Pristatome šios savaitės (spalio 8 d. – spalio 12 d.) svarbiausių renginių TOP 15.

PIRMADIENIS

 1. Tartu mokslo muziejaus ekspozicija Nordikoje!

  Prekybos slėnyje NØRDIKA interaktyvūs eksponatai, kuriuos ne tik galima, bet ir būtina liesti bei išbandyti visai šeimai. Galėsite netgi sprogdinti!
  -Linksmas emocijas ir išraiškas fiksuojanti foto būdelė, kurioje greitąja kamera bus padaryta nuotrauka jums sprogdinant balioną. Nuotraukas bus galima atsisiųsti nemokamai iš čia: ahhaa.ee/smagu.
  -Kreivų veidrodžių karalystės veidrodžiai, leis smagiai iš savęs pasijuokti.
  -Interaktyvus aparatas „Banga“, kuris leis sukurti tikrą audrą ir suprasti, kaip atsiranda bangos.
  -Ekspozicija ,,vanduo sferoje‘‘ padės suprasti trinties jėgos veikimą.
  -,,Smeigtukų sienelėje‘‘ galėsite kurti įvairiausias formas viso kūno pagalba. O kaip įspausta forma atrodo kitoje sienelės pusėje? Kviečiame atvykti, išbandyti ir linksmai praleisti laiką!

  KUR? Prekybos centras NØRDIKA

 2. Muzika erdvėje’18: Vilniaus pokeris

  Muzikinė ekskursija po Ričardo Gavelio Vilnių, pagrindinio romano „Vilniaus pokeris“ veikėjo Vytauto Vargalio bei šiandienos kompozitorių akimis ir ausimis.

  Ekskursijos vyks:
  17:00, 19:00 val. – su Vytauto Lolita (aktorė – Aistė Zabotkaitė)
  18:00, 20:00 val. – su Vytioko Gedžiu (aktorius – Andrius Alešiūnas)

  KUR? Susitinkam prie Filharmos (Aušros Vartų g. 5)

 3. 303 ESKADRILĖ. TIKRA ISTORIJA. LENKŲ KINO FESTIVALIS’18

  Tikra istorija paremtas pasakojimas apie Britų karališkosiose oro pajėgose (RAF) kovojusius lenkų lakūnus, lenkų rašytojo Arkady Fiedlerio knygos motyvais. Iš pradžių nevertinti ir net pajuokų objektu buvę lakūnai greitai tampa legenda. Jie sudaro elitinį 303 divizioną, neturintį sau lygių oro mūšiuose. Laikais, kai kiekviena diena galėjo tapti paskutinė, šie lakūnai nedvejodami išdarinėjo ore viražus ties pamišimo riba. Niekas neskraidė taip, kaip jie. Jų išskirtinis meistriškumas ir  patriotizmas gali būti  tikrojo didvyriškumo pavyzdys. Filme ne tik vaizduojami įspūdingi mūšiai kovoje už Angliją, bet atskleidžiamas ir ne ką mažiau pasiaukojimo reikalavęs privatus lakūnų gyvenimas.

  KUR? Vilniaus kino teatrai

ANTRADIENIS

 1. Austrių turgus antradieniais

  Mėgsti austres ir derybas? Antradieniais užsuk į California Tapas & Wine Austrių turgų. Drąsiai derėkis su mūsų personalu ir už pasirinktą austrę mokėk mažiau.

  KUR? California Tapas & Wine

 2. Paskaita „Šv. Kazimieras ir Vilnius“

  2018 m. spalio 9 d. 17 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) vyks senosios raštijos tyrėjo doc. dr. Mintauto Čiurinsko paskaita „Šv. Kazimieras ir Vilnius: šventojo princo gyvenimo pabaiga ir ankstyviausias gerbimo etapas“. Renginys skiriamas paminėti 560-ąsias šv. Kazimiero gimimo metines. Maloniai kviečiame dalyvauti!

