Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 10 (26-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (liepos 2-4 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. Open House Vilnius

Kur? Įvairios vietos Kada? Liepos 3-4 d.

„Open House Vilnius“ – tai atviros architektūros savaitgalis, kurio metu duris atveria Vilniaus pastatai, paprastomis dienomis dažniausiai uždari lankytojams. Ypatinga architektūra ir svarba miestui pasižyminčiuose pastatuose nurodytu laiku vyksta ekskursijos, jas veda gidai savanoriai, pastatų architektai ir jų „gyventojai“.

 

Šiemet „Open House Vilnius“ renginys vyksta liepos 3–4 dienomis ir kviečia aplankyti virš 50 išskirtinių pastatų Vilniaus mieste. „Open House Vilnius“ – tai galimybė pasinerti į išskirtinės ir kokybiškos miesto architektūros pažinimo džiaugsmą. Atviros architektūros savaitgalio metu istorijas pasakoja Vilniaus pastatai, kurie įprastai yra visiškai arba iš dalies neprieinami visuomenei. Ekskursijos nemokamos, renginys atviras visiems!

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

2. Muziejų naktis

Kur? Įvairios vietos Kada? Liepos 3 d. (šeštadienis) nuo 18:00 val.

 

MUZIEJŲ NAKTIS – tradicinė, nuo 2005 m. Tarptautinės muziejų dienos proga (pažymima gegužės 18d.) vykstanti akcija. Jos iniciatorius – Tarptautinė muziejų taryba (ICOM), o bendruomenės akcijos „Europos muziejų naktis“ pagrindinis organizatorius – Prancūzijos kultūros ir ryšių ministerija.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

3. MUZIKA ANT VANDENS. KRISTUPO VASAROS FESTIVALIO ATIDARYMAS

Kur? Neries arka Kada? Liepos 2 d. (penktadienis) 19:00 val.

 

Vilniaus tradicija tampanti „Muzika ant vandens“ skelbia Kristupo vasaros festivalio pradžią! Šis koncertas Neryje jau neįsivaizduojamas be Lietuvos kariuomenės orkestro, vadovaujamo Egidijaus Ališausko.

Plačiau apie renginį skaitykite čia.

4. Naujasis Baltijos šokis 2021

Kur? Įvairios vietos Kada? Liepos 1-30 d.

 

Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ pristato jubiliejinę programą „Viskas yra šokis“. 25-erių metų sukaktį minintis festivalis liepos 1 – 30 d. žiūrovus kviečia šokį patirti muziejuose, Vilniaus erdvėse po atviru dangumi bei Lietuvos regionuose. Žiūrovų laukia išskirtiniai Portugalijos, Vokietijos, Liuksemburgo, Čekijos, Lenkijos, Baltarusijos menininkų spektakliai, naujausi Lietuvos kūrėjų darbai ir šokio eskizų programa.

5. Ekskursija po naujai atvertas Vilniaus katedros koplyčias

Kur? Arkikatedra bazilika Kada? Liepos 3 d. (šeštadienis) 15:30

Kviečiame kartu pasivaikščioti po naujai atvertas Vilniaus katedros erdves! Ekskursijų metu aplankysime naujai įrengtas Turino drobulės, Šv. Vladislovo, Gailestingumo ir Šv. Stanislovo koplyčias bei trumpam atversiamą katedros raštinę, kurią papuošė įspūdinga zakristijos spinta. Šios erdvės, bemaž 70 metų buvusios užvertos lankytojams, saugojo ne tik materialų paveldą – epitafijas, paminklines lentas, įvairaus laikotarpio dekorą, dailės kūrinius, – bet ir fundatorių ir geradarių pamaldumo, dosnumo istorijas. Koplyčios atnaujintos ir papildytos Katedrai sugrąžintomis ir naujai sukurtomis meno vertybėmis, pasakojančiomis apie Vilniaus katedros kismą bei liudijančiomis gyvą šių dienų vilniečių pamaldumą, įkūnytą naujai sukurtuose liturginiuose induose, ikonografijoje.

 

6. BTT Cloud Trakų triatlonas

Kur? Trakai Kada? Liepos 4 d. (sekmadienis)

„BTT Cloud Trakų triatlonas“ 2021 metais vyks 9-ąjį kartą. Liepos 4 d. dalyviai galės varžytis Olimpinės, Sprinto (pusės olimpinės) ir Tri-Fun distancijų individualiose varžybose bei estafetėje. Estafetėje dalyvauja komanda iš 3 dalyvių, kurių kiekvienas turi po rungtį: pirmasis – plaukia, antrasis – važiuoja dviračiu, trečiasis – bėga. Estafetėje kiekvienas dalyvis gali atlikti tik vieną užduotį ir dalyvauti tik vienos komandos sudėtyje.

7. „Paquita“ ir „Bolero“

Kur? Valdovų rūmai Kada? Liepos 2 d. (penktadienis) 21:30 val.

Šis dviejų baleto kūrinių vakaras skirtas visiems baleto gurmanams, vertinantiems ir  baleto plastikos grožį, ir bendrą kūrinių estetiką, ir visiems baleto mėgėjams, pasiilgusiems gražaus, kokybiško ir profesionalaus baleto meno. Pirmoje dalyje pristatoma PREMJERA, klasikinio L. A. Minkaus baleto „Paquita“ garsusis Grand pas classique. Baletas, sukurtas 1846 m. Paryžiuje, po metų, 1847 m. triumfavo Sankt Peterburgo Marijos teatre, ir tai buvo pirmasis tame teatre Mariaus Petipa pastatytas baletas. Teatro repertuare, kiek atnaujintas ar redaguotas, šis spektaklis buvo iki 1926 metų. XX a. nusistovėjo tradicija atskirai rodyti antrąjį baleto „Paquita“ veiksmą, garsųjį Grand pas classique, kaip vieną nuostabiausių klasikinio baleto šedevrų. Remdamiesi M. Petipa, savąją jo interpretaciją yra pristatę daugelis žymiausių choreografų – Rudolf Nurejev, Oleg Vinogradov, Pierre Lacotte, Aleksej Ratmanskij ir kiti. LNOBT pastatymas kviečia gėrėtis ne vien naujai skambančia klasikine versija, specialiai sukurtais nuostabaus grožio Juozo Statkevičiaus kostiumais, uždegančia L. A. Minkaus muzika bei puikiu mūsų baleto trupės šokiu. „Paquita“ – gražiausia dovana baleto mėgėjams festivalyje LNOBT Open!

Antroje vakaro dalyje pristatomas įspūdingasis M. Ravelio – K. Pastoro „Bolero“. Šio mini spektaklio premjera LNOBT įvyko 2015 m. Pasak choreografo K. Pastoro, jo „Bolero“. versija grįžta prie paties M. Ravelio sumanymo. „Perskaičiau, kad Ravelis savo kūrinio inscenizaciją įsivaizdavo kaip veiksmą fabriko fone po atviru dangumi. Tai tarsi turėjo atspindėti mechaninį jo muzikos pobūdį. Todėl nutariau baleto veiksmą įkurdinti tuščioje erdvėje, kurios pagrindinis vaizdinis elementas – milžiniškas stačiakampis, kas tam tikra prasme atitinka Ravelio sumanymą. Vis dėlto šiame balete vyrauja muzika, todėl svarbu, kaip žiūrovas ją suvoks, kokias ji sukels asociacijas ir jausmus. Kad ir ko siekė Ravelis, tai emocinga, erotiška ir veržli muzika. Tuo vadovaudamasis sukūriau baletą, kurio pagrindinis motyvas – moterų ir vyrų sąveika“,- apie savąjį baletą kalba choreografas K. Pastoras.

8. Poezijos pavasaris Valstybės pažinimo centre

Kur? Valstybės pažinimo centras Kada? Liepos 3 d. (šeštadienis) 14:00 val.

Valstybės pažinimo centras šį šeštadienį jungiasi prie Poezijos pavasario renginių ciklo ir kviečia dalyvauti poezijos skaitymuose bei aplankyti parodą „Šiuolaikinė lietuvių poezija: eilėraščiai mieste“!

Paroda, kaip ir Valstybės pažinimo centras, šeštadienį bus atviri nuo 10 val., o poezijos skaitymuose Jūsų lauksime nuo 14 val.

9. Po Panerių memorialą

Kur? Panerių memorialas Kada? Liepos 4 d. (sekmadienis) 12:00 val.

Liepos 4 d., 11 d., ir 18 d., 12.00 val. Panerių memoriale (Agrastų g. 15) kartu su gidu Jurijumi Greismanu kviečiame susipažinti su tragiška Lietuvos žydų lemtimi iš arčiau.

Ekskursijos metu sužinosite kaip Paneriai iš vilniečių vasarvietės tapo viena didžiausių masinių žudynių vieta Europoje, kaip vyko garsusis pabėgimas tuneliu ir 2015-2019 m. Memoriale atliktais tyrimais ir jų rezultatais.

10. Vilnius rieda! Nemokamos riedučių pamokos pradedantiesiems

Kur? Vingio parkas Kada? Liepos 3 d. (šeštadienis) 10:00 val.

Nemokamos „Terrasport“ akademijos riedučių pamokos pradedantiesiems. VŠĮ „Terrasport“ akademija, kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, visą vasarą, kiekvieną šeštadienį (esant tinkamoms hidrometeorologinėms sąlygoms) Vingio parke ves nemokamas riedučių pamokas pradedantiesiems riedutininkams.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button