Renginiai

Sapiegų parke – tvarios bendruomenės diena

„Pandemija mums labai aiškiai parodė, kad galime išgyventi su daug mažiau daiktų ir pramogų, nes svarbiausias turtas – santykiai šeimoje ir bendruomenėje, sveikata ir laikas gamtoje. Todėl dabar yra pats tinkamiausias laikas pradėti kalbėti apie tvarumą, ekologiją ir gamtos išsaugojimą“, – sako viena iš Tvarios bendruomenės dienos organizatorių, „Precious Plastic Lithuania“ bendraįkūrėja Žiedūnė Morkūnaitė.

Rugpjūčio 9 d. Vilniuje vyksiantis nemokamas renginys apjungs daugybę su tvarių įpročių formavimu susijusių paskaitų ir veiklų. Ekologinių temų entuziastai surengs net penkias paskaitas šiai dienai aktualiomis temomis.

„Coolūkis“ įkūrėja Austė Černiauskaitė kalbės tema „Kompostavimas bute – misija įmanoma!“, mintis apie augalinės mitybos ir aplinkosaugos sąsajas dėstys ir patarimais dalysis Monika Da Silva Xavier. Susirinkusieji „Miesto labaratorijoje“ taip galės išgirsti „Precious Plastic Lithuania“ atstovių Linos Radvilaitės ir Ž. Morkūnaitės pranešimą „Plastikas – šiukšlė ar resursas?“

 

Namuose – drabužių ir atliekų perteklius

„Statistika rodo, kad kasmet savo spintas papildome 9,7 kg drabužių ir namų tekstilės. Naujų drabužių vartojimu atsiliekame nuo vidutinio europiečio, tačiau lenkiame importuotų daiktų iš antrų rankų rodikliais. Tad šiandien didžiausias galvos skausmas – ką daryti su kalnais tekstilės, kuri tampa nereikalinga Lietuvos spintose? Nusimesti nuo pečių naštą, atiduodant „kažkam” – lengviausias sprendimas, bet ar geriausias?“, – klausia renginio dalyvė ir viena pranešėja, „Textale“ įkūrėja Viktorija Nausėdė.

Savo paskaitoje ji kalbės apie žiedinės tekstilės ekonomiką ir kodėl svarbus vaidmuo joje tenka bendruomenėms. Pasak V. Nausėdės, savo kasdieniais pasirinkimais galime daryti pastebimą poveikį visai tekstilės vertės grandinei – nuo žaliavų išgavimo iki daiktų ir jų atliekų grąžinimo į ekonomiką.

Tuo tarpu Tvarios bendruomenės dienoje pranešimą „Mano pėdsakas“ skaitysianti „Esu Eco“ įkūrėja Aušvyda Kulikauskienė gilinsis į namų ūkio generuojamas atliekas ir žada pasidalinti paprastais būdais, kuriais galima sumažinti planetoje paliekamą pėdsaką. „Kai mūsų daugiau, galime rasti geresnius sprendimus. Dėl to į šį pristatymą pasikviečiau aplinkosaugoje dirbusią tvaraus gyvenimo propaguotoją Gabrielę Zabelskytę. Pateiksime savo patirties koncentratą – greitai ir aiškiai“, – žada renginio dalyvė.

 

Be paskaitų ekologinėmis temomis, „Miesto laboratorijoje“ taip pat vyks plastiko perdirbimo, antrinio tekstilės panaudojimo ir kompostavimo dirbtuvės, kiemelyje karaliaus blusturgis, kuriame bus galima ne tik kažką įsigyti, bet ir parduotijau nebereikalingus daiktais. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button