Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (3-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (sausio 18 d. – sausio 21 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Nemokamas simfoninis koncertas „Dirigentų paradas“

Kur? Kongresų rūmai Kada? Sausio 19 d. (šeštadienis) 12:00 val.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, bendradarbiaudamas su Berlyno filharmonijos kameriniu orkestru, kviečia Jus į simfoninės muzikos koncertą, kuriame dirigentai iš viso pasaulio atliks žymiausius klasikinio repertuaro kūrinius.

Tarptautinio meistriškumo dirigavimo orkestrui kurso vadovas prof. dr. Colin Metters.

2. Naktinės maudynės stebuklingame vandenyje

Kur? Žalieji Ežerai Kada? Sausio 18 d. (penktadienis) 23:59 val.


Sausio 19 d. keletui valandų visas Žemės vanduo taps stebuklingas. Manoma, kad toks vanduo gali išgydyti ir sunkiausias ligas.

Pagrindinės maudynės bus prie Žaliųjų ežerų, naktį iš sausio 18 į 19 dieną. Renkamės 23:59 ir apie 00:30 neriam į ledinį vandenį, eketę rasite ir atvyke vėliau, bet legendos sako, kad vanduo būna šventas iki 02:00!

Naktinės maudynės

3. Ekskursija “Pramoninis Naujamiestis”

Kur? Aguonų gatvė 4 Kada? Sausio 19 d. (šeštadienis) 13:00 val.

Vilniui ir Lietuvai tapus Sovietų Sąjungos dalimi, pietvakarinėje dabartinio Naujamiesčio pusėje viena po kitos dygo didžiulės, tūkstančius žmonių įdarbinusios gamyklos. Šiandien kelios iš jų, nors ir gerokai mažesniais masteliais, veiklą tęsia, tačiau didžioji dalis – jau tik istorija. „Gatvės gyvos“ kviečia kartu pasivaikščioti po pramoninę Naujamiesčio dalį ir sužinoti šį bei tą įdomaus apie čia veikusius industrinius gigantus.

4. Karių išleidimo į atsargą ceremonija

Kur?  S. Daukanto aikštė Kada? Sausio 20 d. (sekmadienis) 12:00 val.

Kviečiame į Gedimino štabo bataliono Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių išleidimo į atsargą ceremoniją šį sekmadienį!

Ypatingai kviečiame atvykti 2019 metų karo prievolininkų sąrašuose esančius asmenis – turėsite puikią progą susipažinti, pabendrauti su garbingai privalomąją tarnybą atlikusiais kariais.

Kariai. Kariuomenė
Nuotr.: Ievos Budzeikaitės

5. Verpėjų orkestras

Kur? VU botanikos sodas Kairėnuose Kada? Sausio 19-20 d.

Kviečiame verpėjas – ir mokančias verpti, ir besimokančias, – sausio 19-20 d. susiburti VU botanikos sode Kairėnuose! Čia ne tik verpsime vilną, o ir surengsime „Verpėjų orkestro” performansą!

Sausio 19 d. 12 – 16 val. verpimo repeticija.
Sausio 20 d. 12 – 16 val. verpimo repeticija.
Sausio 20 d. 16 val. „Verpėjų orkestro” performansas.

„Verpėjų orkestro” performanso žiūrovams įėjimas įsigijus botanikos sodo lankytojo bilietą.

„Verpėjų orkestras” yra menininkės Lauros Garbštienės 2017 m. inicijuoto projekto „Verpėjos“, vykusio Marcinkonių seniūnijoje Varėnos rajone, tęsinys. Verpimas rateliu tapo jungtis tarp skirtingo amžiaus, išsilavinimo ir kultūrinės patirties žmonių.

6. Žygis “Antakalnio kalneliais”

Kur? Klinikų st, Antakalnio ir Žolyno g. sankryža Kada? Sausio 19 d. (šeštadienis) 09:45 val.

Apeikime kalnuočiausią Lietuvos dalį ir pasijuskime beveik kaip Alpėse. Kopsime Neries ir Vilnelės intaku išgraužtais kanjonais, įvertinsim ar tikrai Šveicarijos parkas kaip Šveicarija, eisime keteromis, čiuošime nuo kalniukų, aplankysime keletą nebenaudojamų slidinėjimo trasų. Užlipsime i Kučkuriškių piliakalnį (apgyvendintas prieš 3000 metų, dar beveik netyrinėtas, o be to ir viena aukščiausių Vilniaus vietų – 287m). Ieškosime lenkų armijos požeminių bunkerių ir pasižvalgysime nuo Pučkorių atodangos. Žygio PRADŽIA prie Klinikų st, Antakalnio ir Žolyno g. sankryžos. Žygio pabaiga prie Batoro g., grįžimas autobusu (74) Žygis nors ir nelabai ilgas (~12km-15km), ir civilizacija visada bus netoliese, bet vis tik tempą laikysim kad nešalti ir lipimo netruks. Jei sniegas išsilaikys – verta turėti pašikniukus. Švieselių reiks norintiems lįsti į požemius. Renkamės 9:45 (prie Klinikų st, Antakalnio ir Žolyno g. sankryžos), žygio pradžia 10:00. Užtruksime apie 4-5 val.

7. Snaigė žygis Karoliniškėse

Kur? Maciulevičiaus gatvė Kada? Sausio 20 d. (sekmadienis) 10:00 val.

Brangieji, žiema nesibaigia, sniegas netirpsta, tad ruošiame Jums sekantį Snaigės žygį ir sausio 20 d. (sekmadienis) kviečiame paslidinėti vaizdingose Karoliniškių apylinkėse. Jau nuo pat ryto 10 val. lauksime Jūsų Karoliniškėse, Maciulevičiaus gatvėje, prie geltonojo pėsčiųjų tilto per vakarinį aplinkkelį. Paliekantiems savo transportą namie vykti troleibusais Nr. 1, 3, 9 ir 20 iki „Ugniagesių“ stotelės arba 16 troleibuso maršrutu iki stotelės „Televizijos bokštas“. Žygis NEMOKAMAS, registruotis nereikia.

8. NDG – paskutinė galimybė aplankyti Antano Sutkaus „Kosmosą”

Kur? Nacionalinė Dailės Galerija Kada? Sausio 18-20 d.

Sausio 18–20 d. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) vyks svetingas savaitgalis, išlydintis dvi žiemos sezono parodas – Antano Sutkaus retrospektyvą „KOSMOS“ ir Jono Dovydėno fotografijų parodą „11 kelionių į Afganistaną“.

Nacionalinėje dailės galerijoje iki sausio 20 d. veikia dvi fotografijos meno parodos – Antano Sutkaus, savo laikmečio metraštininko, kūrybos retrospektyva „KOSMOS“ ir lietuvių kilmės JAV fotografo Jono Dovydėno nuotraukų ciklas „11 kelionių į Afganistaną“. Artėjantis savaitgalis – paskutinė galimybė aplankyti žiūrovų pamėgtas žiemos sezono ekspozicijas.

Ta proga NDG parengė svetingo savaitgalio programą, o lankytojus sausio 19–20 dienomis muziejuje kviečia apsilankyti nemokamai.

9. „VILLA LITUANIA“

Kur? Mo muziejus Kada? iki kovo mėn. 10 d.

„Villa Lituania“ – Nomedos ir Gedimino Urbonų meninė provokacija, įvertinta specialiu paminėjimu Venecijos bienalėje, atkeliauja į MO!

„Villa Lituania“ – Romoje esantis pastatas, kuris tarpukariu tarnavo kaip Lietuvos ambasada, o po okupacijos atiteko SSRS. Apmąstydami istoriniu rebusu virtusį objektą, Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Nomeda ir Gediminas Urbonai pasiūlė meninę provokaciją – simbolines balandžių lenktynes tarp Venecijos ir Romos.

Projektą papildė „Villa Lituania“ architektūrą primenantis balandinės modelis ir video filmai, kuriuose pristatoma egzilyje gyvenusių ambasadorių Lozoraičių šeimos istorija, su Lietuvos okupacija susijusių protesto grafičių Romoje tyrimas, balandžių augintojų Lietuvoje istorija.

10. EKSKURSIJA SU PROJEKCIJOMIS „VILNIUS DUODA VAIZDŲ“

Kur? Prie kiaušinio, Pylimo g. Kada? Sausio 19 d. (šeštadienis) 16:00 val.

Temsta anksti, vakarai niūrūs, tad pagalvojome – kodėl nepasišvietus ir neapžiūrėjus Vilniaus visiškai kitaip? Šviesą skleis nešiojamas projektorius, o vaizdų duos senojo Vilniaus fotografijos ir piešiniai, kuriuos rodysime ant senamiesčio sienų. Kaip skirtingais laikotarpiais atrodė Rotušė? O Katedra? Kur ėjo gynybinė miesto siena? Kas įdomaus vyko kiemeliuose? Kviečiame apie tai ne išgirsti, o pamatyti savo akimis! Prisijunkite prie šviežiausios „Idėjų karalystės“ ekskursijos – beveik galime lažintis, kad pasivaikščiojimo su projekcijomis dar nesate bandę!

Kaina: 12 EUR

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button