Parodos

Bendruomenės centre „Miesto laboratorija”, atidaroma portretų paroda

Ketvirtadienį, sostinės Antakalnio bendruomenės centre Miesto laboratorija, atidaroma unikali portretų paroda, kviečianti kalėjimuose bausmes atliekančius žmones pamatyti kitaip. Pirmiausiai – kaip žmones. 

Būtent taip – Visur žmonės – ir vadinasi dailininkės Linos Šlipavičiūtės paroda, kurioje eksponuojami portretai sukurti menininkei lankantis vyrų ir moterų pataisos namuose. Visi portretai – vyrų ir moterų, kurie pernai atlikinėjo bausmes Vilniaus ir Panevėžio pataisos namuose. Kūriniai taip pat papildyti nuteistųjų indėliu – ranka rašytomis frazės, kurias projekte dalyvavę vyrai ir moterys norėjo perduoti visuomenei, pasakojant apie savo svajones, vizijas, troškimus ir, neretai, atgailą. 

Parodoje eksponuojami paveikslai yra meno ir socialinio vyksmo sintezė, kurioje menas tampa vartais į kitą, mažiau pažįstamą pasaulį. Šis meninis eksperimentas yra bandymas sujungti profesionalaus menininko požiūrį su gatvės meno filosofija, kur esmė yra nešama žinutė. Tuo pačiu tai atviras vyksmas, pagrįstas komunikacija tarp piešiančiojo ir piešiamojo, bei suteikiantis galimybę piešiamąjam (kuris atstovauja pažeidžiamą visuomenės grupę) pačiam prisidėti prie kūrybinio proceso”, – sako menininkė.

 

Kartu su parodos atidarymu, vyks ir Gyvosios bibliotekos renginys.

„Gyvoji biblioteka“ – tai vieta, kur žmonės tampa knygomis ir pasakodami savo istoriją griauna stereotipus apie socialinę atskirtį patiriančias visuomenės grupes. Tai neformalaus ugdymo metodas, didelio pasisekimo sulaukęs pasaulio mastu (pasaulyje žinomas, kaip Human Library) ir Lietuvoje pradėtas taikyti nuo 2007-ųjų metų kaip Europos Tarybos kampanijos „Visi skirtingi – visi lygūs“ dalis. 

Parodos atidarymas – ketvirtadienį, 18 val., „Miesto laboratorijoje” (Antakalnio g. 17-13, Vilnius). Renginys nemokamas. 

 

Paroda „Visur žmonės” yra dalis projekto „Karjeros portretai”, kuriuo siekiama ugdyti laisvės atėmimo bausme nuteistųjų socialinius įgūdžius, sudarant palankesnes sąlygas įsilieti į darbo rinką ar grįžti į formalią švietimo sistemą atlikus bausmę.

Projektas „Karjeros portretai” finansuojamas Europos socialinio fondo agentūros lėšomis ir įgyvendinamas per Alternatyvių investicijų programą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button