  KUR? Bažnytinio paveldo muziejus

 3. LIETUVOS TEATRO SĄJUNGOJE – „JUOZO MILTINIO FENOMENAS“

  Spalio 9 d., antradienį, 18.00 val. Lietuvos teatro sąjungoje – unikali proga prisiliesti prie legendinio Lietuvos teatro režisieriaus Juozo Miltinio (1907–1994) asmenybės ir kūrybos. Juozas Miltinis Panevėžį pavertė viena iš XX a. II pusės Lietuvos teatro sostinių.

  Susitikimas „Juozo Miltinio fenomenas“ – vienas iš projekto „Lietuvos teatro amžius“ renginių. Juozas Miltinis yra sakęs, kad teatre režisierius pranyksta, kai į sceną išeina aktorius. Tad susitikime dalyvaus tie, kurie dar mena Juozo Miltinio teatrą ir vienaip ar kitaip susidūrė su jo kūryba bei pedagogika: aktoriai Algirdas Paulavičius, Albinas Keleris ir Rimantas Teresas. Susitikimą moderuos teatrologė dr. Daiva Šabasevičienė.

  KUR? Lietuvos teatro sąjunga, Teatro g. 8

TREČIADIENIS

 1. Rootslive 11-jo sezono pristatymas

  Muzikos projektų agentūros „Rootslive“ 11-ojo sezono pristatymas. Vakaro koncerte dvejose scenose pristatysime naujausius ateinančiam sezonui skirtus gyvos muzikos projektus, kurių pagrindinės atlikėjos Daiva Starinskaitė („Keymono“) ir Baiba Skurstene. Scenoje pirmą kartą bus pristatyta gyvai atliekamos šokių muzikos programa „Rhythm is a Dancer“ su Daiva Starinskaite bei naujas 70’s, 80’s ir 90’s muzikinius dešimtmečius aprėpiantis projektas „Back to the Roots“ su Baiba Skurstene. Taip pat išgirsite naują šokiams skirtos elektroninės muzikos duetą „Keyper“.

  KUR? Tamsta Club

 2. Dirbtuvėlės su gyvais tropiniais drugeliais

  Norime jus pakviesti į nuostabias labdaros dirbtuves – pasigaminti molinius drugelius tarp tikrų tropinių drugelių!

  Vilniaus senamiestyje vykstanti Gyvų tropinių drugelių paroda, kviečia jus pasijusti lyg džiunglėse! Pabūkite su tikrais, plazdančiais tropiniais drugeliais ir smagiai praleiskite laiką dirbtuvėlėse – lipdysime, spausime formeles, dažysime… Dirbtuvėlių metu pasidarysite gražių, drugelio formos papuošimų namams.

  KUR? Studija Netu

 3. A.ŠENDEROVO WORLD MUSIC KŪRINIO „DEDIKACIJA” PREMJERA FESTIVALYJE POKROVSKIJE KOLOKOLA

  Lietuvos ir užsienio šalių folkloro kolektyvai pristatys unikalius dainuojamosios, šokio ir apeiginės kultūros pavyzdžius

  Koncerte žiūrovų laukia ne tik pažintis su įvairių šalių liaudies dainų, šokių, instrumentinės muzikos tradicijomis, bet ir pasaulinė World music stiliaus kūrinio premjera. Festivalio organizatoriai, jungdami įvairių Lietuvoje gyvenančių tautų folkloro tautinę melodiką, ritmiką ir poetiką bei šiuolaikinės muzikos naujas formas, pritraukdami garsius kompozitorius, profesionalius muzikos atlikėjus, siekia įamžinti ryškiausius muzikinio folkloro pavyzdžius, sudominti jais liaudies kūrybos mėgėjus ir profesionalaus meno brangintojus, paakinti jaunimą domėtis savo šalies istorija, paveldu.

  KUR? Lietuvos nacionalinė filharmonija, Aušros Vartų g. 5

KETVIRTADIENIS

 1. TARPTAUTINIŲ STUDIJŲ DIENOS 2018

  Spalio 11 d. Vilniuje nuo 10.00 iki 18.00 val. Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre įvyks didžiausia Baltijos šalyse specializuota paroda „Tarptautinių studijų dienos 2018“.

