Renginiai

Verkiuose vyks Lietuvos raudonosios knygos sutiktuvės

Trečiadienį, birželio 16 d., 16 val. Aplinkos ministerija ir Gamtos tyrimų centras kviečia į naujosios Lietuvos raudonosios knygos sutiktuves sostinės Verkių rūmuose (Žaliųjų ežerų g. 49).

Sutiktuves pradės aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir Gamtos tyrimų centro direktorius prof. dr. Sigitas Podėnas. Dalyvaus Raudonosios knygos komisijos nariai, autoriai, rengėjai, redakcinės kolegijos nariai.

Kaip sekėsi beveik ketverius metus pusšimčiui mokslininkų rengti šį kapitalinį Aplinkos ministerijos leidinį, apžvelgs jo vyriausiasis redaktorius dr. Valerijus Rašomavičius.

 

16.15 val. prasidės diskusija „Raudonoji knyga: vakar, šiandien ir rytoj“. Savo įžvalgas išsakys Aplinkos ministerijos ir mokslo atstovai. Diskusiją moderuos aplinkos ministro patarėjas Marius Čepulis. Neformalios diskusijos pradžia numatyta 17 val.

Renginio metu ministras Simonas Gentvilas įteiks Raudonąją knygą Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atstovams. Ši biblioteka sutiko išplatinti beveik pusę leidinio tiražo – arti 1,3 tūkst. egzempliorių – šalies viešosioms bibliotekoms.

Lietuvos raudonoji knyga skirta supažindinti su šalyje saugomomis gyvūnų, augalų ir grybų rūšimis, joms gresiančiu pavojumi, jų apsaugos būkle. Naujajame leidinyje aprašytos 566 gyvūnų, augalų ir grybų rūšys su iliustracijomis ir paplitimo žemėlapiais.

 

„Raudonoji knyga – tai mūsų kaltės simbolis. Ji yra kiekvieno sąmoningo žmogaus atmintinė, ką galime prarasti ir ką turime saugoti“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Simboliška, kad Lietuvos raudonosios knygos, išleistos  po 14 metų pertraukos, sutiktuvės vėl vyks Verkių rūmuose. Ankstesnis leidinys čia buvo pristatytas 2007 m. birželio 19 d.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button