Klasikinė, arba akademinė, muzika dažnam klausytojui vis dar asocijuojasi su baroko, klasicizmo ar romantizmo epochos kompozitorių kūryba, kuri – ne paslaptis – iki šių dienų neginčijamai užkariavusi pasaulio koncertų sales ir klausytojų širdis. Ir, nors XXI amžiaus muzika po truputį skinasi kelią į vis gausėjantį gurmaniškos ar naujų, įdomesnių skambesių ausiai ieškančios publikos ratą bei vis dažniau patenka į įvairių Lietuvos koncertinių įstaigų renginių repertuarus, dėmesio šių dienų kūrėjams ir terpės dažniau išgirsti jų kūrybą vis dar trūksta.

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas dirigento Modesto Barkausko, Lietuvoje ir už jos ribų vertinamas kaip vienas profesionaliausių ir itin atidžiai savo koncertinį repertuarą formuojančių kolektyvų, ženkliai prisideda prie šiuolaikinės kūrybos skleidimo Lietuvoje kasmet į savo koncertų programas įtraukdamas įvairių lietuvių bei užsienio kompozitorių kūrybos opusus.

Viena iš orkestro iniciatyvų – jau trečiąkart Lietuvoje organizuojamas Tarptautinis Šv. Kristoforo kompozitorių konkursas. Konkursas rengiamas siekiant atrasti talentingus muzikos kūrėjus bei su jais užmegzti gyvus kūrybinius ryšius, taip prisidedant prie sėkmingos jaunųjų kompozitorių karjeros profesionaliai atliekant jų muziką. „Konkurso tikslas – atrasti naujus talentus, gebančius savo kūryba atskleisti ir praplėsti styginių instrumentų grojimo technines galimybes“, – pasakoja orkestro meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas. Drauge tai – aktyvus kompozitorių paskatinimas kurti kamerinio orkestro sudėčiai bei galimybė pačiam Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui praplėsti savo repertuarą naujais kūriniais ir kurti išskirtinį veidą muzikinio pasaulio kontekste.

„Šis konkursas išaugo iš ilgamečio bendradarbiavimo su Lietuvos ir užsienio šalių kompozitoriais bei naujausių premjerų atlikimu įvairiose koncertinėse salėse. Augantis kompozitorių susidomėjimas konkursu įrodė, kad jis – tikrai labai reikalingas, ir yra puiki galimybė jauniesiems kompozitoriams pristatyti savo kūrybą plačiai klausytojų ir vertintojų auditorijai. Šv. Kristoforo kamerinio orkestro atlikimas užtikrina aukštą atlikimo kokybę, o konkurso dalyvių tarptautiškumas atveria plačias galimybes pristatyti savo kūrybą tarptautiniu mastu, nes finalininkų koncertas, bendradarbiaujant su Europos ir kitų šalių kompozitorių sąjungomis, pristatomas įvairiose pasaulio šalyse“, – konkursą pristato orkestro vadovas Nerijus Masevičius.

Kasmet konkurso dalyvių skaičius vis auga: šiais metais konkursui paraiškas pateikė net 50 kompozitorių iš viso pasaulio – įvairių Europos, Šiaurės šalių, JAV, Kanados, Japonijos, Trinidado ir Tobago, Kinijos, Meksikos ir kt. Jaunuosius kūrėjus vertina kompetentinga komisija: orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas, lietuvių kompozitoriai Raminta Šerkšnytė, Mindaugas Urbaitis bei pasaulinį įvertinimą pelnęs vokiečių kompozitorius ir dirigentas Christian Jost.

Konkurso nugalėtojų laukia Vilniaus klubo įsteigti piniginiai prizai, specialieji LMIC (Lietuvos muzikos informacijos centro) bei orkestro prizai, o laimėtojų kūriniai taip pat bus atliekami ir orkestro 2023–2024 m. sezono koncertuose.

Šiais metais į Šv. Kristoforo kompozitorių konkurso finalą pateko Keane Southard (JAV) kūrinys Lamentation, Dawid Grenda (Lenkija) – Akathisia, Grzegorz Jurczyk (Lenkija) – Shining, Nikodem Kluczyński (Lenkija) – Swallowing Acid, Mizuki Aita (Japonija) – Fantasia on the theme of the Lithuanian folk song „Kalėdų rytu rožė inžydo“ ir Kateřina Horká (Čekija) – Winter Melancholy.

Visus konkurso finalininkų kūrinius Šv. Kristoforo kamerinis orkestras atliks 2023 m. spalio mėn. 13 d. iškilmingame Tarptautinio kompozitorių konkurso laureatų koncerte Vilniaus miesto rotušėje, kur šiuolaikinės muzikos ir orkestro gerbėjai kviečiami susipažinti su naujausiomis muzikos madomis. Finalinio konkurso laureatų koncerto metu bus paskelbti ir apdovanoti trys konkurso laimėtojai bei specialių Orkestro ir partnerių įsteigtų prizų laureatai.

Konkurso partneriai ir rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus klubas, Lietuvos muzikos informacijos centras, Vilniaus miesto rotušė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist