvenimo būdą ir atsirado iš didelio poreikio linksmintis kokybiškai. RayDay tikslas – suburti bendruomenę, kuri myli ir gerbia savo kūną ir laiką, stengiasi gyventi visavertį gyvenimą, nebijo naujovių. Šio tikslo įgyvendinimui kūrybinė komanda pasitelkė RayDay renginių ciklą – dienos blaivius reivus vykstančius klubinėje atmosferoje pripildytoje bendruomenės kūryba. Nuo trankios muzikos iki atvirų diskusijų, nuo akį kaustančių dekoracijų iki meno kūrinių parodų – kiekvienas RayDay renginys yra bendrakūrybos rezultatas.

Pirmasis blaivus dienos reivas įvyko 2023 metų pabaigoje, Bėgių parke esančiame menininkės Godos Lukaitės tapytame vagone. Jo metu Lietuvos reivo pradininku pramintas DJ Saga, šou verslo atstovas Marius Šmitas ir “Šokių erdvės” įkūrėja Kamilė Pundziūtė viešai diskutavo apie reivo kultūrą, jos ateitį bei blaivių dienos reivų poreikį. Renginyje buvo įrodyta, jog įmanoma atsipalaiduoti ir šokti blaivia galva – „Mėlynas vagonas” tapo šokių aikštele bei oficialiu pirmuoju RayDay dievos rave’u.

Šiltėjant ir ilgėjant dienoms RayDay komanda kviečia pasitikti pavasarį su dar didesniu trenksmu. Jau kovo 2 dieną buvusio Lietuvos klubo patalpose sienos virpės nuo žinomų Lietuvos DJ – Kym Wild, Spitzin, Aurum Miles ir Trip Advisor trankios muzikos, diskutuosime apie vartojimo kultūrą ir sveiko bendravimo ypatumus, grožėsimės menininkų Mildos Arlauskaitės ir Rolando Žigonio darbais bei dalyvausime socialiniame eksperimente – “Atrask saviškį!”. Renginyje vyks kūrybinės dirbtuvės ir dalyvių lauks įvairios staigmenos, kurios padės įsilieti į klubinę atmosferą ir kokybiškai praleisti laiką. RayDay iniciatyva skatina atvirumą, dialogą ir buria bendraminčių bendruomenę, kuri vertina sveikatą, tačiau mėgsta klubinę atmosferą ir kokybišką muziką.

RayDay – skaidrumu paremti renginiai

Renginio organizatoriai pabrėžia, kad RayDay iniciatyva yra nekomercinė ir visos surinktos lėšos naudojamos renginio organizacinėms išlaidoms padengti: atlikėjų atlygiui, aparatūros, apšvietimo, DJ pulto nuomai, patalpų išlaikymui (elektra ir kt.), logistikos bei kitoms išlaidoms. Organizatoriai savo Facebook paskyroje atvirai dalijasi planuojamomis išlaidomis ir po renginio žada pristatyti galutinę išlaidų ataskaitą bei pateikti ją visiems renginio dalyviams – besiburiančiai bendruomenei, vertinančiai atvirumą ir skaidrumą. Tokio pobūdžio renginiai Lietuvoje – naujiena, organizatoriai tikisi, kad šios iniciatyvos renginiai paskatins bendruomenę atvirai dalinantis iššūkiais ir sukurs pasitikėjimu ir palaikymu grįstą bendraminčių būrį.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist