Renginiai

Sensacija: numatoma giedra Gatvės muzikos diena

Šeštadienį, gegužės 19 dieną vyksianti dvyliktoji Gatvės muzikos diena numatoma šilta (+18), giedra, be lietaus. Pastarųjų GMD patirtis rodo, kad groti gatvėje galima ir lietui lyjant, tačiau giedras oras yra laukiamiausia šios šventės naujiena visiems 211 užsiregistravusių pasirodymų Vilniuje atlikėjams. Jei ši žinia vis tiek atrodo nepatikima, GMD šiais metais turi ir kitų gerų naujienų.

Tautos dainiaus skveras

Sirvydo skveras Gatvės Muzikos dienos metu virs tautos mylimo dainiaus Vytauto Kernagio skveru. Jame vyks bardų Gedimino Storpirščio, 2018 metų respublikinio dainuojamosios poezijos konkurso I vietos laureato Valentino Abariaus (vokalas, gitara,) ir Manto Dirdos (saksofonas), Sauliaus Mykolaičio premijos laureato Kristijono Ribaičio (vokalas, gitara), Audriaus Azguridžio(gitara) ir Andriaus Staneikos (kongai), Luko Devitos, Algio Fadejevo (gitara, vokalas) pasirodymai (nuo 12 iki 20 val.) ir lietuviškos muzikos mugė (vinilai, cd, kasetės). Mugėje prekiaus lietuviškos muzikos leidėjai ir prekybininkai Vinilo studija, MP3 agentūra, Ragainė, Tilto namai, Kernagio fondas, Sutaras, Bardai LT. V. Kernagio fondas kartu su Vinilo studija šį renginį skiria Vytauto Kernagio gimimo dienai paminėti.

 

 #VisoSenoliAutobuse

„Pink Industry“ didžėjų, „Mr. Jumbo“, „Ave Mada“, Simona and DJ Tomas, „Evolution“, Bad Monitor, Melnie Koki atlikėjų muzikos apsuptyje Vilnius atsisveikins su vienu iš savo karjerą baigiančių autobusu. Visą dieną autobusas stovės Gedimino prospekte (priešais Lietuvos mokslo tarybą), o dailininkas Kazimieras Brazdžiūnas (Kazius Minimaliai – jaunasis tapytojas, projekto „Tapybos maršrutizatorių” dalyvis, šiemet baigiantis tapybos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje) ant vienos senolio autobuso pusės tapys atsisveikinimo piešinį. Kūrybos procesą bus galima ne tik stebėti, bet ir prisijungti kartu su kitais jaunaisiais menininkais (Goda Lukaite,  Kristina Alsyte,  Dariumi Jaruševičiumi) uždėti savo atsisveikinimo potėpį. Vėliau šis originaliu drabužiu papuoštas autobusas išvažiuos į paskutinę kelionę ir visą mėnesį važinės sostinėms gatvėmis.

LRT OPUS

 

Į gatvę iš studijos žengs LRT OPUS radijas, nuo 12.00-13.30 V. Kudirkos aikštėje rengdamas improvizuotus pasirodymus be išankstinio pasiruošimo su skirtingų grupių nariais. Po pasirodymo grupių nariai bus kviečiami trumpai diskusijai apie kūrybos aktualijas. Vėliau bus pristatomi užsienio gatvės atlikėjai su trumpu specialiu vokaliniu sveikinimu Lietuvai ir LRT OPUS klausytojams. Taip pat vyks radijo tiltas į kitą Lietuvos miestą su radijo laidų vedėjais, kurie pakalbins kituose miestuose pasirodančias grupes.

GMD maistas

Prie šventės jungiasi ir praėjusiais metais sėkmingai startavęs GMD maistas. Klausant muzikos Gedimino prospekte bus galima mėgautis (arba patikusius muzikantus pavaišinti) graikišku (Kalimera LT), meksikietišku (Peligroso) ir uzbekišku (Plovas) maistu, burgeriais (Barbeque burgers) bei dešrainiais (dešrainis24.lt), burbuliniais vafliais (Bubble waffles bar),burbuline arbata iš Taivano (Formosa), ir įdarytų bei apkeptų bulvių įvairove (Ajomama).

 

Drum2gether

Būgnai Gatvės muzikos dienoje visuomet paklausūs, ryškūs ir laukiami, todėl prieš finalinę Drum2gether eiseną 17 val. prie Rotušės „Afrikos būgnai” kolektyvas su Gediminu Mačiulskiu priešakyje visus norinčius pamokys groti djembebūgnais. O nuo 20.00 Rotušės aikštėje pradės formuotis galinga būgnų eisena su tradicine improvizacine programa. Ritmingas žygis prasidės 20.30 ir Pilies gatve, Katedros aikšte bei Gedimino prospektu žygiuos iki laiptų tarp GO9 ir centrinio pašto. Eisenoje ir būgnų improvizacijoje būgnais, plojimais, barškučiais ir trepsėjimu galės prisidėti visi norintys.

 

GMD traukiniai

Gegužės 19-ąją po Lietuvą kursuojantys traukiniai bus nemokami muzikantams, kurie gros kelionės metu. Visi, kurie norės keliauti iš taško a į tašką b, turi užsiregistruoti to miesto, į kurį vyksta, GMD ir už kelionę sumokėti savo muzika. Ši Lietuvos geležinkelių idėja skatina aplankyti ir kitus gatvės muzikos dieną švenčiančius miestus. Jų šiais metais – 21. Alytus, Gargždai, Jurbarkas, Kaunas, Kelmė, Mažeikiai, Panevežys, Šiauliai, Tauragė, Vilkaviškis, Visaginas, Akmenės rajonas, Anykščiai, Šilalė, Jonava, Kalvarija, Kėdainiai, Klaipėda, Palanga, Pasvalys, Šilutė, Telšiai ir Varniai.

Kiti miestai

 

Gegužės 19 d. muzikinė iniciatyvajau dešimtąjį kartą subtiliausių garsų pripildys Kauną. Su prabėgančiu laiku į renginį ateina ir pokyčiai, šiais metais bus išbandomos naujos erdvės, o ir patys atlikėjai yra raginami išlaisvėti ir perimti muzikos galią į savo rankas. Dalyviai bus kviečiami muzikuoti Laisvės alėjos atkarpoje nuo A. Mickevičiaus gatvės iki Soboro, kavinės „Kultūra“ prieigose, Kauno autobusų ir geležinkelio stotyse bei Vytauto parke šalia atrakciono „Orbita“ bei baro „O kodėl ne?“.

Šilalė Gatvės muzikos dieną pradės originaliai: 9 val. ryto per miestą arkliu kinkytu vežimu vyks šauklys su armonika griežiančiu muzikantu ir kvies visus į gatvės muzikos dieną. Klaipėdoje tradiciškai vyks Gero vėjo regata sumiksuota su muzika ant Kuršių mario kranto. Pakruojis kartu su Gatvės muzikos diena švęs Kaimynų dieną „Giminė už mylios, o kaimynas už tvoros“. Jurbarke GMD rytas taip pat prasidės kvietimu: vaizdinėmis ir garso priemonėmis apsiginklavusi jaunųjų Jurbarko motociklininkų kolona kvies miestelėnus į šventę.Anykščiuose GMD koncentruosis Vyskupo skvere, kur bus galima mėgautis gatvės muzika, supuotis supynėse arba sužaisti lauko šachmatų partiją. Gargždai informuoja, kad surinko platų nuo 13iki 82 metų spektrą „jaunuolių“ muzikantų.

GMD šūkis

Šių metų GMD šūkis „Vienu ritmu!” gimė, kai prie Lietuvos ir nebe pirmą kartą GMD mininčios Latvijos pirmą kartą prisijungė Estija. Visos Baltijos šalys apsijungs gatvės muzikos ritmu. „Tiesa, Latvijoje GMD vyks rugpjūčio 18 dieną, Rygos miesto dienų metu, tačiau mes džiaugiamės, kad gegužės 19 dienągalėsime aplankyti Vilnių (mano sūnus su draugais gatvėje gros savos kūrybos himną), o rugpjūtį labai lauksime lietuvių mūsų šventėje”, – kviečia Linda Krukle, viena iš GMD organizatorių Rygoje.

Gatvės muzikos dienos savanoriai būriuosis info centruose – ilgamečio GMD partnerio Caffeine kavinėse, ten bus galima rasti ir pasiimti GMD žemėlapius. Gatvės muzikos dieną keis muziejų naktis, duris atvers dauguma Lietuvos muziejų ir galerijų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button