  KUR? Radisson Blu Hotel Lietuva, Konstitucijos pr. 20

 2. REŽISIERIAUS EMILIO VĖLYVIO ZERO LIVE SHOW

  Verčiau net neklausk, ar turim tau juodą pasiūlymą.

  Viskas, ką mylėjai filme – ir dar daugiau! – grįžta su trenksmu analogų neturinčiame šou.

  Prisėsk, kad nenugriūtum: ZERO LIVE SHOW sudėtis (360 %) = 159 % geriausios visų laikų muzikos, 45 % gero humoro, 47 % šokio, 36 % kvapą gniaužiančių kaskadinių triukų, 32 % erotikos, 17 % kino, 8 % politikos, 4 % poezijos ir 3 % dailės!.

  Ir dar 110 % šansų, kad norėsi atsukti laiką atgal ir pamatyti vėl.

  Šis šou tikrai neskirtas ekstremaliai doriems, teisiems, „žaliems“ ir jiems prijaučiantiems.

  KUR? Siemens arena, Ozo g. 14

 3. VU STUDENTŲ NAKTIS: SUPERNOVA

  Supernova žvaigždėms – paskutinė gyvavimo stadija, kai savo šokiu nušvietusios visą galaktiką jos virsta juodąja bedugne. Supernova Vilniaus universiteto studentams – naktis, kai šokiai ir muzika nukelia į kosmosą ir leidžia pajusti saldžią nesvarumo bei laimės būseną.

  Nori patirti studentišką supernovą? Tuomet Tavo šansas – spalio 11 dieną, 20 valandą vakaro, menų fabrike LOFTAS. Jame žvaigždes, muilo burbulus bei šokių aikštelę sprogdins Vidas Bareikis, grupės „8 kambarys“, „Sisters On Wire“, „IndieCa“ bei DJ Markus. Vakaro metu pailsėti neleis nuotaikingos stalo futbolo varžybos, prizus nešanti loterija ir Tavo slaptoji simpatija, kuri šio vakaro praleisti tikrai neplanuoja.

  KUR? Menų fabrikas „Loftas“, Švitrigailos g. 29

PENKTADIENIS

 1. MADOS DIZAINERIŲ POP UP

  Dvi dienas truksiantis POP-UP išsiskirs tuo, jog čia bus pristatomi tik vardiniai darbai, o geriausiai tinkantį rūbą, aksesuarą, kvepalų aromatą apsilankiusiems padės išsirinkti patys jų kūrėjai.

  Jūsų lauks asmeniški stiliaus patarimai, naujienos, “sample sale”, daug kitų potyrių bei geros energijos!

  Prie dizainerių jungsis menininkai – renginys taps kūrybine erdve, kurioje skambės gyva muzika, vyks kūrybiniai, mokomieji užsiėmimai.

  KUR? Vokiečių gatvė

 2. Ateik išbandyti laipiojimo sportą!

  Niekada nesi bandęs lipti, bet būtų smalsu pabandyti?

  Puiku! Nes spalio 12 d. kviečiame sužinoti daugiau apie laipiojimo sportą, pamatyti salę, išbandyti lipimą su instruktorių pagalba ir patarimais!

  19:30 – 22:00 visiems naujokams suteikiame galimybę NEMOKAMAI išbandyti jėgas mūsų laipiojimo salėje – Vytenio 46B, Vilnius.

  KUR? Vytenio 46B

 3. Vilnius Night Critical Mass

  Naktinė kritinė masė – tai masinis, organizatorių neturintis pasivažinėjimas dviračiais naktį, balandžio-spalio mėnesių ANTRĄ penktadienį. Renkamės prie Katedros varpinės 23:00 val. Naktinė masė skirta ne tik parodyti, kad dviratis lygiavertė transporto priemonė, bet ir pažinti naktinį Vilnių. Pasipuoškite savo dviratį, juk kritinė masė – šventė! Tai gali būti LED, ryškiaspalviai papuošimai.

  KUR? Katedros aikštė

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist