„Sostinės dienų” metu Vilniaus Rotušės aikštėje bus galima pasinerti į unikalią tikrovės suvokimo kelionę drauge su 32 šokėjais iš Italijos, Vokietijos, Rumunijos, Latvijos ir Lietuvos. Tai – skirtingus Europos miestus jungiantis projektas „People Power Partnership“ (PPP), komunikuojantis su žiūrovu ir per šokį, ir per veidrodį, kuriame gimsta refleksinės visatos iliuzija.

Šokio ir multimedijos spektaklis „PPP“ Rotušės aikštėje bus parodytas du kartus – rugsėjo 1 ir 2 d. 22.30 val. Be to, bus galima stebėti pasiruošimo repeticijas, kurios nuo rugpjūčio 27 d. viešai vyks aikštėje įrengtoje scenoje.

Projektas PPP per judesio ekspresiją kalba apie žmones, galią ir partnerystę. Šokėjai susijungia į įvairius choreografinius darinius, lyg socialinių tinklų burbulus ar savitų poreikių, požiūrių ir pomėgių ratus. Tai, kas gulsčiomis ar stačiomis vyksta ant scenos, atsispindi ir pasvirusiame veidrodyje. Jame tarsi sukuriama virtuali realybė: veidrodyje dar aiškiau matoma, kaip pavieniai individai jungiasi į DNR grandinę ar vientisą stuburą, ryškėja jų komunikacijos bruožai, primenantys ir imtynes, ir švelnią draugystę.

Kokybiškas nuoširdumas, moralinių principų laikymasis, drąsa, smalsumas, domėjimasis naujovėmis, pagarba kito jausmams ir teisėms, kultūriniai mainai, įgūdžių lavinimas per mokslą ir patirtį, – visa tai telpa šokio spektaklyje, kuriame dalyvauja 18-25 metų šokėjai, tyčia suburti ne tik iš skirtingų šalių, bet ir iš mišrių šokio žanrų, kad reflektuotų temas per savitą judesio dinamiką ir temperamentą.

Pats projektas sujungė 14-ą kultūros ir švietimo židinių 11-oje šalių ir tokia partnerystė pirmiausia traukia savo įvairove. Tai – šių dienų Europa, kuri vėl atsigręžia į veidrodį, kaip simbolį literatūroje taikomą nuo Antikos laikų. Interneto laikais jis atlieka vis svarbesnį vaidmenį, stebint savo elgesį, auditorijos vertinamą „click‘ais“. Ar vis dar sprendžiame už save? Ar patys pasirenkame „burbulą“ ar esame priskiriami jiems per „cookies“ ir kitus stebėjimo metodus? Prieš 20 metų terminą „metavisata“ buvo galima perskaityti knygoje, 2022-aisiais jis tapo gyvu ir tai virto kontraversiškiausia mūsų laikų tema. Ar išties analoginiam pasauliui jau yra sukurtas alternatyvus skaitmeninis? Ir kas vyks čia, kai mes, žaisdami ar dirbdami, persikelsime į skaitmeninį pasaulį?

Šia tema galima kalbėtis konferencijose, bet dar įdomiau – apmąstyti tai per šokį, kurio dalyviai patenka į metavisatą dėl skirtingų priežasčių. Ten jie susiduria su naujais ir pažįstamais dalykais, juk seni elgesio būdai staiga neišnyks vien dėl to, kad patenkama į kitą erdvę, net jei avataras atrodo daug geriau už analogą. Susidūrimas su emocijomis, kurios jaučiamos ir skaitmeniniame pasaulyje, lemia skirtingus sprendimus. Vieni metavisatą palieka, kiti – pasilieka joje…

„People Power Partnership“ šokio spektaklius Vilniaus Rotušės aikštėje abu vakarus bus galima stebėti nemokamai. Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ lėšomis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar Vilniaus oro uoste reikalinga požeminė geležinkelio stotis?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist