Renginiai

„Sostinės dienos 2020” pristato visą festivalio programą – įvairūs kultūros, muzikos renginiai ir įsimintinos pramogos

Jau po savaitės, rugsėjo pirmąjį penktadienį, gražiausiose Vilniaus erdvėse prasidės ilgamete tradicija tapusi didžiausia miesto šventė  –  festivalis „Sostinės dienos 2020”. Gedimino prospekte, Katedros, V. Kudirkos ir Lukiškių aikštėse, parke prie Lietuvos nacionalinio muziejaus ir naujoje renginio lokacijoje, Neries krantinėje ties Baltuoju tiltu, net trys dienos bus kupinos puikios nuotaikos, įvairių renginių ir muzikos.

Rugsėjo 4–6 dienomis planuojamos šventės programa šiemet dėl karantino buvo pakoreguota ir vietoj užsienio atlikėjų pasirodymų „Sostinės dienų“ scenose žiūrovai išvys laukiamiausias Lietuvos grupes ir muzikos  atlikėjus, kurie sukurs geriausių įspūdžių bei emocijų kupinus vakarus.

„Vilnius – bendruomeniškumą puoselėjantis miestas, kuriame per amžius išsaugoti daugiakultūriai lobiai atviri visiems ir kurio ilgametes tradicijas kuria kiekvienas mūsų. Tai vienas pažangiausių miestų, rodančių pavyzdį kitiems, kai sudėtingose situacijose būtini apgalvoti veiksmai ar išmintingi sprendimai. Dabartinėse aplinkybėse, kurias dėl koronaviruso išgyvena visas pasaulis, „Sostinės dienose“ tikimės vilniečių bei svečių supratingumo, tolerancijos, atidos ir kantrybės. Prašome festivalio renginiuose dalyvauti dėvint kaukes ir pasirūpinti ne tik savo, bet ir artimųjų saugumu. Sukurkime jaukių ir saugių miesto švenčių tradiciją”, – kvietė Vilniaus miesto mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

 

Vilniečiai bei jų bičiuliai, atėję į „Sostinės dienas“, galės susipažinti su naujausiomis vizualiųjų menų ekspozicijomis, gurmaniškomis naujovėmis, atrasti unikalius dizaino ir meno dirbinius, išvysti nepakartojamą 3D vaizdo projekciją ant vandens, aplankyti įvairus renginius ir pasisemti puikios nuotaikos ilgam.

Pirmąjį rudens penktadienį 17 val. festivalio pradžią scenoje prie V. Kudirkos aikštės iškilmingai paskelbs VRM Reprezentacinis pučiamųjų orkestras. Ilgametės šventės lankytojų pamėgta promenada „Dūzgiantis prospektas“, šiemet sudaryta iš „Menų ir muzikos gatvės“, „Stiliaus lokacijos“, „Gardžių lauktuvių kelio“ ir „Aktyvaus laisvalaikio erdvės“ Lukiškių aikštėje, išpildys kiekvieno pačius įnoringiausius poreikius.

Bene daugiausiai dėmesio „Sostinės dienose“ laukiama Lietuvos širdyje – Katedros aikštėje. Rugsėjo 4 d. čia koncertuos „Eurovizijos 2020“ favoritai „The Roop“ ir hiphopo muzikos grupė „G&G Sindikatas” su programa „Unplugged“, o šeštadienio, rugsėjo 5-osios, vakarą didžiojoje scenoje išskirtinė dovana vilniečiams – gyvo garso ir vaizdo koncertas, kuriame publiką užburs elektroninės muzikos grupė „Happyendless“ su žinomais Lietuvos atlikėjais, ir vakaro kulminacija – Andriaus Mamontovo koncertas su grupe.

 

„Sostinės dienos“ šiemet pristato ir naujas festivalio lokacijas, kviečiančias atrasti naujus įspūdžius rekonstruotoje ir vilniečių pamiltoje erdvėje prie Baltojo tilto. Rugsėjo 4-5 dienomis nuo vėlyvo vakaro iki nakties prie Neries kranto susirinkusi publika bus panardinta į vandens 3D projekciją „Tas erdvinis būties lengvumas“. Šventės programoje – nemažai ir kitų renginių, kurie gerokai labiau, nei įprastai, pakvies vilniečius į ilgesnius pasivaikščiojimus ir padės laikytis didesnių distancijų bei saugesnio dalyvavimo šventėje. Vienas tokių – originali menininko Jurgio Pauliuko instaliacija „Miesto paukščiai”, kuri nusidrieks per modernų Saltoniškių gatvėje įsikūrusį verslo miestelį – atviroje erdvėje tarp naujai iškilusių unikalios minimalistinės architektūros pastatų. Tik sutemus ši instaliacija nušvis ypatingu, specialiai „Sostinės dienoms“ kurtu apšvietimu, kuris veiks visą naktį. Ši erdvinė instaliacija visus norinčius kvies įsiamžinti daugiau nei 1200 paukščių apsuptyje.

Rugsėjo pirmąjį savaitgalį kartu praleisti ir švęsti gyvenimą kviečiantis vilniečių laukiamas festivalis „Sostinės dienos“, kupinas pačių įvairiausių renginių, ruošiasi pateikti išskirtinę, nuotaikingą dovaną kiekvienam mūsų.

Dėmesio! Atsižvelgiant į naujausius Vyriausybės reikalavimus renginiams, žiūrovams bus privaloma registracija į Didžiuosius koncertus Katedros aikštėje. 

 

Registracija vykdoma elektroniniu būdu festivalio tinklapyje: https://bit.ly/3j8IMh2

„Sostinės dienų“ organizatoriai prašo vilniečių supratimo, sąmningumo bei kviečia renginiuose dalyvauti dėvint kaukę. Pasiimk savo teigiamas emocijas „Sostinės dienose“! 

Festivalis vyks rugsėjo 4–6 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami. Daugiau informacijos – www.sostinesdienos.lt

 

SKAMBANTI KATEDRA: didieji koncertai Katedros aikštėje, privaloma registracija

Rugsėjo 4 d., penktadienis, 21 val.
DIDYSIS ATIDARYMO KONCERTAS

PRIVALOMA REGISTRACIJA ŽIŪROVAMS! Registracijos anketa bus paskelbta artimiausiu metu

 

„Eurovizijos 2020“ favoritai

THE ROOP

G&G SINDIKATAS UNPLUGGED

Rugsėjo 5 d., šeštadienis, 20.30 val.
DIDYSIS GYVO GARSO IR VAIZDO KONCERTAS

PRIVALOMA REGISTRACIJA ŽIŪROVAMS! Registracijos anketa bus paskelbta artimiausiu metu

HAPPYENDLESS & ALGIRDAS KAUŠPĖDAS, SAMAS (Bix), KASTETAS (G&G Sindikatas), GIEDRĖ KILČIAUSKIENĖ, GABRIELĖ VILKICKYTĖ, JURGA ŠEDUIKYTĖ ir kiti

 ANDRIUS MAMONTOVAS SU GRUPE | full show

DŪZGIANTIS PROSPEKTAS

Rugsėjo 4 d., penktadienis nuo 12:00 iki 23:30

Rugsėjo 5 d., šeštadienis nuo 10:00 iki 23:30

Rugsėjo 6 d., sekmadienis nuo 10:00 iki 20:00

Jau 15–ti metai Vilniaus miesto festivalyje SOSTINĖS DIENOS „dūzgia“ Gedimino prospektas – susitikimo vietos pakeisti negalima!

Tai ne kaimiška mugė ar prekybinė turgavietė, o aktyvaus kultūrinio  veiksmo ir įvairių kūrybinių sumanymų vieta, tai įvairiausių poreikių, norų ir  fantazijų išsipildymo vieta, tai kaimynystės, bičiulystės ir svečių sutikimo  vieta. Tai vilniečių raiškos būdas!

DŪZGIANČIAME PROSPEKTE atnaujinamos ir išdėstomos 4 veiksmų erdvės:

A) MENŲ IR MUZIKOS GATVĖ
Gedimino pr. nuo Katedros aikštės iki Kudirkos aikštės

Čia bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos, profesionalių dailininkų  parodos, keramikų ir tapytojų darbai, įvairiausi meno dirbiniai, o  svarbiausia – daugybė kultūros renginių ir koncertų: didžiojoje prospekto scenoje  VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės – norintiems galingos energijos ir  smagios linksmybės – vyks laukiamiausių atlikėjų, įvairių stilių muzikos grupių koncertai, gatvės  teatro spektakliai, nuotaikingi šokio trupių pasirodymai ir kt.

B) STILIAUS LOKACIJA
V. Kudirkos aikštėje ir Gedimino pr. nuo Jogailos g. iki Jakšto g.

STILIAUS LOKACIJA jungia gausybę stiliaus elementus kuriančių menininkų, kūrėjų ir dizainerių, kurie savo darbus pristato patys, V. Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte, nuo Jakšto iki Jogailos gatvių. Čia lankytojai kviečiami susipažinti su Lietuvos ir užsienio kūrėjais bei pasmalsauti, kaip gimsta jų kūryba. Kūrėjai V. Kudirkos aikštėje įsikurs bendruose paviljonuose, kur po vienu stogu eksponuojamas gausus spektras kūrinių: juvelyrikos darbai, aksesuarai, interjero detalės, drabužiai, galanterija ir daugybė kitokių įdomybių. Įprastiniame Sostinės dienų šurmulyje, šis renginys – tarsi gaivaus oro gurkšnis, suteikiantis galimybę skirti sau laiko ir erdvės (!) pasidomėti naujausiomis kūrybos tendencijomis. Įdomiausia yra tai, kad kūryba čia pristatoma per patirtį ir pažinimą, tad kiekvienas apsilankęs gali sužinoti, kaip atrodo to daikto kūrybos procesas arba jo dalis.

C) GARDŽIŲ LAUKTUVIŲ KELIAS
Gedimino pr. nuo A. Jakšto g. iki Lukiškių aikštės

Šioje prospekto erdvėje kiekvienas galės paragauti ir įsigyti įvairiausių gardumynų – atėjusieji  alkani išeis pilvus  nešini! Visokių gardėsių ras ir žaliavalgiai, ir mėsos mėgėjai, ir smaližiai. Medaus, vaistažolių, arbatų, karvių ir ožkų sūrių, dešrų rinkių, strutienos, žvėrienos, šakočių ir šimtalapių, duonos sausučių, pagardų su braškėmis ir svogūnais bei kitų skanumynų pamatysite tik keliaudami „Gardžių lauktuvių keliu“.

D) AKTYVAUS LAISVALAIKIO ERDVĖ
Lukiškių aikštėje

Šioje erdvėje bus išsidėsčiusios sportą, sveiką gyvenseną, aktyvų laisvalaikį pristatančios veiklos, čia įsikurs ir Turizmo gatvė, kurioje savo veiklas pristatys daugelio Lietuvos miestų turizmo informacijos centrai. O Lukiškių aikštėje vyks didžiulis sportinis renginys – VILNIAUS SPORTO FESTIVALIS, kuriame visi galės susirasti sau patinkančias sportines ir aktyvaus laisvalaikio veiklas, žaidimus ir pan.

MUZIKINIŲ SCENŲ PROGRAMA

Rugsėjo 4 d., penktadienis

17:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

VRM pučiamųjų orkestras
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

DARGANA

18:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

VICTOR DIAWARA IR GEDIMINAS MAČIULSKIS: AFRODELIC
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

KABLOONAK

19:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

FLYING SAUCER GANG
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

GABRIELĖ VILKICKYTĖ

20:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

JURGIS DIDŽIULIS
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
VILNIAUS ENERGIJA

21:00
Didžioji scena Katedros aikštėje:

THE ROOP
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
MĖLYNA
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
BALTIC BALKAN

22:00
Didžioji scena Katedros aikštėje:

G&G SINDIKATAS UNPLUGGEDScena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
BALTIC BALKAN

Rugsėjo 5 d., šeštadienis

12:00

Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

Pučiamųjų orkestras OKTAVA
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

EPSILON DJ set

13:00

Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

MUZIKOS TALENTŲ LYGA – VASAROS KONKURSAS
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

EPSILON DJ set

14:00
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
MUZIKOS TALENTŲ LYGA – VASAROS KONKURSAS
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

JELISEJEV DJ set

15:30–16:30
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

MIGLOKO

16:00–17:00
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

GIRIŲ DVASIOS

16:30–17:30

Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

KŪJELIAI 

17:00–18:00

Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

PURNAMASI YOGAMAYA (EGLĖ SIRVYDYTĖ)

17:30–18:30

Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

KAnDIs

18:00–19:00
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

BALTOS VARNOS

18:30–19:30

Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

CARNIVAL YOUTH (Latvija)

19:00–20:00
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

FREESTARZ

20:00–21:00
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

DESPOTIN FAM

20:30–21:30
Didžioji scena Katedros aikštėje:

HAPPYENDLESS & Algirdas Kaušpėdas, Samas (Bix), Kastetas (G&G Sindikatas), Giedrė Kilčiauskienė, Gabrielė Vilkickytė, Jurga Šeduikytė ir kiti
Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

FUSED TRIO

21:00–22:00
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

EL CHICO FUENDRE

21:30–23:00
Didžioji scena Katedros aikštėje:

ANDRIUS MAMONTOVAS SU GRUPE | full show

22:00–23:00

Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

WHALESOUNDS

Rugsėjo 6 d., sekmadienis

12:00

Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

MUZIKOS TALENTŲ LYGA – LAUREATŲ PASIRODYMAI
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

KINDER STRAIK DJ set

14:00

Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

RAKIJA KLEZMER ORKESTAR
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

AFRIKOS BŪGNAI

15:00

Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

ELNIO RAGO MIŠKAS
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

DEJAHVU

16:00

Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

JAUTI
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

KRISTIJONAS RIBAITIS

17:00

Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

BALTASIS KIRAS
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

PILNATYS

18:00

Delfi scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:

PLANETA POLAR
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:

ARBATA

GERO MAISTO KRANTAS

Neries krantinėje prie Baltojo tilto

Rugsėjo 4 d., penktadienis nuo 12:00 iki 01:00 val.

Rugsėjo 5 d., šeštadienis nuo 12:00 iki 01:00 val.

Rugsėjo 6 d., sekmadienis nuo 12:00 iki 20:00 val.

Šiais metais GERO MAISTO KRANTAS įsikurs Neries krantinėje prie Baltojo tilto. Jame pamatysime gausybę maisto vagonėlių – įvairiausių Food Truck’ų pasaulį. Čia pačius įmantriausius, rafinuočiausius ir egzotiškiausius patiekalus pateiks nedideli įvairūs restoranėliai, nišiniai ir jau pripažinimo sulaukę „gourmet“ kūrėjai. Inovacijas vertinantys  miestiečiai šioje erdvėje galės mėgautis ne tik virtuvės paslaptimis, bet ir pasaulio muzikos skambesiais bei žinomų atlikėjų pasirodymais šioje erdvėje įrengtoje scenoje „Atspindžiai“.

VANDENS 3D PROJEKCIJA „TAS ERDVINIS BŪTIES LENGVUMAS“

Unikali 3D video projekcija ant iškelto Neries upės vandens prie Baltojo tilto

Rugsėjo 4 d., penktadienis, 23:00 – 01:00 val.

Rugsėjo 5 d., šeštadienis, 23:00 – 01:00 val.

Šiais metais SOSTINĖS DIENOS taip pat pristatys ambicingą 3D audiovizualinį projektą, kuriam ekranu taps į nemažą aukštį iškeltas Neries upės vanduo. Specialia ir itin galinga įranga Neries upės vanduo pakeliamas net į 15-18 m aukštį, o vandens ekrano plotis gali siekti apie 25-30 m.

Vieno 3D video projekcijos seanso trukmė iki 15 min., kiekvieną vakarą planuojama parodyti po 4-5 seansus, kurių metu tūkstančiai vilniečių ir miesto svečių galės mėgautis įspūdingu vaizdo ir garso spektakliu.

STILIAUS LOKACIJA

V. Kudirkos aikštėje ir Gedimino pr. nuo Jogailos g. iki Jakšto g.

Rugsėjo 4 d., penktadienis nuo 11:00 iki 20:00

Rugsėjo 5 d., šeštadienis nuo 10:00 iki 20:00

Rugsėjo 6 d., sekmadienis nuo 10:00 iki 19:00

Virš 150 dalyvių į vieną vietą subursianti STILIAUS LOKACIJA – tai puiki atgaiva šurmuliuojančiose SOSTINĖS DIENOSE 2020. Pagrindinė renginio idėja yra skatinti kūrybinį mąstymą, skirti laiko sau, įsitraukti į procesą, pažinti naujausias tendencijas ir įgyti išskirtinę patirtį. Taip pat STILIAUS LOKACIJA metu bus galima papildyti savo garderobą, interjerą ar papuošalų kolekciją unikaliais stiliaus elementais.

STILIAUS LOKACIJA jungia gausybę stiliaus elementus kuriančių menininkų, kūrėjų ir dizainerių, kurie savo darbus pristato patys, V. Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte, nuo Jakšto iki Jogailos gatvių. Čia lankytojai kviečiami susipažinti su lietuvos ir užsienio kūrėjais bei pasmalsauti, kaip gimsta jų kūryba. Kūrėjai V. Kudirkos aikštėje įsikurs bendruose paviljonuose, kur po vienu stogu eksponuojamas gausus spektras kūrinių: juvelyrikos darbai, aksesuarai, interjero detalės, drabužiai, galanterija ir daugybė kitokių įdomybių. Įprastiniame Sostinės dienų šurmulyje, šis renginys – tarsi gaivaus oro gurkšnis, suteikiantis galimybę skirti sau laiko ir erdvės pasidomėti naujausiomis kūrybos tendencijomis. Įdomiausia yra tai, kad kūryba čia pristatoma per patirtį ir pažinimą, tad kiekvienas apsilankęs gali sužinoti, kaip atrodo to daikto kūrybos procesas arba jo dalis.

KNYGŲ AIKŠTĖ

Katedros aikštėje prie parko, vedančio link Karaliaus Mindaugo paminklo

Rugsėjo 4 d., penktadienis nuo 11:00 iki 21:00 val.

Rugsėjo 5 d., šeštadienis nuo 10:00 iki 21:00 val.

Rugsėjo 6 d., sekmadienis nuo 10:00 iki 19:00 val.

Rugsėjo 4–6 dienomis Vilniuje vyksiančiame festivalyje „Sostinės dienos 2020“ šiemet pirmą kartą skaitytojus kvies jungtinis Lietuvos leidėjų asociacijos leidyklų  paviljonas „Knygų aikštė“. Čia bus galima ne tik įsigyti naujausių knygų, tačiau ir susitikti su autoriais bei gauti jų autografus, paplepėti su jais Autografų kavinėje, dalyvauti literatūriniuose renginiuose įvairiam skoniui. Su šūkiu Susitinkam prie bokšto! kviesime drauge praleisti 3 dienas, kurių metu skaitytojų lauks pasiilgti autoriai, naujos knygos, autografai, kūrybinės dirbtuvės.

Įsikūrusi pačioje Vilniaus širdyje, Katedros aikštėje, tarp parko ir Katedros varpinės, Knygų aikštė 3 dienoms taps literatūrinių susitikimų vieta, jaukia erdve po liepomis, klausantis naujausių kūrinių ištraukų ar įsitraukus į knygos meno paslaptis. Karantino metu atšaukti susitikimai paliko tuščią erdvę ir skaitytojų, literatūrinių renginių lankytojų, ir autorių širdyse. Ieškodami būdų, kaip grąžinti šiuos susitikimus, LLA nariai leidėjai sugalvojo šiemet į Sostinės dienas kviesti skaitytojus kartu: kad vienoje vietoje skaitytojai atrastų mėgstamiausias savo leidyklas ir jų knygas bei rašytojus.

Penktadienį – sekmadienį pirmąją dienos dalį vaikų lauks jau pamėgti jų rašytojai: Selemonas Paltanavičius, Violeta Palčinskaitė, Tomas Dirgėla, vyks smagios ir kūrybiškos knygos „Atgal į Vilnių“ autoriaus Povilo Jankūno komiksų piešimo dirbtuvės, Marmių kūrybinės dirbtuvėlės, jėgas išbandyti kvies protų mūšiai „Ar pažįsti Lietuvą ir jos istoriją?“, o Hario Poterio gerbėjų lauks knygų ištraukų skaitymai. Smalsuolius prie scenos surinks knygos apie filosofiją pristatymas. Ypatinga naujiena – Nobelio premijos laureatės, rašytojos, Olgos Tokarzcuk ir dailininkės Joannos Concejo knygos vaikams „Pamesta siela“ pristatymas.

Nuo pietų iki vėlaus vakaro skaitytojus susitikti kvies rašytojai Antanas A. Jonynas, Saulius Šaltenis, Jurga Tumasonytė, Rimantas Kmita, Rugilė Audenienė, Gina Viliūnė. Šeštadienio vakare lauks ne tik „Bardų knygos“  pristatymas, bet ir koncertas, kuriame dalyvaus Alina Orlova, Domantas Razauskas, Gediminas Storpirštis. Kelionių knygos, poezija, istorija, minčių labirintai – įvairiausios temos bus aptartos knygų pristatymuose, nes rengdami programą galvojome apie skirtingų pomėgių skaitytojus.

Lolita Varanavičienė, leidyklos „Tyto alba“ vadovė: „Sostinės dienų Knygų aikštės programą drįsčiau pavadinti mažąja Knygų muge. O tai reiškia, kad į susitikimus su tikrai įdomiais autoriais kviečiame knygų mylėtojus ir iš kitų miestų.“

PROGRAMA

09.04 | Penktadienis
11:00 Knygos „Jei sliekas būtų paukštis“ pristatymas. Dalyvauja autorius Selemonas Paltanavičius. (Terra Publica)

11:30 Susitikimas su Danguolės Kandrotienės knygų serijos „Pasaiba“ herojumi. (Terra Publica)

12:00 „Skruzdėliuko Nežiniuko“ knygų pristatymas. Dalyvauja autorė Rasa Dmuchovskienė. (Jūsų Flintas)

12:30 Protų mūšis „Ar pažįsti Lietuvą ir jos istoriją?“. Moderuoja Augustė Marija Gittins. (Alma littera)

13:30 Knygos – miesto gido vaikams „Vilnius. Vija ir Meška miestinėja“ pristatymas ir orientacinis žaidimas su prizais. Pristato Rūta Norkūnė. (Alma littera)

14:30 Olgos Tokarzcuk, Joannos Concejo knygos „Pamesta siela“ pristatymas. Dalyvauja Birutė Jonuškaitė ir Nijolė Kuolienė. (Odilė)

15:00 Knygos „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po Lietuvos saugomas teritorijas” pristatymas. Dalyvauja Vytautas Kandrotas ir Rūta Baškytė. (Terra Publica)

15:30 Knygos „Retorika. Retoterapija“ pristatymas. Dalyvauja autorius Donaldas Duškinas. (Vaga)

16:00 Daivos Vaitkevičienės monografijos „Žydinti taurė: Baltų gėrimai ir apeigos“ pristatymas. Dalyvauja autorė ir Gytis Vaškelis. (Literatūros ir tautosakos institutas)

16:30 Susitikimas su romano „Vojaĝo“ autore Rugile Audeniene. Moderuoja Dalia Cidzikaitė. (Aukso žuvys)

17:00 Susitikimas su rašytoju Liutauru Degėsiu. (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla)

17:30 Knyga, kuri nėra „Pietinia kronikas“. Naujo Rimanto Kmitos romano pristatymas. Moderuoja Jurgita Ludavičienė. (Tyto alba)

18:00 Diskusija: „Išlikti žmogumi radikalių istorijos išbandymų akivaizdoje: Witoldo Pileckio ir Hitlerio maisto ragautojų gyvenimus prisimenant“. Dalyvauja Aurimas Švedas ir Justinas Žilinskas. (Alma littera)

09.05 | Šeštadienis
11:00 Violetos Palčinskaitės eilėraščių knygos „Ką padarė šokių salė“ ir kt. pristatymas. Moderuoja Lolita Varanavičienė. (Tyto alba)

11:30 Knygos „Lietuvos gyvūnai“ pristatymas ir dirbtuvėlės. Dalyvauja autorius Selemonas Paltanavičius. (Alma littera)

12:30 Susitikimas su Lietuvos vaikų literatūros žvaigžde Tomu Dirgėla. Moderuoja Adas Bareikis. (Tyto alba)

13:00 Komiksų dirbtuvės su knygos „Atgal į Vilnių!“ autoriais Justinu Žilinsku ir Povilu Vincentu Jankūnu. (Aukso žuvys)

14:00 Knygos „Pakalbinti stebuklai. Lietuvos gamtos ir lietuvių įdomybės“ pristatymas. Dalyvauja autorius Selemonas Paltanavičius. (Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras)

14:30 Susitikimas su rašytoja Jurga Tumasonyte. Moderuoja Jūratė Čerškutė. (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla)

15:00 Knygos „Minčių žvėrynas“ pristatymas. Dalyvauja autorė Eva Tombak. (Vaga)

15:30 „Mamahuhu“ ir „Mama Afrika“ autorė Eglė Aukštakalnytė-Hansen sugrįžta! Moderuoja Lolita Varanavičienė. (Tyto alba)

16:00 Susitikimas su Goda Palekaite ir jos knygos  „Schizmatikai“ pristatymas. Moderuoja Austėja Kuskienė. (LAPAS)

16:30 Pokalbis: „Kuo gyvena klasikas Saulius Šaltenis?“. Kalbina Lolita Varanavičienė. (Tyto alba)

17:00 Susitikimas su Rasa Antanavičiūte ir jos knygos „Menas ir politika Vilniaus viešosiose erdvėse“ pristatymas. Moderuoja Austėja Kuskienė. (LAPAS)

17:30 Antano A. Jonyno „Naujieji sonetai“ – klasiko sugrįžimas. Moderuoja Lolita Varanavičienė. (Tyto alba)

18:00 Bardų knygos pristatymas (su muzikine programa). Dalyvauja knygos sudarytojas Gediminas Storpirštis, Alina Orlova, Domantas Razauskas. (Baltos lankos)

09.06 | Sekmadienis
11:00 „Marmiai ir džiaugsmo fabrikėlis“ autorių Indrės Pavilonytės ir Martyno Pavilonio dirbtuvėlės. (Alma littera)

12:00 Rašytojos ir iliustratorės Aušros Kiudulaitės kūrybinės dirbtuvės mažiesiems pagal knygą „Maksas ir 92 musės“. (Tikra knyga)

12:45 Kūrybinės dirbtuvės su knygos „Paskutinis pasaulyje baltasis raganosis“ autore Giedre Rakauskiene ir „Tikros knygos“ kūrybos vadove Daiva Rudyte. (Tikra knyga)

13:30 Knygos apie Joną Valančiūną vaikams ir jaunimui pristatymas „Su kamuoliu paskui svajonę“. Dalyvauja autorius Linas Kunigėlis. (Alma littera)

14:30 Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas sveikina Vilnių. (Alma littera)

15:00 Gediminas Kulikauskas apie „Lietuvio kodą“ ir tankus. Moderuoja Jurgita Ludavičienė. (Tyto alba)

15:30 Knygos „Graikija. Alyvmedis, vynmedis ir laivas“ pristatymas. Dalyvauja autoriai Rimvydas ir Anželika Laužikai. (Terra Publica)

16:00 Vilniaus istorija kaip neišsenkantis įkvėpimo šaltinis. Susitikimas su Gina Viliūne. Moderuoja Lolita Varanavičienė. (Tyto alba)

16:30 Susitikimas su Karolina Jakaite ir jos knygos „Šaltojo karo kapsulė: lietuvių dizainas Londone 1968“ pristatymas. Moderuoja Austėja Kuskienė. (LAPAS)

17:00 Serijos „Gyvoji poezija“ naujausių knygų (Kornelijus Platelis, Paulius Širvys, Henrikas Nagys, Kęstutis Navakas) pristatymas. Dalyvauja sudarytojai Virginija Cibarauskė, Manfredas Žvirgždas, Gytis Vaškelis. (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas)

17:30 Pokalbis apie italų rašytoją Eleną Ferrante ir jos kūrybą. Dalyvauja Ieva Frigerio ir Jūratė Čerškutė. (Alma littera)

VILNIAUS SPORTO FESTIVALIS

Lukiškių aikštėje

Vilniaus sporto festivalis ir šiais metais Lukiškių aikštėje kvies SOSTINĖS DIENŲ lankytojus nepraeiti pro šalį, o išbandyti įvairias festivalio aktyvaus laisvalaikio pramogas, skirtingus sporto užsiėmimus.

Lukiškių aikštėje: nuo relaksacinės zonos, jogos praktikoms, šokių, kovos menų iki badmintono, grindų, žolės riedulio turnyrų bei kitų puikių užsiėmimų.

Šiais metais  su dar didesne jėga grįžta ir LITHUANIAN FITNESS CHALLENGE varžybos, kurios rugsėjo 5 d. nepaliks abejingų!

Vilniaus sporto festivalis Lukiškių aikštėje turės ir didžiulę sceną!

Susipažinkite su festivalio SCENOS PROGRAMA:

RUGSĖJO 4 d. (PENKTADIENIS)
17.30 -17.50 Lietuvos Kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės liaudiškų šokių ansamblio „Neris” pasirodymas
17.50-18.00 FESTIVALIO OFICIALUS ATIDARYMAS

18.00-18.40 Zumba vakarėlis su „LOUD and FIT“ (Augstė ir trenerių komanda) skambant Loco d loco (Leo Soares) muzikai

18.40-19.00 Vilniaus „Ryto“ ir „Kibirkšties“ krepšinio komandų pristatymas

19.00-21.00 IRONVYTAS BENCH PRESS 2020

21.30-22.30 IRONVYTO koncertas

RUGSĖJO 5 d. (ŠEŠTADIENIS)

Festivalio scenoje visą dieną galėsite stebėti  LITHUANIAN FITNESS CHALLENGE varžybas

RUGSĖJO 6 d. (SEKMADIENIS)
12.00-12.10 „HavanSi“ šokėjų pasirodymas

12.10-12.20 Vilniaus vaikų ir jaunimo klubo „Šatrija“ pasirodymas

12.20-13.00  Zumba su CRAZYFRENCH

13.00-13.10 Lietuvos Kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės liaudiškų šokių ansamblio „Neris” pasirodymas
13.10 – 13.20  Vilniaus tradicinio karate do klubo atstovų „PUMA” pasirodymas

13.20-13.50 Sportuokite su  „MyFitness“ treneriais

13.50-14.00 Treniruotė su IMPULS  treneriais

15.00-18.00 Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatas

VAIKŲ IR ŠEIMŲ PARKAS

Prie Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Karaliaus Mindaugo paminklo

Rugsėjo 4 d., penktadienis nuo 12:00 iki 20:00 val.

Rugsėjo 5 d., šeštadienis nuo 11:00 iki 20:00 val.

Rugsėjo 6 d., sekmadienis nuo 11:00 iki 19.00 val.

SOSTINĖS DIENOSE įrengtame „Vaikų ir šeimų parke“ bus įrengta gausybė specialių atrakcijų ir žaidimų. Čia bus žaidžiami aikštės šachmatai, smiginis, stalo futbolas, veiks šaudymo tirai, batutai, karusėlės, šokinėjimai su guminiais lynais ir kt. Ypatingai smagūs nuotykiai ruošiami mažiesiems: įlindus į gigantiškus plastikinius burbulus galima nesušlapus pasiplaukioti dideliuose  baseinuose, bus įrengti specialūs šokinėjimo ir nučiuožimo atrakcionai, tatamiai ir daugybė kitų nekasdienių pramogų, o specialiomis automatinėmis mašinėlėmis mažieji galės pasivažinėti tiesiog patys.

KITI RENGINIAI

SVEN HELBIG & FORRKLANG QUARTET KONCERTAS
Rugsėjo 4 d., 20:00, Chodkevičių rūmų kieme

Atlikėjai: Sven HELBIG (kompozitorius,  elektronika), Dalia DĖDINSKAITĖ (smuikas), Ugnė ŽILINSKAITĖ (altas), Indrė BAIKŠTYTĖ (fortepijonas), Mindaugas BAČKUS (violončelė)

Minint Vilniaus senamiesčio 25-erių metų įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą sukaktį, miestiečiams dovanojamas žymaus vokiečių kompozitoriaus ir muzikos prodiuserio, praėjusiais metais pelniusio Auksinį scenos kryžių kompozitoriaus kategorijoje, Sveno Helbigo koncertas. Jo metu kompozitorius, kartu su kvartetu, pristatys naujas ir jau žinomų savo kūrinių kamerinės muzikos versijas. Sven‘as savo koncertuose radikaliai redaguoja savo orkestro kompozicijas – dekonstruoja ir atkuria jas į elektroninę audrą. Plevenančios vibracijos ir kurtinantys dundesiai, sodrūs styginių ir sintetinių surogatų garsai sudaro galingą muzikinį arsenalą. Vokiečių kompozitorius pasaulyje žinomas dėl žavių melodijų, puikių klasikinių aranžuočių, lakoniškų muzikinių tekstų ir populiarių elektroninių kūrinių, kurie atsiduria ir pop scenoje, su pasaulinio garso grupėmis „Pet Shop Boys“ ar „Rammstein“. Jo albumai „Pocket Symphonies“, „I Eat the Sun and Drink the Rain“ (kurie buvo pristatyti Lietuvoje 2016 ir 2017 m.) buvo išleisti Deutsche Grammophon.

ERDVINĖ INSTALIACIJA „MIESTO PAUKŠČIAI”
Rugsėjo  4–6 d., Saltoniškių g. 7 – 7b, Vilnius

Visus tris SOSTINĖS DIENŲ vakarus festivalis pakvies vilniečius ir miesto svečius pamatyti, pajusti ir išgirsti originalią menininko Jurgio Pauliuko instaliaciją „Miesto paukščiai”, kuri nusidrieks per modernų Saltoniškių gatvėje įsikūrusį verslo miestelį – atviroje erdvėje tarp unikalios minimalistinės architektūros pastatų. Tik sutemus, ši instaliacija nušvis ypatingu, specialiai SOSTINĖS DIENOMS kurtu apšvietimu, kuris veiks visą naktį.

Erdvinė instaliacija, simbolizuojanti naujos erdvės Vilniaus mieste atsiradimą ir prisijaukinimą, visus norinčius kvies atsipalaiduoti ir įsiamžinti daugiau nei 1200 paukščių apsuptyje.

Instaliacijos autorius J. Pauliukas anksčiau Vilniaus miestui dovanojo tokius meno kūrinius kaip „Džiaugsmo sodas” Rotušės aikštėje bei „Septyni laimės drambliai” Vokiečių gatvėje.

A. PONCHIELLI OPERA „LIETUVIAI“. Koncertinio atlikimo tiesioginė transliacija iš Lietuvos nacionalinės filharmonijos į Jono Basanavičiaus aikštę
Rugsėjo 5 d., 19 val.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro 80-mečiui

Atlikėjai: JŪRATĖ ŠVEDAITĖ-WALLER (sopranas; Lietuva, JAV), MICKAEL SPADACCINI (tenoras; Italija, Belgija), ARŪNAS MALIKĖNAS (baritonas), MODESTAS SEDLEVIČIUS (baritonas), TADAS GIRININKAS (bosas), KAUNO VALSTYBINIS CHORAS (meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis), LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas)

Dirigentas MODESTAS PITRĖNAS

PARODA NACIONALINĖJE MARTYNO MAŽVYDO BIBLIOTEKOJE
Rugsėjo 4–6 d.

SOSTINĖS DIENŲ proga Nacionalinė biblioteka savo lankytojus kvies susipažinti su Vilniaus miestu XIX a. – XX a. pradžios fotografijose. Valstybingumo erdvėje bus parengta paroda, kurioje eksponuojamos senosios Vilniaus fotografijos iš Retų knygų ir rankraščių fondo. Rugsėjo 4 d. įvyks Lietuvos fotografijos istoriko Dainiaus Junevičiaus knygų, skirtų senajai Lietuvos fotografijai, pristatymas. Tai Vilniaus klubo premija apdovanota knyga „Abdonas Korzonas – pirmasis Vilniaus vaizdų fotografas“ (2018), kurioje pateiktos ankstyviausios XIX a. vidurio Vilniaus ir jo apylinkių nuotraukos, bei stereoskopinių vaizdų albumas „Iškilioji Lietuva. 1860–1918“ (2019), kuriame į šimtmečio senumo Vilnių galima pažvelgti per specialius 3D akinius.

EDUKACINĖ PASKAITA–DISKUSIJA „PASAULIO PAVELDO VERTYBĖS LIETUVOJE“
Rugsėjo 4 d., 18:30, Vilniaus paveikslų galerijoje

Minint Vilniaus senamiesčio 25-erių metų įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą sukaktį, UNESCO generalinė sekretorė Lietuvoje Asta Junevičienė parengė pranešimą. Paskaita skirta diskusijai apie pasaulio paveldo vertybių statusą ir jų matomumą pasaulinės kultūros kontekste, unikalaus architektūrinio palikimo išsaugojimo svarbą vietos bendruomenėms bei siekiant kurti modernios, veržlios ir turinčios vertybes šalies įvaizdį.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button