Renginiai

VDA menininkai pristato 5 galerijas ir kūrybines dirbtuves

Birželio 8–11 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vyksiančioje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘17“ Vilniaus dailės akademija pristatys penkias savo galerijas – „Akademija“, „Artifex“, „5 malūnai“, „Titanikas“, „ArGenTum“ – ir pakvies į menininkų kūrybines dirbtuves.

Šiemet galerijos „Akademija“ stende – bendras menininkių Eglės Gandos Bogdanienės ir Laisvydės Šalčiūtės projektas apie jausmus „Sensibus“. Menininkių kūryba neatsiejama nuo moters ir menininkės savivokos – jos savo kūriniuose dialogizuoja ir polemizuoja su mus supančio pasaulio primestais moteriškumo stereotipais.

Galerijai „Artifex“ atstovauja dvi gerai žinomos tekstilininkės Lina Jonikė ir Jurga Šarapova. Mugės metu bus demonstruojamas naujausias L. Jonikės kūrinių ciklas „Paslaptys“. Jurga Šarapova paskutiniu metu kuria ne tik tekstilės objektus, bet ir „mixed media“ koliažus, kurių kolekcija „Cumulus Congestus“ (apie 200 vnt.) kartu su erdviniais tekstilės objektais bus pirmą kartą eksponuojama mugės metu.

VDA muziejaus parodų salės „Titanikas“ pristatys menininkų Dovilės Bagdonaitės ir Kristijono Žungailos kūrybą. D. Bagdonaitė atstovauja dar niekada „ArtVilnius“ nerodytam VDA padaliniui – Monumentaliosios tapybos ir scenografijos katedrai. Mugei menininkė kuria specialų kūrinį „Vestuvės“. Tapybos katedros magistrantas Kristijonas Žungaila orientuojasi į šiuolaikinės europietiškosios tapybos tendencijas, ne tik jas reflektuodamas ir analizuodamas, bet ir bandydamas kelti diskusinę kibirkštį, klausdamas, koks yra jų santykis su kaunietiška-vilnietiška tapybos tradicija.

Galerija „5 malūnai“ pakvies į menininko Roko Valiaugos video instaliacijos „Fast Pace Slow Race“ peržiūrą, o apsilankius juvelyrikos galerijos „ArGenTum“ stende, bus galima pamatyti metalo meno kūrėjos Birutės Stulgaitės kūrinius-objektus, sukurtus 2012–2016 m.


Mugės metu keturi VDA menininkai pristatys savo kūrybines dirbtuves. Justės Pečiulytės „Atsmosferų sustatymai“ – tai serija kūrybinių dirbtuvių, skirtų alternatyvaus dizaino metodo vystymui; Mindaugo Reklaičio į judesį reaguojanti garso instaliacija „Matoma-ne-matoma“, pasitelkiant žmogaus skleidžiamų elektromagnetinių bangų skaitytuvą ir konverterį į garsą, sukuria galimybę ausimis „stebėti“ nematomas erdvines realijas, jas veikti savo kūnu ir esamą interjero erdvę transformuoti į performanso platformą; Miglės Pūžaitės komiksų dirbtuvėse lankytojai turės galimybę sukurti savo unikalius komiksus, o Tomo Daukšos kūrybinių dirbtuvių „Sniego žmogaus viliojimas“ metu bus atkuriama jo egzistavimu tikinčios bendruomenės Sniego žmogaus viliojimo praktika.  Šią praktiką iš miško perkėlus į miesto erdvę, atsiskleidžia jos absurdiškumas. Kūrybinėmis dirbtuvėmis siekiama atkreipti dėmesį į kasdieniame gyvenime atliekamus, tikėjimą patvirtinančius, tačiau žinojimo nesuteikiančius ritualus.

Nuo pat pirmosios „ArtVilnius“ mugės, surengtos 2009 m., Vilniaus dailės akademijos atstovai kasmet pelno apdovanojimus įvairiose kategorijose. Praėjusiais metais geriausia mugės instaliacija išrinktas Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės projektas „[Nu]žudyti dėl taikos“, galerijos „5 malūnai“ pristatyta menininkė Beatričė Mockevičiūtė pelnė geriausio „ArtVilnius‘16“ jaunojo menininko iki 35 m. apdovanojimą ir mugės mecenato COBALT įsteigtą 1000 eurų premiją, o galerijai „Akademija“ atstovavęs Linas Blažiūnas žiūrovų išrinktas geriausiu „ArtVilnius‘16“ menininku.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button